KAPALI Volvo S90 vs Mercedes E serisi - Hangisini Almalı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turmasito

Düz Yol Gazcısı
19 Ocak 2018
42
18
145
Merhabalar,

Arkadaşımın arkadaşı yıllardır iyi bir araba almak için para biriktirdi. Hazirana kadar arabasını alacakmış. Ama bir seçim yapmak istiyor ve çok kararsız.

Volvo s90 ve mercedes e serisi arasında kaldı (2017 model). Güvenlik ve konfor ön planda olmak kaydıyla hangi arabayı alması doğru olur ? Bunu siz değerli otopark forum üyelerinin yorumuna bırakıyorum :)

*Bütçesi 380.000 - 400.000 civarıymış.

İyi forumlar,

applejack35

Panpa
2 Ocak 2018
339
1,012
2,695
31
Karşıyaka
Marka
Hyundai
bu kadar büyük paraların konuşulduğu yerde ben tavsiye veremem ama kişisel tercihim mercedes'ten yana olurdu sanırım. polonya'da bulunduğum süre boyunca bir sürü s90 ve xc90 gördüm (farklı farklı motor çeşitlerinde), s90 gerçekten çok güzel araba ama bilemiyorum..

bence iki aracı da showroom/galeri'de iyice incelemek, içine oturup sağına soluna iyice bakmak, test sürüşüne çıkıp öyle karar vermek lazım. sonuçta ikisi de cidden güzel arabalar ve 400.000 lira civarında bir paradan bahsediliyor. burada artık kişisel tercihler devreye girer..

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
S90'ı bayiye gidip bir inceleyin duruşu çok farklı ikisi yan yana olsa e serisine dönüp bakmazsınız bile.
E serisi gibi imajı baltalanmamış.
Herşeyi ile özel hissettirecek bir araç s90
Eksisi iç mekanı E ye göre biraz sıradan. E her zaman daha rahat satılır.
Küçük jant hoştur konfor hoştur ama
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...el-otomatik-volvo-s90-hatasiz-526221282/detay
şöyle de bir gerçek var :D

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
S90'ı bayiye gidip bir inceleyin duruşu çok farklı ikisi yan yana olsa e serisine dönüp bakmazsınız bile.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...el-otomatik-volvo-s90-hatasiz-526221282/detay
Böyle olunca badass oluyor yılan oluyor çok da güzel oluyor. Ancak konfor öncelikliymiş

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Benim gibi barzonun hayalini dahi kurması hayal olan araçlar lakin E serisinin iç mekanı gördükten sonra volvonun vites kolu tek başına bir alt segment gibi durmasına sebep oldu gözümde. Kapı düğmeleri konsol vs E serisi bence bir üst segment gibi duruyor

Turmasito

Düz Yol Gazcısı
19 Ocak 2018
42
18
145

yok aman allah korusun o ne öyle :D

Benim gibi barzonun hayalini dahi kurması hayal olan araçlar lakin E serisinin iç mekanı gördükten sonra volvonun vites kolu tek başına bir alt segment gibi durmasına sebep oldu gözümde. Kapı düğmeleri konsol vs E serisi bence bir üst segment gibi duruyor

Estağfurullah hocam olur mu öyle şey... Hayaller olmadığı sürece kazançlarda olmaz sonuçta :)

S90 daha sade evet, malzeme kalitesi olarak iç mekanda E serisi bir tık öndeymiş. Ama s90 çok daha farklı ve özel hissettiriyormuş.
Ben de bayiye gidip her iki aracı test etmiştim ve s90 bana da çok farklı gelmişti. Belki o anlık bir şeydi bilmiyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Mercedes ve Volvo'nun otopark testlerine bakılınca birinin konforu ve sürüş dinamikleri sınıfına göre yerlerdeyken, öbürünün konforu ve sürüş dinamikleri neredeyse tavan yapmış. Her şey iç mekandaki bir kaç malzemenin çok daha kaliteli olmasıyla bitmiyor. Ayrıca bu segmentte ki her markanın malzeme ve işçilik kalitesi gayet tatmin edici düzeyde. Bir kaç ufak farklılık ile değişenler olur hepsi bu. Yıldız var, mercedes o diye tutucu davranmanın bir anlamı yok bana kalırsa. E segmentine çıkacak olsam ya Volvo s90 alırım ya da Jaguar Xf alırım. Farklı olmak güzeldir.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Para biriktirerek lüks araba almakta bir garip geldi. Olası bir arıza için ayrı bütçesi var mı ki arkadaşın ? Parçası kendinden pahalı araçlar bunlar nihayetinde.

Farklılık için S90. Her yer E serisi zaten. Hem hayal dediğin farklı olmalı, S90 bizim yollar için farklı bir araba.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
şahsen volvo dış tasarımda açık ara önde. iç bölümde ise işler değişiyor, mercedes dersine daha iyi çalışmış diyebilirim. Baya zor bir seçim. İki aracında etrafında 1 tur atıp içine oturup düşünmek lazım. Yolda giderken ben s90'a dönüp bakarım. Ama yanyana koyduklarında E'nin iç bölümü de kafa karıştırır.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Bence S90. Çünkü daha asil duruyor. Onun dışında koltukları ve iç kalitesi daha iyi görünüyor. Ama Mercedes E'nin de öne geçtiği noktalar konfor ve kalite. S90 tasarımından dolayı küçük bir araba gibi duruyor ancak kesinlikle üst sınıf bir otomobil olduğunu hissettiriyor.

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
E'nin kalitesi belli fakat s90 da çok farklı bir araç. Daha çok dikkat çeksin diyorsanız kesinlikle s90 fakat e de ciddi derecede kaliteli bir araç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım