VW Polo 1.2 TSİ 45000 Bakımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eczzgr

Asfalt Kurutucu
23 Eki 2016
3
2
545
Merhaba. 2015 Polo 1.2 TSİ aracımın 45000 bakımı geldi. Garantisi dolduğu için servise yüklü paralar vermek istemiyorum(araç manuel bu arada). Bir iki özel servisi aradım ancak kullandıkları markalar tatmin etmedi. O yüzden filtre setimi, yağımı kendim alıp götüreyim diyorum. Hangi markaları önerirsiniz?
Filtre seti Bosch, yağ olarak mobil veya motul aklımdan geçiyor. Ayrıca bujileri değiştirmem gerekir mi sizce? Şimdiden teşekkürler.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba. 2015 Polo 1.2 TSİ aracımın 45000 bakımı geldi. Garantisi dolduğu için servise yüklü paralar vermek istemiyorum(araç manuel bu arada). Bir iki özel servisi aradım ancak kullandıkları markalar tatmin etmedi. O yüzden filtre setimi, yağımı kendim alıp götüreyim diyorum. Hangi markaları önerirsiniz?
Filtre seti Bosch, yağ olarak mobil veya motul aklımdan geçiyor. Ayrıca bujileri değiştirmem gerekir mi sizce? Şimdiden teşekkürler.

@motorsinann bu arabanın bakımı kaça yaparsınız.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,910
7
51,115
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şu ana kadar bakımlarınızı yetkili serviste yaptırdıysanız bujileri 30.000 km'de değişmiştir. 45k bakımında değişime ihtiyaç yok. Yağ olarak da Mobil ve Motul mantıklı seçenekler. Yeter ki viskozite numarası aynı olsun ki hata yapma ihtimaliniz olmasın =)
Diğer ürünlerin markaları hakkında fikrim yok.
Bu arada ek olarak fren balatalarınızı ve baskı balatanızı da bakıma girmişken kontrol ettirmenizi öneririm.

eczzgr

Asfalt Kurutucu
23 Eki 2016
3
2
545
Tekrar merhaba. Yetkili servisi arayıp aracımın 45k bakımı için yapılacak işlemleri sordum. Bujilerin 60k kmde değişeceğini, yakıt filtresinin ise standart bakımda değişmeyen ancak bir sıkıntı olduğunda değiştirilen bir parça olduğunu söylediler.Biraz araştırıp parçaları temin ettim ve dün aracımı bakıma götürdüm.
4+1 lt Mobil ESP 5W-30 yağ: 165 lira
Bosch Filtre Seti (Yağ/Hava/Polen):106 lira
Motor soğutma suyu: VW G13 A8J M1: 54 lira
İşçilik: 50 lira
Toplamda 375 liraya halletmiş oldum. Aslında tanıdık güvenilir usta varsa daha ucuza da halledilebilir ancak parçaları kendim almak istedim. Bu haliyle bile servisin söylediği 796 liranın çok altında bir maliyetle bakımı yaptırmış oldum.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,448
4,970
İstanbul
Servise gidin, garantiniz bitse bile iyi niyet için servisten vazgeçmeyin şimdi kaçtığınız 100-200 lira daha sonra bin liralar olarak cebinizden çıkar

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Servise gidin, garantiniz bitse bile iyi niyet için servisten vazgeçmeyin şimdi kaçtığınız 100-200 lira daha sonra bin liralar olarak cebinizden çıkar

Ufff, iyice yetkili servis calisani olmussun :( hocam yetkili zengin etmeyerek iyi yapmissiniz :D yalniz sogutma sivisi niye aldiniz onu anlamadim?

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
2011 model servis bakımlı araçlarda bile garanti iyi niyeti yüksek oranlarla karşılıyor, 2015 aracı dışarda yatırmak anlamsız
+1

Ek olarak eğer bir araca yetkili servis dışında başka bir el değmemişse, 2nci piyasasında bile hep daha şanslı oluyor.. neticede araçta ne olup bittiği ruhsat sahibi tarafından tüm kayıtlarıyla görülüyor sistemde ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım