Vw'lerde dsg olmayan düz şanzımanlar iyi midir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

petrolheadakin

Taklacı Güvercin
24 Ocak 2017
21
3
295
2007-2011 modelli vw araçlarında gördüğümüz otomatik şanzımanlar sorun çıkarır mı ? Bir de bu şanzımanları Zf'in ürettiği söyleniyor doğru mudur ?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Zf kısmını bilmem. Ama 2000'li yıllardaki vw otm. şanzmanını kullanmışlığım var. Başka çeşidi var mı bilmem ama benim kullandığım 4 ileri klasik tork konvertörlüydü. Kalkışı sakin, vites değişimleri konforlu vs.vs. Dediğim gibi klasik şanzıman ama 1.4 atmosferik benzinli motora ortalama 9 litre yaktırıyordu. Arkadaşımda var. Uzun yıllardır kullanılıyor, hiçbir arıza yaşamadılar. Yakıtı göze alırsanız gayet temiz, konforlu şanzımandır.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
dsg leri zf değil ricardo isimli bir firma ilk bugattiye koydu sanırım 2005-2006 sonra da vw ile günümüze kadar geldi
2007-2011 arasındakilerde risk büyük ama birazcık şans işi belli olmaz yani.

petrolheadakin

Taklacı Güvercin
24 Ocak 2017
21
3
295
Zf kısmını bilmem. Ama 2000'li yıllardaki vw otm. şanzmanını kullanmışlığım var. Başka çeşidi var mı bilmem ama benim kullandığım 4 ileri klasik tork konvertörlüydü. Kalkışı sakin, vites değişimleri konforlu vs.vs. Dediğim gibi klasik şanzıman ama 1.4 atmosferik benzinli motora ortalama 9 litre yaktırıyordu. Arkadaşımda var. Uzun yıllardır kullanılıyor, hiçbir arıza yaşamadılar. Yakıtı göze alırsanız gayet temiz, konforlu şanzımandır.

Benim dediğim 6 ileri 4 ileriyi bilmiyorum

petrolheadakin

Taklacı Güvercin
24 Ocak 2017
21
3
295
dsg leri zf değil ricardo isimli bir firma ilk bugattiye koydu sanırım 2005-2006 sonra da vw ile günümüze kadar geldi
2007-2011 arasındakilerde risk büyük ama birazcık şans işi belli olmaz yani.
Dsgler zf değilde bir de vw nin farklı bir otomatik şanzımanı var dsg değil onu sordum eski dsgler zaten yıpranmış olur genelde

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,285
1
9,436
4,970
kocaeli
4 İleri Borada vb. Kullanılan şanzıman güzel çalışıyor . Golften binme şansım olmuştu .
Oldukça konforlu zamanının dsg si diyebilirim :) sorunsuzdur ayrıca ...
Ais uretmisti diye biliyorum Koreli bir firma ...

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sunake

Profesör
8 Eyl 2016
269
371
1,445
Vw'nin Amarok'ta kullandigi tork konvertorluler ZF, DSG'leri Borg Warner uretiyor.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Valla ben hala tork konvertorlu 4 ileri kullaniyorum 0 sikinti. Genel olarak zaten kimse sorun yasamaz bir fazla yaktirir en kotu yani bu.dsg kadar salise degil ama kagni kadarda hissetirmez .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım