grandgrand

Asfalt Kurutucu
15 Haz 2018
58
-7
520
Merhaba arkadaşlar Volvo s60 2018 benzinli araç alınır mi alınırsa yakıt olarak çok üzermi İstanbul trafiğinde çok yakar mi 100km/10lt yaktığı soyleniyor doğru mudur teşekkürler
Bir depo ile maximum 500 km şehir içi kullanım deniliyor bu çok vahim bir rakam dogrumudur?

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,600
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
19308

kesinlikle şaka amaçlıdır :D

palankeda

Düz Yol Gazcısı
22 Haz 2019
11
10
145
34
Marka
Fiat
Bana kalırsa (ki bu benim şahsi fikrimdir) bazı araçlar ne kadar yaktığı önemsenmeden kullanılmalıdır. Ben şu an 1.3 mjet linea kullanıyorum, çünkü ne yaktığı benim için çok önemli. Bir gün s60 alırsam yada almayı düşünürsem ne yaktığını çok önemsemem yada önemsemeyeceğim bir zamanda alırım. Zira bu arabalar çok yakıyor...

Uzun lafı kısası s60 yakar! Hakkıdır yakmalıdır. :)

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Bana kalırsa (ki bu benim şahsi fikrimdir) bazı araçlar ne kadar yaktığı önemsenmeden kullanılmalıdır. Ben şu an 1.3 mjet linea kullanıyorum, çünkü ne yaktığı benim için çok önemli. Bir gün s60 alırsam yada almayı düşünürsem ne yaktığını çok önemsemem yada önemsemeyeceğim bir zamanda alırım. Zira bu arabalar çok yakıyor...

Uzun lafı kısası s60 yakar! Hakkıdır yakmalıdır. :)
S60 2.4 D5 ile şehir dışı 5.5 ş.içi 8 en düşük, maximum 12 gördüm.

grandgrand

Asfalt Kurutucu
15 Haz 2018
58
-7
520
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar benim bir çok lüks arabaya binen arkadaşım var bu ne yakıyor diye bakıyor malesef adam trilyonluk ama neden fazla para vereyim neden müsrif edeyim diyor hiç bir zengin lüks arabaya binen aman boşver yakıtı önemli değil demez bu devirde artık herkez cebini düşünüyor ben dizel taraftarı değilim ama her ay 1.000-1.500 tl kimse benzine para vermek istemez keşke full elektirikli araçlar çıksada beygiri Torku yüksek onları kullansak benim görüşümü kabul etmeye bilirsiniz arabaya binmeyip kapıda yatıracaksam neden gidip benzinli alayım arkadaş Buda son mesajım daha cevap vermeyecegim teşekkürler bilgileriniz icin

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Forum ahalisinde alabildiğine bir dizel karşıtlığı başladı ama hadi hayırlısı :)

Konu özelinde benim iş yerinden bir arkadaşım S60 T3 ünü çok yaktığı için sattı, gelir seviyesi de gayet iyi bir pozisyondaydı. Bana söylediği şey “10 aşşa yakmıyor, iyi gidiyor ama pekte iyi durmuyor” du ... göreceli konular tabi ama S60 kasasına Turbo benzinli koyup, otomatikle birleştirsen biraz yakacak yani... buna hazırlıklı olacan...

Ya bu ara da yakıt maliyeti herkese koyar .. yani özellikle aracın yaktığı meblağ bütçe içinde göze batıp, birşeylerden önemli oranda fedakarlık etmeyi gerektiriyorsa, daha da bir koyar... 5-6lt dizel yakan arabaya alışmış adama hemde acayip koyar. Bunu göze alamayan s60 t3 almasın, olmayacak iş için de dizele tü-kaka diyip kimseyi gazlamasın

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,600
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Selam ben 2.0 Dizel kullanan insan :D dizele düşman değilim , kardeşimizin yazdıklarına balta vurmak istedim sadece :D

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Forum ahalisinde alabildiğine bir dizel karşıtlığı başladı ama hadi hayırlısı :)

Konu özelinde benim iş yerinden bir arkadaşım S60 T3 ünü çok yaktığı için sattı, gelir seviyesi de gayet iyi bir pozisyondaydı. Bana söylediği şey “10 aşşa yakmıyor, iyi gidiyor ama pekte iyi durmuyor” du ... göreceli konular tabi ama S60 kasasına Turbo benzinli koyup, otomatikle birleştirsen biraz yakacak yani... buna hazırlıklı olacan...

Ya bu ara da yakıt maliyeti herkese koyar .. yani özellikle aracın yaktığı meblağ bütçe içinde göze batıp, birşeylerden önemli oranda fedakarlık etmeyi gerektiriyorsa, daha da bir koyar... 5-6lt dizel yakan arabaya alışmış adama hemde acayip koyar. Bunu göze alamayan s60 t3 almasın, olmayacak iş için de dizele tü-kaka diyip kimseyi gazlamasın
Dizel karşıtlığı değil aslında bu arkadaşın tavrına genelde bu tepkiler. Şu konuyu neden açtığını, yaptığı ufak çaplı trollükleri vs. fark ediyor herkes. Farkettiyseniz zaten arkadaşı tiye almak dışında çoğu insan yerine ve ihtiyaca göre ikisininde avantajlı olabildiğini söylüyorlar ama sıkıntı bu arkadaşta :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım