KAPALI Vernik Atması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Vernik atmaya başladı, araç beyaz olduğu için uzaktan çok belli olmasa da yaklaşınca göze batıyor. Bel üzerinden yavaş yavaş aşağıya doğru gidiyor açılmalar, hastalık gibi yayılıyor. Tazyikle yıkıyorum, uzaktan tutmaya dikkat etsem bile her yıkamada ufak ufak açılma yapıyor.

Tek çözümün boya olduğu yazılmış genelde. Bildiğiniz başka bir çözüm yolu var mı ?

Boya işi eskiden para değildi boyatır geçerdik ama şimdi ciddi rakamlar isteniyor. Böyle devam etse paslanma yapar mı ?

2006 model Antalya arabası, on üç senede yediği güneşin haddi hesabı yok yine iyi dayandı bence. Boya yaptırdık diyelim bir on üç sene daha gider mi ?

Satacağız diyelim; boyayı yaptırıp satmak mı mantıklı, yoksa boya parasını düşüp satmak mı ?

IMG_20191129_122254.jpgIMG_20191129_122305.jpg
IMG_20191129_122314.jpgIMG_20191129_122332.jpg

Son düzenleme:

lmter224

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2019
121
90
510
İstanbul
Bu ülkede aracın her yeri güneş yanığı olsun sırf boyasız diye orijinal olduğu için alacak hastalar var. sakın boyatmayın satarkende fiyat kırmanıza gerek yok çünkü boyasız olsun gerisi önemli değil kafa bu şekilde

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,015
7
51,345
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Benim aracım da benden önce 4,5 yıl antalya güneşinde yatmış araba, 6 yıldır da bende. Bu konuda kendisinden edindiğim tecrübelerle cvplamaya çalışayım:

Başka çözümü var mı bilmiyorum ama boyatmak en temiz çözüm o kesin.

Aracın sacı galvanizli ise bırak verniği, boyası bitse bile darbe görüp yara almadıkça paslanmaz. Kendi arabamdan biliyorum. Paslanma yapan yerler hep önceden macunlu işlemli bölgeler.

13 sene daha gider mi sorusunun cevabı fabrika kalitesinde boya yapılıp yapılmadığına bağlı. Orijinali kadar kaliteli yapan bir yer olursa 13 sene daha gider. Yoksa 3-4 seneye kadar hayal kırıklıkları olasıdır.

Maalesef bu piyasada boya masrafını düşüp boyatmadan satmak daha mantıklı. Ölücülere aracın fotoğraflarını filan da gösterip bakım amaçlı boyatıldığını ne kadar anlatsan da ahlaksızlığa devam ederler.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Aracı satacaksanız boyatmanıza gerek yok, boyasız diye daha fazla talep olacaktır.Binecekseniz göz zevkinizi bozuyorsa boyatınız.

Çürümeden endişelenmenize gerek yok 13 yıllık bir araç eğer açık yarası yoksa korktuğunuz yerlerden kolay kolay paslanmaz.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Orjinal olup olmadığını bilmiyorum. Bayağı bir tramer var ama toplayan çok iyi toplamış, ne parçaların renk tonlarına ne de çizgilerine bakınca bir şey belli olmuyor. Öyle arabalar gördüm ki içine ekmek hamuru basıp dışına sprey sıkmışlar gibiydi, bunun eli ayağı ilginç şekilde düzgün dışarıdan ne yapıldığı anlaşılmıyor. Expertiz yaptırıp, yapılan işlemlere göre bir yol haritası çizmeli miyim ? Kısaca önceden boyandıysa yine boyatalım mı ?

Değer mevzusunda bir şey söyleyemiyorum, bolca tramer ve ağır hasar kaydı var; her halükarda karşı taraf fiyatı öldürmek için elinden geleni yapacak. Ne kadar az kazıklanırsak o kadar iyi. :(

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,015
7
51,345
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Orjinal olup olmadığını bilmiyorum. Bayağı bir tramer var ama toplayan çok iyi toplamış, ne parçaların renk tonlarına ne de çizgilerine bakınca bir şey belli olmuyor. Öyle arabalar gördüm ki içine ekmek hamuru basıp dışına sprey sıkmışlar gibiydi, bunun eli ayağı ilginç şekilde düzgün dışarıdan ne yapıldığı anlaşılmıyor. Expertiz yaptırıp, yapılan işlemlere göre bir yol haritası çizmeli miyim ? Kısaca önceden boyandıysa yine boyatalım mı ?

Değer mevzusunda bir şey söyleyemiyorum, bolca tramer ve ağır hasar kaydı var; her halükarda karşı taraf fiyatı öldürmek için elinden geleni yapacak. Ne kadar az kazıklanırsak o kadar iyi. :(
O zaman şöyle söyleyeyim: Böyle kullanmak içine sinmiyorsa ve bütçen elveriyorsa ikinci el değerini düşünme boyat. Veya araca ruhsatta işlem gerektirmeyecek beyaz tonlarında güzel bir folyo kaplama düşün. O da iyi bir koruma yöntemi.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford

Eğer üstünde ağır hasar kaydı vesaire varsa ben o araca daha fazla yatırım yapmazdım, satmaya çalışır alan böyle alıyorsa alsın almıyorsa satana kadar binmeye devam derdim. :) Kaportacıya-Sanayiye yolunuz düşünce bir ara girince boyasını ölçtürün derim, bence orijinaldir.

MAERKEK

Elit Apaçi
1 Ocak 2019
64
35
970
Vernik atmaya başladı, araç beyaz olduğu için uzaktan çok belli olmasa da yaklaşınca göze batıyor. Bel üzerinden yavaş yavaş aşağıya doğru gidiyor açılmalar, hastalık gibi yayılıyor. Tazyikle yıkıyorum, uzaktan tutmaya dikkat etsem bile her yıkamada ufak ufak açılma yapıyor.

Tek çözümün boya olduğu yazılmış genelde. Bildiğiniz başka bir çözüm yolu var mı ?

Boya işi eskiden para değildi boyatır geçerdik ama şimdi ciddi rakamlar isteniyor. Böyle devam etse paslanma yapar mı ?

2006 model Antalya arabası, on üç senede yediği güneşin haddi hesabı yok yine iyi dayandı bence. Boya yaptırdık diyelim bir on üç sene daha gider mi ?

Satacağız diyelim; boyayı yaptırıp satmak mı mantıklı, yoksa boya parasını düşüp satmak mı ?

Ekli dosyayı görüntüle 22813Ekli dosyayı görüntüle 22814
Ekli dosyayı görüntüle 22815Ekli dosyayı görüntüle 22816
Sanırım aynı araçtan bahsediyoruz. Bendekinin arka camın hemen üstünde başladı. Boyatmayı düşünmüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım