KAPALI Vectra

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Merhaba,
Bir arkadaşım aracını satma kararı aldığını söyledi. Çok net değil ama aracı çok temiz komple orijinal 180.000 kilometre civarında 2003 model Opel Vectra 2.2 GTS benzinli temiz bir makine :) Araç arkadaşımda 6-7 senedir olduğu için evveliyatını da biliyorum.
GTS modeli bilenler bilir belki, bilmeyenler için 147 HP atmosferik bir motoru otomatik vites kutusuyla yürütüyor. Sunroof, koltuk ısıtma, orijinal body kit, deri koltuk, yağmur, far sensörleri, hız sabitleme, kararan iç dikiz aynası vb. gibi birçok özelliği var. O yılların hatta bu zamanların bile dolu araçlarına taş çıkartır.
Tabi ki ben bu aracı yılda 20bin km civarı kullanmayı düşünüyorum. O yüzden LPG takıp binme planım var. Uzun süreli ortalaması, günlük 5-10km için 9Litre gözüküyor.
Vergi olarak önümüzdeki sene bir alt dilime inerek yıllık 450TL gibi bir vergisi olacak o yüzden vergisini pek düşünmüyorum.
Aracın bana mantıklı gelmesinin bir diğer sebebi de fiyatı. (25.000TL civarı) Çünkü ben bu fiyata 2006 model Opel Corsa C ancak alabilirim. Üstelik bu araca göre hiç bir özelliği olmayan bir arabaya sahip olmuş olacağım.

İstanbul içinde bu aracı yürütme sıkıntısı yaşar mıyım?
LPG ile çok problem yaşar mıyım?
Düşüncelerinizi merak ediyorum, şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkürler.

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Parça fiyatları biraz yüksektir ama bu seni ne kadar üzer bilemeyiz bir de lpg taktıracaksan lpg işini bayağı bir araştırmanı iyi bir ustaya iyi bir kitle taktırmanı tavsiye ederim . Arabaya bişey denmez zaten taş gbi arabadır kasası olsun içi döşemesi falan . Hayırlısı olur umarım

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Parça fiyatları biraz yüksektir ama bu seni ne kadar üzer bilemeyiz bir de lpg taktıracaksan lpg işini bayağı bir araştırmanı iyi bir ustaya iyi bir kitle taktırmanı tavsiye ederim . Arabaya bişey denmez zaten taş gbi arabadır kasası olsun içi döşemesi falan . Hayırlısı olur umarım
LPG' yi baya araştırdım, 2.2 gts ler için uyumlu olduğu belirtiliyor. Problemli bir konu görmedim internette. İlla ki olabilir ama extra aman aman masraf olacağını pek sanmıyorum.
Açıkçası sıfır almaya da kasabilirim ama sürüş hissi olmayan, bomboş araçlara bu kadar fazla paralar vermek bana saçma geliyor açıkçası. Ayrıca kredi çekmeden alacağım. Donanımları da bana kâr kalacak. Değerli yorumun için teşekkürler.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Araba güzel, motor performans konusunda da sıkıntı yaşamazsınız. Ancak çok fazla bulunan bi motor olmadığı için kronik sorunları var mı bilemiyorum, sizin de belirttiğiniz gibi o fiyata alınabilecek en iyi ve en dolu arabalardan. Hayırlısı olsun inşallah, bilen arkadaşlar yine yorum yaparlar umarım faydalı olabilir düşünceniz için

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Araba güzel, motor performans konusunda da sıkıntı yaşamazsınız. Ancak çok fazla bulunan bi motor olmadığı için kronik sorunları var mı bilemiyorum, sizin de belirttiğiniz gibi o fiyata alınabilecek en iyi ve en dolu arabalardan. Hayırlısı olsun inşallah, bilen arkadaşlar yine yorum yaparlar umarım faydalı olabilir düşünceniz için

6-7 senelik süre zarfında arkadaşım kronik bir problem yaşamadı. Her gün görüşüyoruz, arabayı da her gün görüyorum. Çok kez binmişliğim, kullanmışlığım da var. Dediğiniz gibi performans problemi olacağını bende düşünmüyorum. Çünkü şuan ki aracım 1.25 fiesta :) Kendisi çok titiz, arka koltuklara 2 kişiden fazla kişi oturtmuyor mesela :) Derisi gerilip bozulmasın diye. Bütün parçalarını orijinal bulup ne kadar olursa olsun takıyor. Eğer bende kullanırsam o şekilde orijinal harici parçaya gitmeden kullanacağım kısmetse.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
6-7 senelik süre zarfında arkadaşım kronik bir problem yaşamadı. Her gün görüşüyoruz, arabayı da her gün görüyorum. Çok kez binmişliğim, kullanmışlığım da var. Dediğiniz gibi performans problemi olacağını bende düşünmüyorum. Çünkü şuan ki aracım 1.25 fiesta :) Kendisi çok titiz, arka koltuklara 2 kişiden fazla kişi oturtmuyor mesela :) Derisi gerilip bozulmasın diye. Bütün parçalarını orijinal bulup ne kadar olursa olsun takıyor. Eğer bende kullanırsam o şekilde orijinal harici parçaya gitmeden kullanacağım kısmetse.

ooo araba çok diri ve bakımlı o halde. Hayırlısı olsun diyorum :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Araç 14 yaşında. Her ne kadar sağlam da olsa belli bir yıl ve km'den sonra sanayi yollarını aşındırır. İmkanınız varsa LPG'siz kullanın
Kronik problemi var mı bilmiyorum, sıkıntıyı sadece satarken yaşatır diye düşünüyorum

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
10 sene 1.6 elegance kullandık çokta olmasa benimde kullanma imkanım oldu. Aslında güzel bir aile arabası ama düz bir araba yani kullanması çok keyif veren bir araba değil. Şasi dengesi filan çok iyi değil araba koptu mu tam kopuyor tabii gts farklı bir yapı varsa bilemem. Ben yerinizde olsam biraz daha güçsüz olsa da mazda 6 veya mondeolara bakarım.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Tek bildigim şey manyak gibi kafadan actigi onun disinda pek bir bilgim yok. Yünanistan'da taksi haline binmiştim. Trim sesleri çok vardı ve pek konforlu gelmemişti tabi araba taksiydi bunuda göz önünde bulundurmak gerek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım