Volvo S60 235/45/R17 ebadında lastik önerileri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Herkese iyi geceler Volvomuzu aldığımızdan beri 2. Setimizi bitirdik (2 sette ContiSportContact5’ti) yeni set alacağız ben bugün conti ve bridgestone sordum.
Fiyatları:
Bridgestone Turanza T001 tanesi: 550₺
Continental ContiSportContact5 tanesi: nakit 500₺, taksitli 520₺
Sizlerin önerisi nedir?
Conti ile yola devam mı farklı bir lastik mi alalım?
Ben turanza alma taraftarı değilim ama sizin önerilerinize açığım.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,285
1
9,436
4,970
kocaeli
Turanza fazla iyi bir lastik degil fakat dayanıklı .

Ses yapar , serttir , tutuş fazla iyi değildir ama uzun ömürlü kullanirsiniz .

Ben olsam Continental alirdim ikisi içinden .

Fakat nedense bir kere kullandiysam birdaha kullanmayayim , başka lastikleride deneyeyim diye düşünürdüm .

Michelin falan da olabilir .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,788
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Direkt performans arıyorsanız Pilot Sport 4 alır geçerim. Ama hem konfor hem performans istiyorum derseniz Premium Contact 6 alırım. Özellikle Pc6'da kullanılan hamur ve desenler Pc5'den alınmadır ama onun biraz daha geliştirilmiş halidir. Bu sebeple performans anlamında pc5'den geri kalmayacağı gibi konfor konusunu da aksatmaz. Üstelik Pc6'nın yuvarlanma direnci oldukça düşürülmüş. Bu size ara ve yüksek hızlanmalarda çabukluk ve yakıt ekonomisi olarak da geri döner.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
ContiSportContact5 ile Turanzayı yan yana koymam bile. SportContact 5 gerçekten iyi lastik. Bence ondan devam edin. Turanza kadar kötü bir lastik kullanmadım şu ana kadar. A3 gibi tutunan bir otomobilde bile rezaletti.

Premium Contact 6 adına @Cenk hocamın dediklerine katılıyorum. Onu da tercih edebilirsiniz...

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Araba 10.000 km kullanılıyorsa 5.000’si uzun yol onun haricinde şehir içi yani konfor önemli konforun yanında yol tutuşta önemli @Cenk beyin söylediği cpc6’ya da bakacağım. Bu arada alacağımız lastik jel tabanlı olması gerekiyormuş (arabada run flat yada stepne yok) jel taban nedir anlatabilirseniz sevinirim mesela csc5 sadece run flat ve jel tabanlı olarak satılıyor ben run flat de alma taraftarı değilim çünkü araba fabrika çıkışı run flat gibi sert bir lastiğe ayarlı değil.
Bu arada sadece benim söylediğim marka model değil tüm önerilere açığım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,788
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Araba 10.000 km kullanılıyorsa 5.000’si uzun yol onun haricinde şehir içi yani konfor önemli konforun yanında yol tutuşta önemli @Cenk beyin söylediği cpc6’ya da bakacağım. Bu arada alacağımız lastik jel tabanlı olması gerekiyormuş (arabada run flat yada stepne yok) jel taban nedir anlatabilirseniz sevinirim mesela csc5 sadece run flat ve jel tabanlı olarak satılıyor ben run flat de alma taraftarı değilim çünkü araba fabrika çıkışı run flat gibi sert bir lastiğe ayarlı değil.
Aracınız fabrika çıkışı runflat lastikle gelmediyse runflat takamazsınız. Yani isterseniz takarsınız ama zamanla tüm ön düzeni bozma gibi risklerle karşı karşıya kalırsınız. Jel tabana gelince, ben daha önce duymadım diyebilirim. Lastiklerin içine sıkılan, patlamanın etkisini önleyici veya azaltıcı jeller duymuştum ama direkt böyle satılan bir lastik bilmiyorum. Belki de hiç kullanmadığım içindir. O konu çok problem değil. Lastiği alırken satıcıya sorarsanız sizi yönlendirir zaten.

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,996
2,770
Marka
Subaru
Kullandığımdan değil fakat Pc6 nın güzel olacağını öngörüyorum. Almadan önce internet fiyatlarını araştırmayı ihmal etmeyin. Hız ve özellikle ağırlık endeksleri çok önemli dikkate almayı unutmayın. Turanza kullanıp memnun olan birini tanımadım. Jel tabanlı diye bir kavramı ilk defa duydum önemli birşey olduğunu zannetmiyorum zira google da birşey bilemedi.

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,996
2,770
Marka
Subaru
Kullandığımdan değil fakat Pc6 nın güzel olacağını öngörüyorum. Almadan önce internet fiyatlarını araştırmayı ihmal etmeyin. Hız ve özellikle ağırlık endeksleri çok önemli dikkate almayı unutmayın. Turanza kullanıp memnun olan birini tanımadım. Jel tabanlı diye bir kavramı ilk defa duydum önemli birşey olduğunu zannetmiyorum zira google da birşey bilemedi.
Link yanlış olmuş; doğrusu: https://www.lastik.com/lastik/continental-235-45r17-94y-premiumcontact-6.html

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
01975F4A-923D-4131-9349-8281E6688C98.png

Benim jel taban dediğim ContiSeal galiba onunda açıklaması da şu: https://www.continental-lastikleri.com.tr/binek/teknoloji/genisletilmis-mobilite-cozumleri/contiseal

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Tüm foruma iyi geceler, iyi tatiller. Bildiğiniz üzere lastik arıyordum kararımı da vermiştim conti csc5 alacaktım bu çarşamba ama çeşitli aksiliklerden ötürü almaya gidemedim bugün gidecektim normalde ama dün patlayan reklam sonrası conti almaktan vazgeçtim.
Doğal olarak yeniden lastik ve iyi bir lastikçi arayışına girdim bu gün biraz baktım benim aradığım ebatta Goodyear Eagle F1 ve Michelin Pilot Sport 4 gördüm csc5’le aynı ayarda hatta biraz daha iyi gibi duruyorlar. Sizlerin önerisi nedir? (Sadece bu iki lastik için değil bu ebatta tüm lastikler olabilir sadece yerlilere çok sıcak bakmıyorum harici tüm tavsiyelerinize açığım.)
Birde İstanbul/Ümraniye/Ataşehir/Kadıköy’de bildiğiniz lastikçi varsa benim için çok iyi olur.
Şimdiden teşekkürler:)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,788
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tüm foruma iyi geceler, iyi tatiller. Bildiğiniz üzere lastik arıyordum kararımı da vermiştim conti csc5 alacaktım bu çarşamba ama çeşitli aksiliklerden ötürü almaya gidemedim bugün gidecektim normalde ama dün patlayan reklam sonrası conti almaktan vazgeçtim.
Doğal olarak yeniden lastik ve iyi bir lastikçi arayışına girdim bu gün biraz baktım benim aradığım ebatta Goodyear Eagle F1 ve Michelin Pilot Sport 4 gördüm csc5’le aynı ayarda hatta biraz daha iyi gibi duruyorlar. Sizlerin önerisi nedir? (Sadece bu iki lastik için değil bu ebatta tüm lastikler olabilir sadece yerlilere çok sıcak bakmıyorum harici tüm tavsiyelerinize açığım.)
Birde İstanbul/Ümraniye/Ataşehir/Kadıköy’de bildiğiniz lastikçi varsa benim için çok iyi olur.
Şimdiden teşekkürler:)
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/Eagle-F1-Asymmetric-3.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Pilot-Sport-4.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Pilot-Sport-4-S.htm

F1 asym 3 ile pilot sport 4 benzer değerleri almış diyebiliriz fakat ps4 biraz daha önde ki kullanım sırasında da bu ortaya çıkıyor görebildiğim test videolarından. Buna ek olarak ps4'ün bir üst versiyonu 4 S çıkmış bulunuyor ki bu lastik adına kullanıcı tecrübesi diğer ikisine göre daha az olsa da ps4'den daha gelişmiş olduğunu düşünüyorum. Bütçe sıkıntınız yoksa ve bulabilirseniz ps4 s'i deneyebilirsiniz. Oldu da bu lastikten vazgeçtiniz ya da vazgeçmek zorunda kaldınız, ps4'ü gözü kapalı alabilirsiniz.

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/Eagle-F1-Asymmetric-3.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Pilot-Sport-4.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Pilot-Sport-4-S.htm

F1 asym 3 ile pilot sport 4 benzer değerleri almış diyebiliriz fakat ps4 biraz daha önde ki kullanım sırasında da bu ortaya çıkıyor görebildiğim test videolarından. Buna ek olarak ps4'ün bir üst versiyonu 4 S çıkmış bulunuyor ki bu lastik adına kullanıcı tecrübesi diğer ikisine göre daha az olsa da ps4'den daha gelişmiş olduğunu düşünüyorum. Bütçe sıkıntınız yoksa ve bulabilirseniz ps4 s'i deneyebilirsiniz. Oldu da bu lastikten vazgeçtiniz ya da vazgeçmek zorunda kaldınız, ps4'ü gözü kapalı alabilirsiniz.
Teşekkürler S’i görmemiştim onada bakayım.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,015
7
51,345
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Öncelikle jel tabanlı lastiği ben de ilk kez duyuyorum.Ondan bağımsız olarak bildiklerimi paylaşayım:

Turanza'yı Volvo'ya almayın, arabanın klasına yazık. Bizde Leon'un üstünde oem geldi, 3 senedir tepe tepe kullanılıyor, ilk günkü formunu koruyor. :D Çok sağlam bir lastik ama Leon'dan daha kaliteli sürüşe sahip bir arabaya yakışmaz. :) Lastik çok dayanıklı kolay kolay aşınmıyor ama karşılığında çok konforsuz ve gürültülü. Yol tutuş da vasat.

Taksici dostu bir lastik. Genel olarak GoodYear veya Continental gibi kullanırken iyi hissettiren bir lastik değil öyle diyeyim.

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Öncelikle jel tabanlı lastiği ben de ilk kez duyuyorum.Ondan bağımsız olarak bildiklerimi paylaşayım:

Turanza'yı Volvo'ya almayın, arabanın klasına yazık. Bizde Leon'un üstünde oem geldi, 3 senedir tepe tepe kullanılıyor, ilk günkü formunu koruyor. :D Çok sağlam bir lastik ama Leon'dan daha kaliteli sürüşe sahip bir arabaya yakışmaz. :) Lastik çok dayanıklı kolay kolay aşınmıyor ama karşılığında çok konforsuz ve gürültülü. Yol tutuş da vasat.

Taksici dostu bir lastik. Genel olarak GoodYear veya Continental gibi kullanırken iyi hissettiren bir lastik değil öyle diyeyim.
Turanza almayacağız zaten :) Diğer modellerde tavsiyeniz nedir?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,015
7
51,345
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Böyle ince yanak büyük ebat tek arabamızda Michelin Pilot Sport var. Dayanıklı, tutuşu iyi ama konforu az ve tüketimi biraz fazla. Bizdeki 18"
Önermeyeceğim ise o ebatta varsa Michelin Primacy olur. Onu da 16" 45 yanakta kullanmıştık, ince yanağa dayanamayan aşırı dandik bir lastiktir.

Benim büyük ebatlarda sadece birkaç lastikte tecrübem var, onları da paylaştım. Benim alınmayası önerilerim tamam da, alınası lastikler konusunda diğer arkadaşların tavsiyeleri daha geçerli olur. :)

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Teşekkür ederim:)
Böyle ince yanak büyük ebat tek arabamızda Michelin Pilot Sport var. Dayanıklı, tutuşu iyi ama konforu az ve tüketimi biraz fazla. Bizdeki 18"
Önermeyeceğim ise o ebatta varsa Michelin Primacy olur. Onu da 16" 45 yanakta kullanmıştık, ince yanağa dayanamayan aşırı dandik bir lastiktir.

Benim büyük ebatlarda sadece birkaç lastikte tecrübem var, onları da paylaştım. Benim alınmayası önerilerim tamam da, alınası lastikler konusunda diğer arkadaşların tavsiyeleri daha geçerli olur. :)

carwula

Düz Yol Gazcısı
14 Şub 2018
8
8
145
B7 kasa passat kullaniyoruz. Gecen sene 235/45/17 lastik alacaktik. Spor contact 5 ile pilot sport 4 arasinda kalmistik. Spor contact 5 zaten fabrika cikisli conti-seal ozellikli gelmisti. Yol tutus bakimindan fena degil ancak seal ozelligi biraz konforu dusuruyor. Bizim aracimiz nedense cok civi topladi. Her seferinde bizi lastikciye goturmeye hava yetti cunku icerdeki jel civinin etrafina akiyor ve hava kacirmayi önlüyor. Ancak biz yeniden tercih etmedik cunku yabanci forumlarda yazdigi gibi biraz yipranma sorunu ve seal ozelligi yuzunden biraz ses vardi.

Bu yaz pilot sport 4 taktirdik. Lastigi cok begendik. Lastik yeni oldugundan midir bilmem yere yapisma hissi var. Yol tutus ve konfor bakimindan guzel. Ayrica pilot sport 4 lerde jant koruma ozelligi de mevcut. Lastigin konforunun tutusunun hissettirdiklerinin yani sira tipi de cok yakisikli :DD Ustundeki michelin ve pilot sport 4 ifadesi sanki kadifeyle yazilmis gibi cok uzaktan dahi okunuyor ve arac kirli olsa dahi o yazilar hic kirlenmiyor.

Sonuc olarak michelin pilot sport 4 u tavsiye ederim ancak conti sport contact 5 alirsaniz pisman olmazsiniz cunku o da herkes tarafindan begenilen kendini kanitlamis lastik.

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
B7 kasa passat kullaniyoruz. Gecen sene 235/45/17 lastik alacaktik. Spor contact 5 ile pilot sport 4 arasinda kalmistik. Spor contact 5 zaten fabrika cikisli conti-seal ozellikli gelmisti. Yol tutus bakimindan fena degil ancak seal ozelligi biraz konforu dusuruyor. Bizim aracimiz nedense cok civi topladi. Her seferinde bizi lastikciye goturmeye hava yetti cunku icerdeki jel civinin etrafina akiyor ve hava kacirmayi önlüyor. Ancak biz yeniden tercih etmedik cunku yabanci forumlarda yazdigi gibi biraz yipranma sorunu ve seal ozelligi yuzunden biraz ses vardi.

Bu yaz pilot sport 4 taktirdik. Lastigi cok begendik. Lastik yeni oldugundan midir bilmem yere yapisma hissi var. Yol tutus ve konfor bakimindan guzel. Ayrica pilot sport 4 lerde jant koruma ozelligi de mevcut. Lastigin konforunun tutusunun hissettirdiklerinin yani sira tipi de cok yakisikli :DD Ustundeki michelin ve pilot sport 4 ifadesi sanki kadifeyle yazilmis gibi cok uzaktan dahi okunuyor ve arac kirli olsa dahi o yazilar hic kirlenmiyor.

Sonuc olarak michelin pilot sport 4 u tavsiye ederim ancak conti sport contact 5 alirsaniz pisman olmazsiniz cunku o da herkes tarafindan begenilen kendini kanitlamis lastik.
Teşekkürler kararım pilotsport4 gibi pilotsport4s'i de araştıracağım haftaya taktırmaya gideceğiz. Siz ne kadara almıştınız tanesini?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım