1. Foruma kayıt olmak için tıklayın !

VW Polo 1.2 TSİ 45000 Bakımı

Konu, 'Teknik Bilgiler' kısmında eczzgr tarafından paylaşıldı.

1. eczzgr

eczzgr Senkromeççi

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Merhaba. 2015 Polo 1.2 TSİ aracımın 45000 bakımı geldi. Garantisi dolduğu için servise yüklü paralar vermek istemiyorum(araç manuel bu arada). Bir iki özel servisi aradım ancak kullandıkları markalar tatmin etmedi. O yüzden filtre setimi, yağımı kendim alıp götüreyim diyorum. Hangi markaları önerirsiniz?
    Filtre seti Bosch, yağ olarak mobil veya motul aklımdan geçiyor. Ayrıca bujileri değiştirmem gerekir mi sizce? Şimdiden teşekkürler.

2. İstanbullu

İstanbullu Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    9.470
    Marka:
    Hyundai
    @motorsinann bu arabanın bakımı kaça yaparsınız.

3. eczzgr

eczzgr Senkromeççi

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Bu arada Amasya'da ikamet etmekteyim :)

4. bt

bt Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    30.641
    Marka:
    Opel
    Şu ana kadar bakımlarınızı yetkili serviste yaptırdıysanız bujileri 30.000 km'de değişmiştir. 45k bakımında değişime ihtiyaç yok. Yağ olarak da Mobil ve Motul mantıklı seçenekler. Yeter ki viskozite numarası aynı olsun ki hata yapma ihtimaliniz olmasın =)
    Diğer ürünlerin markaları hakkında fikrim yok.
    Bu arada ek olarak fren balatalarınızı ve baskı balatanızı da bakıma girmişken kontrol ettirmenizi öneririm.

5. eczzgr

eczzgr Senkromeççi

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Tekrar merhaba. Yetkili servisi arayıp aracımın 45k bakımı için yapılacak işlemleri sordum. Bujilerin 60k kmde değişeceğini, yakıt filtresinin ise standart bakımda değişmeyen ancak bir sıkıntı olduğunda değiştirilen bir parça olduğunu söylediler.Biraz araştırıp parçaları temin ettim ve dün aracımı bakıma götürdüm.
    4+1 lt Mobil ESP 5W-30 yağ: 165 lira
    Bosch Filtre Seti (Yağ/Hava/Polen):106 lira
    Motor soğutma suyu: VW G13 A8J M1: 54 lira
    İşçilik: 50 lira
    Toplamda 375 liraya halletmiş oldum. Aslında tanıdık güvenilir usta varsa daha ucuza da halledilebilir ancak parçaları kendim almak istedim. Bu haliyle bile servisin söylediği 796 liranın çok altında bir maliyetle bakımı yaptırmış oldum.

Ozgur Gunes ve bt bunu beğendi.
  6. motorsinann

motorsinann Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    8.282
    Servise gidin, garantiniz bitse bile iyi niyet için servisten vazgeçmeyin şimdi kaçtığınız 100-200 lira daha sonra bin liralar olarak cebinizden çıkar

Porsche bunu beğendi.
  7. Ozgur Gunes

Ozgur Gunes Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    3.401
    Marka:
    BMW
    Ufff, iyice yetkili servis calisani olmussun :( hocam yetkili zengin etmeyerek iyi yapmissiniz :D yalniz sogutma sivisi niye aldiniz onu anlamadim?

8. motorsinann

motorsinann Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    8.282
    2011 model servis bakımlı araçlarda bile garanti iyi niyeti yüksek oranlarla karşılıyor, 2015 aracı dışarda yatırmak anlamsız

kekum34 ve Porsche bunu beğendi.
  9. atoprak

atoprak Profesör

Beğenilen Mesajlar:
    1.148
    +1

Ek olarak eğer bir araca yetkili servis dışında başka bir el değmemişse, 2nci piyasasında bile hep daha şanslı oluyor.. neticede araçta ne olup bittiği ruhsat sahibi tarafından tüm kayıtlarıyla görülüyor sistemde ..

Porsche ve motorsinann bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş