W124 - 260E

firatt

Asfalt Kurutucu
23 Kas 2016
22
66
635
Ankara
Herkese merhaba. Ben de aracımı tanıtayım istedim. Kendisi 1987 model Mercedes-Benz W124 kasa 260E. Çocuktan sonra ara sıra ikinci araca ihtiyacımız oluyordu. Baktım kendime alabileceğim son oyuncak bu olacak. Çok maliyetli olmadan hem üzerinde uğraşabileceğim hem de potansiyel bir klasik adayı olan, küçüklüğümden beri tasarımını sevdiğim bu youngtimer (bizce müteahhit kasayı) w124'ü buldum ve 2015 Ocak'ta bir aselsan mühendisinden aldım. Kendisi sağolsun ruh hastasından biraz geride titizliğe sahipmiş. Bana 1999 yılında aldığından itibaren tuttuğu bakım excelini de verdi. Oldukça temiz bakmış. Önceden araç İtalya'da Nato merkezinde bir görevlininmiş. Sonra 1997'de sanırım permi ile Türkiye'ye getirilmiş. Sürekli benzinde binilmiş ve ben de lpg olaylarına falan girmedim. Aslında diğer aracımız Mk7 Golf 7 TDI DSG. Ancak hiçbir şekilde bunun keyfini vermiyor. Genelde haftada 1 kere kullanıyorum. O yüzden uzun mesafe ilişkileri gibi heyecanımız hiç bitmiyor. Geçen hafta motorunu da komple revizyondan geçirdim ve değişmeyen parçası neredeyse kalmadı. Bu kasalar hakkında sorusu olanlara memnuniyetle yardımcı olurum. Keyifli forumlar.

MrBally

Asfalt Kurutucu
7 Ara 2016
9
23
595
Gerçekten Maşallah harika temizlikte görünüyor hocam bu kadar temiz bulmanız büyük bir şans bence, keyifli sürüşler dilerim.

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Hocam Maşallah arabanız müthiş eski yıldızların hastası olarak aracınıza bayıldım eğer ki bir gün satmayı düşünürseniz özelden yazınız lütfen.

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
689
1,845
Marka
Renault
Kazasiz belasiz insallah.bu kasalari cok seviyorum bende.bir arkadasimda amg versiyonu vardi.o araca bindikten sonra dikkatimi cekmisti.ilerde almak istiyorum ama nisanlim mutaahit arabasi o sana gitmez diye hevesimi kiriyor ☺

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Çok temiz bir araba belli ki, güle güle kullanın kazsız belasız.
Sakıncası yoksa kaça maloldu size

firatt

Asfalt Kurutucu
23 Kas 2016
22
66
635
Ankara
Çok temiz bir araba belli ki, güle güle kullanın kazsız belasız.
Sakıncası yoksa kaça maloldu size
Caner Bey arabayı 20bin TL ye almıştım ama geçen hafta motoru komple revize etmemle ıvır zıvırı da sayarsam 30bini buldu

15259638_10154001179736975_1876018619511056387_o.jpg

motor_yerlesim.jpg

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Arabamı almadan önce mercedes araçları uzun uzun inceledim ve eski mercedeslerin bende bıraktığı imajı yerle bir ettiler maalesef, şu arabanın kalitesi onlarda yok inanın, nazar değmesin bi nazarlık takın bence bir an önce

Taha

Asfalt Kurutucu
12 Eki 2016
22
19
595
Vakti zamanında dayımda vardı. Böyle misafirliğe gittiğimizde içine binerdim ankara istanbul arası sıktığımı hayal ederdim.
Valideyle bir kez giderken anne çok yavaş gidiyorsun diye söylenmiştim valide sıktı, ilerde radarda 220km/s ceza yiyince aşırı derecede güven verdiğini o zaman çözmüştüm.

TÜTÜTÜTÜTÜ ALLAH NAZARLARDAN SAKLASIN HOCAM.

firatt

Asfalt Kurutucu
23 Kas 2016
22
66
635
Ankara
Arkadaşlar güzel dileklerinizi ve görüşleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bakımları excel dosyasında tutmak nasıl bir ruh hastalığıdır...Tam kaçık mühendis kafası :)
W124 Mercedes'leri çok seviyorum..Bu araç neredeyse benimle yaşıt olmasına rağmen, benden daha iyi bakılmış :D
Müzelik kondisyonda, güle güle kullanın

(Satarsanız haberim olsun :))

firatt

Asfalt Kurutucu
23 Kas 2016
22
66
635
Ankara
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim :) Öyle bir durum olursa konu açarım sanırım

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım