VW Emilsiyon Skandalı - Yazılım Güncelleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar merhaba,

Herşeyden önce amacım bir markayı yermek veya kötülemek değil.. sadece ilginç bir kaç yazı ve video izledim, gerek sizlerle paylaşmak gerekse yorumlarınızı almak istedim. Daha önce böyle bir post okumadım ... umarım gözden kaçırmamışımdır.

Emilsiyon skandalı ile ilgili biraz araştırma yaptım ve işin gerçeğini öğrenmek isteyince,
"yuhhh VW yuh.. gerçekten bunu düşünüp yapabildin mi yuhhh..." diye söylenmedim dersem yalan olur...

Neyse, konunun detayını girmeyeceğim lakin VW nin durumdan etkileyen araçları çağırıp (sanırım Türkiye de de bazı 1.6 ve 2.0 TDI larda var bu konu) bir kaç güncelleme yapması gerekiyor..

Consumer Reports un yaptığı analiz ve testlere görede araçlarda bir miktar performans kaybı ve tüketimlerinde de bir miktar artış rapor ediliyor.

Forumda bu güncellemeyi yaptıran oldu mu sorumak istedim. Onların tecrübeleri önemli lakin ConsumerReports tamamiyle dyno üzerindeki kurgu ile testi gerçekleştirmiş (ki aslında olması gereken de bu idi)... VW nin güncellemesinin ne getirip götüreceği tabiki çok net değil.

Siz ne dersiniz ?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Arkadaşlar merhaba,

Herşeyden önce amacım bir markayı yermek veya kötülemek değil.. sadece ilginç bir kaç yazı ve video izledim, gerek sizlerle paylaşmak gerekse yorumlarınızı almak istedim. Daha önce böyle bir post okumadım ... umarım gözden kaçırmamışımdır.

Emilsiyon skandalı ile ilgili biraz araştırma yaptım ve işin gerçeğini öğrenmek isteyince,
"yuhhh VW yuh.. gerçekten bunu düşünüp yapabildin mi yuhhh..." diye söylenmedim dersem yalan olur...

Neyse, konunun detayını girmeyeceğim lakin VW nin durumdan etkileyen araçları çağırıp (sanırım Türkiye de de bazı 1.6 ve 2.0 TDI larda var bu konu) bir kaç güncelleme yapması gerekiyor..

Consumer Reports un yaptığı analiz ve testlere görede araçlarda bir miktar performans kaybı ve tüketimlerinde de bir miktar artış rapor ediliyor.

Forumda bu güncellemeyi yaptıran oldu mu sorumak istedim. Onların tecrübeleri önemli lakin ConsumerReports tamamiyle dyno üzerindeki kurgu ile testi gerçekleştirmiş (ki aslında olması gereken de bu idi)... VW nin güncellemesinin ne getirip götüreceği tabiki çok net değil.

Siz ne dersiniz ?
O değilde vwlerde esp nasıl kapatılır onu da güzel anlatmış :)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Arkadaşlar merhaba,

Siz ne dersiniz ?
Valla biz hep TSI Vag aldık sadece 1 kere 2.0 TDI A5 almıştık ama oda satıldı. Bana kalsa yazılım güncellemesi ben yaptırmazdım çünkü optimum performans ve yakıt tüketimi bozulacaktır. Bu arada sırf Volkswagen değil FCA ve Renault'un da bu ara başı belaya girecek gibi duruyor.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Valla biz hep TSI Vag aldık sadece 1 kere 2.0 TDI A5 almıştık ama oda satıldı. Bana kalsa yazılım güncellemesi ben yaptırmazdım çünkü optimum performans ve yakıt tüketimi bozulacaktır. Bu arada sırf Volkswagen değil FCA ve Renault'un da bu ara başı belaya girecek gibi duruyor.
Fca bilmem de renault temize çıktı diye biliyorum.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ya evet, bende bir heveslenmiştim ama hareket edince devreye giriyor uyanık :)
Biz Golf'de onu bulduyduk. Yarım kontakta dörtleri yakıp 5 kere dip gaz yapıyorsun daha sonra çalıştırınca mis gibi esp kapaniyordu daha sonra harekete baslayinca açılıyordu.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok

Bende 2 TSI sahibi oldum bu güne .. Allah biliyor ya .. çok keyifliydi iki aracımda (Golf 6, Leon Mk3) .. şimdi dizel almak niyetindeyim lakin hem fiyatlar uçtu (başka bir konu daha var forumda.. orada da 1.4 TSI, düz vites almak lazım diyrdoum:) , hemde bu konu ciddi sinir bozucu oldu ... ya zaten bence 1.6 TDI lar zor yürüyor (bence)... birde yazılım gelip daha da yürümezse kötü olacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım