VW Passat B8 1.6 TDI DSG Highline Test Sürüşü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yeni konunun siftahı benden. Passat premium mu :p

• Marka-Model: Volkswagen Passat Highline
  • Test aracının km: 78000
  • Motor: 1598 cc, 4 silindirli turbo dizel
  • Güç: 120 hp @ 3600-4000 d/d
  • Tork: 250 Nm @ 1750-3500 d/d
  • Şanzıman: Kuru tip çift kavrama (DSG)
  • 0-100 km/s: 10.8 sn
  • Son hız: 206 km/s
  • Test tüketimi: Ortalama 6,5-7 litre/100 km
  • Ağırlık: 1450 kg
  • Bagaj hacmi: 586 litre

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Test güzel olmuş kardeşim. Emeğinize sağlık.

Adaptif süspansiyonlu modelini hiç denemedim. Onu konu dışı bırakırsak standart haliyle bu araç kesinlikle hp değeri yüksek 2 litre benzinli ve dizel motorlarıyla alınacak bir otomobil. Standart haliyle konforu üzüyor maalesef. Süspansiyonların tatlı sert olması haricinde özellikle arka süspansiyonları gürültülü çalışıyor. Engebelerde çalışma seslerini çok rahat işitebiliyorsunuz. Keza ön cam A sütunu taraflarından da rüzgar sesi almaya başlıyor. Lastik sesine pek girmiyorum çünkü 18 ebatta ki lastiklerden sessizlik beklemek pek kolay değil.

Ben geniş, büyük, kuvvetli motora sahip paso viraj yapabilen bir D segment istiyorum diyorsanız tercih edilebilir. Ama güçsüz motorlarla ve bu konforuyla pek mutlu etmez. Bu aracı tercih edecek olsam kesinlikle 2.0 240 hp dizel awd versiyonuyla almaya çalışırdım. 2.0 150 hp dizel modelini henüz daha 2 bin km'deyken lastikler tazeyken kullandığımda bu aracın hakkının gerçekten yüksek hızlarda viraj yapma olduğu net belli oldu.

1.6 dizel motoru hiç kullanmadım. Ama 115'lik focus'la atışma imkanım olmuştu. Bana kalırsa ağırlığına rağmen çok güzel yürüyor. Öff çok sıkıldım diyebileceğin sürelerde de yüksek hızlara çıkmıyor. Gayet normal bir zamanda 160-170-180 gibi hızları görebiliyorsun ki 1.6 dizel D segment bir araç için gayet yeterli bence.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ne zaman otopark a video paylaşsam bir tane dislike geliyor. Cidden kim bu merak ediyorum neyi hatalı yapıyoruz :)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,807
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Bölüm açılmış yeni fark ettim. İlk fırsatta mevcut aracımı videolu olarak eski araçlarımı da elde kalan görsellerle paylaşacağım. Böyle bir bölümün açılmasına vesile olabilmek mutlu etti beni :)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,807
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Abi selamlar,

Konunun burada belirtiği şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Konuyu okuduktan sonra benimle iletişime geçebilirsin.

https://otopark.com/forum/threads/takipçi-testleri-açıldı-nasıl-ekleyeceğiz.7863/
Eski araçlarımla alakalı birkaç dış görsel buldum. İç mekan fotolarınıda silmemiş isem arşivimden araştırıp bu akşamdan itibaren sıra ile elim dilim döndüğünce paylaşacağım. Bu arada kalabalığa gelmiş yazmayı unutmuşum. Passat testi güzel olmuş. Eline emeğine sağlık @BerkayT

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Eski araçlarımla alakalı birkaç dış görsel buldum. İç mekan fotolarınıda silmemiş isem arşivimden araştırıp bu akşamdan itibaren sıra ile elim dilim döndüğünce paylaşacağım. Bu arada kalabalığa gelmiş yazmayı unutmuşum. Passat testi güzel olmuş. Eline emeğine sağlık @BerkayT

Teşekkür ederim ama bütün bu sözler @MertEren kardeşime gitmeli. Montaj,test her şeyi o yaptı ben sadece paylaştım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım