KAPALI vw epc arızası aracımı maffetti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
bugün vw otomatik 1.2 tsi aracım yolda giderken durduk yere epc diye bir arıza lambası yaktı açıp kitaplıktan baktım electiric power central gibi birşey yazıyordu. durduk yere yolda giderken vag grubunun bana attıgı kazığın sonucu;
-araç 3.000 deviri asla geçmiyor
-vites atarken dsg piston aşşa indi videosundaki gibi baya vuruntu yapıyor.
-ekran korku filmlerindeki gibi yanıp sönmeye başladı. multi media ekranındaki park sensörü
-gaz pedali sanki yağ kopmuş gibi hassasiyeti sıfıra indi yumuşacık bir debriyaja basıyormuşım gibi
-araba sanki turbosu patlamışta atmosferik devir çevirir gibi gaz yemiyor
-gaz pedalındaki kick down tuşu çalışmıyor. hatta o tuş sanki hiç yokmuş gibi bir direnç göstermiyor.

şaka gibi ama bunların hepsi durduk yere yolda giderken sadece bir arıza lambası yanmaya başlayınca oldu. sarı renkli epc diye birşey yanıyor. bugüne kadar sahip olduğum bütün almanlar elektronik yada mekanik hep bozuldu sanayi de beni tanımayan kalmadı. yedek parçacı artık kankito diye seslenmeye başladı. bir daha japondan şaşarsam ne olayım. benim gibi aldanmayın arkadaşar sizde içindeki yumuşak trimlere malzemeye ciğeri çürük bu almanların. premium hariç tabi. ama kesinlikle bu almanların yedek parçalarına ömür biçtiklerine eminim artık. hep aynı km lerde aynı parçalar bozuluyor almanlarda. japon modern toros maşallah varsın sert plastik olsun içeri ses alsın. dağda bayırda bırakmaz en azından. siteyide google da arıza kodu ararken buldum birde size danışayım dedim hemde sevdim siteyi bende artık aranızdayım. bakalım yarın sanayiye götürcem neymiş sorun inş. yine binler ikibinler sıkışmaz ya

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
bu arada vag tartısması cıkmasın lütfen benzer sorunları eski araçlarım opelde de, bmwde de, alman üretim ve montajlı ford focusta da yaşamıştım. benzer derken durduk yere çıkan garip elektronik ve mekanik arızalar

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,772
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Çok geçmiş olsun. İnternette epc arızası ile ilgili yazan başlıkların bir kısmında, bu sorunun genelde gaz kelebeği arızasından kaynaklandığı söyleniyor. Servise gitmeniz yararınıza olacaktır.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
mesai bitimine denk geldiği için yarını bekleyeceğim ne yazikki. sabah ilk iş götürcem. bu arada google da bakiyim dedim 40 tl ye sensör değişti diyende var 4000 tl ye motor söküldü içinden bazı parçalar değişti sorun öyle çözüldü diyende. valla şuan acayip endişeli biçimde yarını bekliyorum. servisi aradım cıkmak üzereyiz kirli yakıttan olabilir yarın getirin bakalım dedi. yani kendi içimde acayip sinir oldum duruma. toyota orta doğuna katran kıvamına gelmiş pis yakıtı sorunsuz yakıyor. eniştemin corollası 50 binde ilk 15 bin bakımından başka bakım yaptırmadı 2 bakım es geçti saat gibi çalışıyor araba. lpg taktırıp bakımsız bırakılan japonlara bakıyorum sonra birde sözde dünya devi vag aracımıza, adamlar benzin istasyonunuzu değiştirin diyor şaka gibi delircem. bıktım artık devletten ihaleler zengin olsun diye vergi ödüyoz onlar para kzansın diye çalışmaktan, araç aldığım şirket yedek parçadan kar etsin diye çalışmaktan, sanki tüm dünya birleşmiş cebindeki parayı çalıyormış gibi hissediyorum kendimi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,772
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Maalesef artık öyle eski tabir ile ' Alman sağlamlığı ' diye adlandırılan bir üretim şekli kalmadı. Toyota, Honda, Mazda gibi modeller daha sağlam ve uzun ömürlü oluyor her açıdan. Aracınız garantili mi bilemiyorum ama elinizden geleni yapın garantiye dahil ettirmeye çalışın arızayı. Çünkü ilk fırsatta kullanıcı hatası demek için yer arıyor olacaklardır. İnşaallah yüksek maliyetli bir arıza değildir.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
teşekkür ederim desteğiniz için. nasıl böyle bir hata yaptım kendime de inanamıyorum ben ki garantici adamım japonda bile otomatik şanzımana güvenmem, gittim hem alman aldım hemde çift kavrama. hergün tırsa tırsa biniyorum aracıma bugün nerden masraf açıcak diye. alırken japonlar daha pahalıydı keşke verseydim en azından dağda bayırda yolda kalma rezilliği çekmezdim. kardan sonra belediyenin karları kazıma esnasında asfaltı yerinden kaldırmış. 50 ile giderken o çukura giren tekerim akis kırdı ya. top gear toyota hiluxu helikopterden aşşağıya atıyordu da yola devam ediyordu. gerçekten vag a da doğuşa da çok sinirliyim. kullanıcı hatası demişti onada

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
@motorsinann sinan bey sizinle daha tanışmadık ama forumu gezinirken motor ustası olduğunuzu gördüm. benimde kaput içinden diye düşündüğüm bir arızam var gözüme uyku girmiyor. rica etsem birde siz değerlendirir misiniz bu başlıktaki arızayı

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
arkadaşlar çok stresliyim gerçekten forumlarda bu arızlayla ilgili başı yanan da var 40 tl ye sensör değiştirip yoluna devam edende. uyku girmiyor gözüme 50 binde bakımlı 2014 model aracın cıkardıgı sorunlara bakın. aynı fiyatta satılan japonu nerdeyse rafineriden çıkan ham petrolü yakacak motorunda bizimkisi shell istanyonu beğenmiyor. hilux u helikopterden aşşağıya bırakıyor güvenilir kaynak top gear yola devam ediyor bizim alman belediye çukurunda aks kırıyor. bmw aracını borusanda yakan vatandaşı gerçekten yürekten anlıyorum

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
teşekkürler garantisi devam ediyor ama kullanıcı hatası derler yine alıştık türk tüketicileri olarak. allah nasip ederse bir dahakine japon alıp ilk bakımından sonra hata çıkarmıyorsa direkt sanayiye götürcem. zaten garanti de yetkili serviste bir işe yaramıyor bare düdüklenmeyelim

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
teşekkürler garantisi devam ediyor ama kullanıcı hatası derler yine alıştık türk tüketicileri olarak. allah nasip ederse bir dahakine japon alıp ilk bakımından sonra hata çıkarmıyorsa direkt sanayiye götürcem. zaten garanti de yetkili serviste bir işe yaramıyor bare düdüklenmeyelim

Gidin gösterin iyi niyet kapsamında olur belki birşeyler çok isterlerse yaptırmıyorum dersiniz. Japon'da olsa garantisi bitene kadar servisi kullanmak gerekiyor kul yapısı sonuçta ne olacağı belli değil.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
teşekkürler evet benimde şanssızlığım ama hepsini aynı anda çıkarması da canımdan bezdirdi. tek arıza ışığı yakmasıyla 4-5 problemi çıkarması bir oldu. asıl korkunç tabloyu arızayı google a yazınca gördüm. meğersem benim gibi nice insanlar varmış. binde birde değilim yani arkadaşar

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
teşekkürler evet benimde şanssızlığım ama hepsini aynı anda çıkarması da canımdan bezdirdi. tek arıza ışığı yakmasıyla 4-5 problemi çıkarması bir oldu. asıl korkunç tabloyu arızayı google a yazınca gördüm. meğersem benim gibi nice insanlar varmış. binde birde değilim yani arkadaşar
yeni nesil araçlarda bu sıkıntı var her şey bir birine bağlı biri bozulunca hepsi hata veriyor

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca

Hocam şimdi geçen başım ağrıdığında bende bir yazayım dedim beyin kanseri diyen bile var bu durum da biraz öyle.
Arabayı servise göstermeden gerekli kontrolleri yaptırmadan bir kanıya varıp üzmeyin kendinizi belki bir soket yerinden çıktı bu araçlarda yüzlerce şey birbirine bağlı ve en ufak bir durumda absürt şeyler olabiliyor. :)

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
Gidin gösterin iyi niyet kapsamında olur belki birşeyler çok isterlerse yaptırmıyorum dersiniz. Japon'da olsa garantisi bitene kadar servisi kullanmak gerekiyor kul yapısı sonuçta ne olacağı belli değil.
tabiiki hocam benim en üst noktam mercedes dediğim aracı alıp ateşe verip haberlere çıkan bile var. makina sonuçta arıza çıkınca çıkıyor önüne geçemeyiz japon dememdeki niyet yazece ihtimal olasılığını daha aşağı puanlara çekmek. ama bir gerçekte varki sanayiye girince çekici hep alman arabası getirirken görüyoruz tüm camlarda vag grubu tabelaları var tamir edilir diye. yedek parçacı resmen alman yan sanayi. ateş olmayan yerden duman çıkmaz misali opel, vag ve bmw sanayide dükkani ekmeksiz bırakmaz. çok satılmasıda bir etken olabilir ama japon gerçekten ustasını aç bırakıyor

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
yeni nesil araçlarda bu sıkıntı var her şey bir birine bağlı biri bozulunca hepsi hata veriyor
hocam sormayın ya ilk şanzuman aşşağı indi sandım sesi duyunca kaputu açtım. sonra ekran yanıp sönünce anladım ki sensör meselesi. yani dediğiniz gibi basit bir cip kablo sigorta değişimi de olabilir tüm arızalar da geçebilir ama korkutuyor aracı öyle tepki verirken görmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım