Uzun Yol Tavsiyeleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GTI19

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
67
23
970
24
kayseri
Arkadaşlar salı günü yolculuk başlıyacak yarın arabayı güzelce yıkayıp temizleyeceğim tüm bakımlarını yaptırdım sıvılar kontrol edildi filtreler değiştirildi yağ değiştirildi klima kontrolü yapıldı fakat kendim aracıma yol öncesi ne gibi kontroller yapmalıyım nerelere dikkat ediyim neyine bakıyım ayrıca yanımda ne bulundurmalıyım yolda en iyi neler gider tavsiyelerinize açığım

ModaleTurk

Profesör
9 Eyl 2016
207
131
1,085
Lastiklerin basıncı çok önemli. Listenizde görmedim.

Yanınızda mutlaka motor yağı ve ilk yardım seti bulundurun.

GTI19

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
67
23
970
24
kayseri
İlk yardım seti var motor yağıda var lastiklere nitrojen bastım ısınmasın diye ampul falan almalımıyım yanıma gecede kullanılacak çünkü

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yollar kalabalık olacağı için her zamankinden daha fazla dikkat edin sürüş esnasında. Kimin acemi, kimin uykulu, kimin dalgın olduğunu v.s anlamak zor. Kurallara her zamankinden daha fazla uymaya çalışın en önemli güvenlik önlemi budur. Onun haricinde zaten aracınızla alakalı olarak gerekli bakımları yapmışsınız. Lastik basıncı, ilk yardım çantası v.b bilindik şeyleri zaten arkadaşlar da söylemiş. Bayramlarda en çok kaza, dikkatsizlik ve kurallara yeterince uymamaktan kaynaklanıyor. Herkesin sağlığı için dikkat edelim lütfen.

ModaleTurk

Profesör
9 Eyl 2016
207
131
1,085
Normal halojen farlarınız varsa yedek ampül bulundurmak mantıklı.

Sinek cesetlerini ön camdan silecek bir şeyler de bulundurun.

GTI19

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
67
23
970
24
kayseri
Tamamdır dediklerinizin hepsini yapmışım arabam hazır birazda yiyecek birşeyler aldımmı tamamdır fazla hız yapan birisi değiliz babam genelde 90-100 arası kullanır bende 120 civarında seyrederim tabi yol boş iken bayramda işler değişiyor

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Cam-sil ve bez bulundurup molalarda kullanıp camınızı silin, gerekirse her saat başı mola verin, klimayı sürekli içerideki havayı dolaştıracak şekilde kullanmayın. 2 saatten fazla aralıksız gitmeyin.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Kendi güvenliğiniz için herşey tamam. Ben de farklı açıdan bakıp diğer şoförlerin yani bizlerin güvenliği için aynaya bakmadan sol şeride çıkmayın , uyarısını eklemek istiyorum :)

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Benim tavsiyem , klimanız varsa eğer hep açık tutmayın , yarım saat bir saat camlar açık gidin , klima açık olduğunda da asla yüzünüze çevirmeyin . Hayırlı yolculuklar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım