Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Basri Amca @bt Hayırlı uğurlu olsun tekrardan. Lastiklerden memnun kalacağınızı söylemiştim. Gayet yeterli km'ler boyunca bu kondisyondan aşağı düşmez kolay kolay. Tüketim de benzer kullanım koşullarında rahat 0,5 - 1,5 litre fark ediyor. Her açıdan optimum bir lastik. İnşaallah daha güzel günlerde kullanırsınız.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
@Basri Amca @bt Hayırlı uğurlu olsun tekrardan. Lastiklerden memnun kalacağınızı söylemiştim. Gayet yeterli km'ler boyunca bu kondisyondan aşağı düşmez kolay kolay. Tüketim de benzer kullanım koşullarında rahat 0,5 - 1,5 litre fark ediyor. Her açıdan optimum bir lastik. İnşaallah daha güzel günlerde kullanırsınız.
Çok teşekkür ederim, tekrar. Gerçekten lastiklerden çok memnunum maşallah diyelim. Her anlamda sessiz az, yaktıran, ıslak-kuru canavar gibi yol tutan lastiğim oldu gayet de memnunum sayenizde, çok teşekkürler..

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Sahibi olduğum Leon yn özellikle arka taraftaki kısa tümseklerde yaşattığı darbeyi azaltmak için sanırım 75 yanak lastiğe 20psi hava basmak lazım :) lastik ile mümkün değil yani :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sahibi olduğum Leon yn özellikle arka taraftaki kısa tümseklerde yaşattığı darbeyi azaltmak için sanırım 75 yanak lastiğe 20psi hava basmak lazım :) lastik ile mümkün değil yani :)
Fransızlardan bilirim maalesef o sorunu ortadan kaldırmak zor hocam. Bunun için arka çamurluk içine, bagaj kısmına bolca yalıtım yaptıranlar oldu. Darbenin fiziksel şiddetini kesmez ama pat küt sesi bir miktar azaltır. Onun haricinde bunu bertaraf etmek cidden zor.

mehmetkara

Senkromeççi
18 Nis 2019
9
3
70
48
Marka
Volkswagen
Herkese merhaba,

2009 model 1.6 AT Jetta Tour otomobilim var.

Yeni konu mu açsam bilemedim. BUrada epey soru/cevap olduğu için yazayım dedim.

Şu anda yazlık Michelin Primacy 3 var üzerinde. 2015 Mart'ta takılmış. 75k km yaptık. Kalan diş derinliği 3mm. Kışlıkları takana kadar kullansam mı yenilesem mi bilemedim.

Tavsiyelere bakıyorum ama araca özel çok lastik yok sanırım. 205/55R16 bizim lastikler de.

Lütfen yorumlarınızı, fikirlerinizi esirgemeyin.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Fransızlardan bilirim maalesef o sorunu ortadan kaldırmak zor hocam. Bunun için arka çamurluk içine, bagaj kısmına bolca yalıtım yaptıranlar oldu. Darbenin fiziksel şiddetini kesmez ama pat küt sesi bir miktar azaltır. Onun haricinde bunu bertaraf etmek cidden zor.

Aslında ben çok sorun etmiyorum .. zaten daha önce de kullandığım için bilerek aldığım bir araç... he mesela jant 17 olsa, yanak 45 olsa, o zaman belki ederdim.. veya 16 ya düşerdim tümden ..

Yalıtımla ses biraz azalabilir ama dediğin gibi darbe mümkün değil azalmaz.. çok sık ta yaşadığım bir durum değil... ha tabiki bu durum kendini yol ayrımlarındaki sarı / beyaz pütürlü yüzeylerde veya beyaz şeritler de de hissettiriyor .. bu kısmı bildiğin dandik Leon un :)
Uzun bir inceleme yapacağım... biraz daha veri topluyorum .. orada da değineceğim kendimce bu konulara

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Herkese merhaba,

2009 model 1.6 AT Jetta Tour otomobilim var.

Yeni konu mu açsam bilemedim. BUrada epey soru/cevap olduğu için yazayım dedim.

Şu anda yazlık Michelin Primacy 3 var üzerinde. 2015 Mart'ta takılmış. 75k km yaptık. Kalan diş derinliği 3mm. Kışlıkları takana kadar kullansam mı yenilesem mi bilemedim.

Tavsiyelere bakıyorum ama araca özel çok lastik yok sanırım. 205/55R16 bizim lastikler de.

Lütfen yorumlarınızı, fikirlerinizi esirgemeyin.

Bence o lastikleri değişin ... yıl geçmiş, 75k km görmüş lastikleri, eğer ekonomik probleminiz yoksa bence yarın sabah veya bu akşam değiştirin :)

bu tip araçlara özel lastikler yok dediğiniz gibi.. kullandığımız araçlar ancak 100 küsür HP ilk araçlar.. bildik markaların lastiklerinin çoğu size yeterli konforu ve güvenliği sağlar..

fnalkan

Profesör
19 Nis 2019
55
112
1,060
36
KADIKÖY
Marka
Citroen
4 Yıl Goodyear EffientGrip kullandıktan sonra malum artan fiyatlar sebebiyle birebir olduğunu dşündüğüm alternatifi buldum ve son 2 aydır kullanmaktaıym, aynı performans, aynı konfor,aynı sessizlik.

FALKEN ZE310

Ölçülerim 205/50/17

Goodyearlar 800 TL den başlıyordu , Falkenleri 350 tl den aldım.

Sizin ölçülerde internette 280 TL den satılıyor.

Yakıt konusunda fark var mı daha bilmiyorum,bilecek kadar da hesap yapamam sanırım.Lakin konfor ve sessizlik aynı. Islak zemin şuanki yağmurlarda kendimce yaptığım ufak fren ve hızlanma testlerine göre gayet başarılı.

Bakalım ilerleryen dönemlerde performansı nasıl devam edecek.

fnalkan

Profesör
19 Nis 2019
55
112
1,060
36
KADIKÖY
Marka
Citroen
Başlığı görür görmez yazmışım ama lasitği aldığınızı sonradan farkettim,hayırlı uğurlu olsun.

Efficentgrip kullanan birisi olarak memnun kalacağınızdan şüphem yok. Ama dediğim gibi falkenlere geçerek aynı memnuniyeti almaya başladığımı söyleyebilirim.

Efficengripi bir sene daha kullanmak istiyordum lakin kışlıkları çıkartıp efficentleri takınca (geçen ay) direksiyon hafif sağa çekmeye başladı. Daha sonra rot , balans vs derken sorun devam etti. Sonuç:Lastiğin çizgilerinde kayma vb gibi durum olmuş, deseni yıpranmış o yüzden çekme yaptığını farkettik. 2015 tarihli idi lastiklerim. Ve şehiriçi olsun , uzunyolda olsun sürat,sert dönüşler,i kasislere hızlı girme vb gibi durumları hiç yapmadım, yapmam da.Hız zaten 120 km yi geçtiğimi hiç hatırlamam ,tam emekli amca misaliyimdir bu konularda:) Nedense öyle bir durum oldu lastiklerim de ve değişim zamanı geldiği için Falkenlere geçtim.Yoksa gayet memnundum . Ama bu sağa çekme olayı (lastiklerden dolayı) hoşuma gitmedi çünkü lastikler ile daha 35 bin km yapmıştım.

mehmetkara

Senkromeççi
18 Nis 2019
9
3
70
48
Marka
Volkswagen
Hankook Ventus Prime3 k125 düşünüyorum : ) Michelin Primacy 3'lerden sonra bakalım nasıl olacak.

fnalkan

Profesör
19 Nis 2019
55
112
1,060
36
KADIKÖY
Marka
Citroen
Jettaların üstünde gelen Dunlop Bluresponse lastiklerden kullananlar çok memnun, geçen bir testte ikinci olmuş, maalesef bizde satışı yok...
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-ACE-Summer-Tyre-Test.htm

Sıralamaya baktım, evet dunlopun satışı maalesef yok, ama benim bahsettiğim falken sıralamada 5. gözüküyor. Goodyear efficentgrip 6. , Hankook 7, michelin pri.4 ise 7. olmuş sıralamada. Demekki falkenelrden aldığım performansta yanlı düşünmemişim.

Listedeki en ucuz lastik olması da cabası =)

Bu arada otoparkı senelerdir takip ediyorum, her yorumu,her videoyu izliyorum,nedense hiç katılmıyordum yorumlara . İlk defa foruma girsem de bilinki yıllardır takip edenlerdeim. Ayrıca lastik konusunda uzun araştırmalar yapan (yıllardır), inceleyen, araştıran bir tipim. Elektronik ev ahberleşme mühendisi olarak lastikler üzerinde de projelerim var,bazıları hayata geçti bazıları askıda (maddi imkansızlıklar). Öğrencilik yıllarımda stajlarımı hep lastik firmalarında (üretim sürecindeki makinelerin kontrolu) yapmakla beraber,mezuniyet sonrası yine lastik ve otomotiv sektöründe kullanılan teknolojiler üzerine çalışmaktayım. Falken , falken diyip duruyorum ama Falken ile hiçbir bağımın olmadığını da buradan beyan etmiş olayım :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hankook Ventus Prime3 k125 düşünüyorum : ) Michelin Primacy 3'lerden sonra bakalım nasıl olacak.
Henüz kendim tecrübe etmedim ama güzel lastik diye duydum. Fiyat/performans ürünü olduğunu düşünüyorum. Primacy-2-3 denedim, ilk 5000 km'den sonra hepsi birbirinden bombaydı. Onlardan kötü olmaz o kesin :)

FarukR

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
40
31
595
Marka
Toyota
Sıralamaya baktım, evet dunlopun satışı maalesef yok, ama benim bahsettiğim falken sıralamada 5. gözüküyor. Goodyear efficentgrip 6. , Hankook 7, michelin pri.4 ise 7. olmuş sıralamada. Demekki falkenelrden aldığım performansta yanlı düşünmemişim.

Listedeki en ucuz lastik olması da cabası =)

Bu arada otoparkı senelerdir takip ediyorum, her yorumu,her videoyu izliyorum,nedense hiç katılmıyordum yorumlara . İlk defa foruma girsem de bilinki yıllardır takip edenlerdeim. Ayrıca lastik konusunda uzun araştırmalar yapan (yıllardır), inceleyen, araştıran bir tipim. Elektronik ev ahberleşme mühendisi olarak lastikler üzerinde de projelerim var,bazıları hayata geçti bazıları askıda (maddi imkansızlıklar). Öğrencilik yıllarımda stajlarımı hep lastik firmalarında (üretim sürecindeki makinelerin kontrolu) yapmakla beraber,mezuniyet sonrası yine lastik ve otomotiv sektöründe kullanılan teknolojiler üzerine çalışmaktayım. Falken , falken diyip duruyorum ama Falken ile hiçbir bağımın olmadığını da buradan beyan etmiş olayım :)
Çankırıdaki üretilen Falkenlerle teste girenler aynı kalitedeyse, büyük başarı ama geri dönüşlerde soru işaretleri var...

mehmetkara

Senkromeççi
18 Nis 2019
9
3
70
48
Marka
Volkswagen
Hankook Ventus Prime 3 K125 aldım. Bilgi olması açısından tanesi ₺295.

Konuştuğum bir lastik bayii bu modelde yanak koruması var demişti. Bakalım Michelin Primacy 3'ten sonra nasıl gelecek : ).

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım