WETRANSFER DOSYA İNDİRME SORUNU YARDIM!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Panpalar wetransfer den bana gönderilen yüksek boyutlu videoları indiremiyorum her seferinde bir yerde kendiliğinden kesiliyor. Bu esnada birde AKK kotası git gide doluyor. Yüksek boyuttan kastım 1 gb üstü dosyalar. Var mıdır çözümü bilen aramızda. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Başka bir ağ bağlantısıyla başka bilgisayarda, başka işletim sisteminde indirmeyi deneyin.

Mevcut bilgisayardaki network kartı indirme sırasında yüklü kullanımdan ötürü anlık kopukluk yapıyor olabilir. Bunun dışında antivirüs, network traffic kontrolü yapan başka bir uygulama da bir süre sonra bu bağlantıyı şüpheli bulup kesiyor olabilir. Bu yüzden başka bilgisayar dedim. Ama bu noktada önce antivirüs, anti-malware vb. programların tümünü bir süreliğine kapatıp tekrar deneyebilirsiniz. Belki ilk adımda sorun çözülür :)
Linux yüklü bir bilgisayarda denerseniz bu tarz müdahaleler olsa bile daha şeffaf olur, farkında olursunuz. Başka işletim sisteminin böyle bir faydası olabilir.
Kullandığınız internet altyapısında sıkıntı olabilir. Modem aşırı yüklenmeden ötürü kopmaya veya anlık aşırı hız düşmesine (0,01Mbps gibi aşırı) sebep olabilir. Sadece modem değil, varsa access point veya splitter gibi ekipmanlar veya kablolar da böyle sonuçlar doğurabilir. Bulunduğunuz yerdeki internet altyapısının üst sınırında hızda bir internet kullanıyorsanız arada kopmalara neden olabilir. Eğer kurumsal bir yerde veya ileri düzey denetimi olan bir internet kullanıyorsanız, yukarıda bilgisayar üzerinde olabilir diye bahsettiğim güvenlik nedeniyle download'ın bloklanması filan ağ trafiğini denetleyen firewall vb. bir filtre tarafından da kesiliyor olabilir. Bu yüzden başka bir ağ bağlantısıyla indirmeyi deneyebilirsiniz.

Bu arada yüklemeyi yapan arkadaşın herkes indirmeden videoyu silmesi büyük skandalmış. Hiç yüklemeden silmiş gibi bir muameleyi hak ediyor. o_O

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Başka bir ağ bağlantısıyla başka bilgisayarda, başka işletim sisteminde indirmeyi deneyin.

Mevcut bilgisayardaki network kartı indirme sırasında yüklü kullanımdan ötürü anlık kopukluk yapıyor olabilir. Bunun dışında antivirüs, network traffic kontrolü yapan başka bir uygulama da bir süre sonra bu bağlantıyı şüpheli bulup kesiyor olabilir. Bu yüzden başka bilgisayar dedim. Ama bu noktada önce antivirüs, anti-malware vb. programların tümünü bir süreliğine kapatıp tekrar deneyebilirsiniz. Belki ilk adımda sorun çözülür :)
Linux yüklü bir bilgisayarda denerseniz bu tarz müdahaleler olsa bile daha şeffaf olur, farkında olursunuz. Başka işletim sisteminin böyle bir faydası olabilir.
Kullandığınız internet altyapısında sıkıntı olabilir. Modem aşırı yüklenmeden ötürü kopmaya veya anlık aşırı hız düşmesine (0,01Mbps gibi aşırı) sebep olabilir. Sadece modem değil, varsa access point veya splitter gibi ekipmanlar veya kablolar da böyle sonuçlar doğurabilir. Bulunduğunuz yerdeki internet altyapısının üst sınırında hızda bir internet kullanıyorsanız arada kopmalara neden olabilir. Eğer kurumsal bir yerde veya ileri düzey denetimi olan bir internet kullanıyorsanız, yukarıda bilgisayar üzerinde olabilir diye bahsettiğim güvenlik nedeniyle download'ın bloklanması filan ağ trafiğini denetleyen firewall vb. bir filtre tarafından da kesiliyor olabilir. Bu yüzden başka bir ağ bağlantısıyla indirmeyi deneyebilirsiniz.

Bu arada yüklemeyi yapan arkadaşın herkes indirmeden videoyu silmesi büyük skandalmış. Hiç yüklemeden silmiş gibi bir muameleyi hak ediyor. o_O
Videoyu silen benim hocam. C3 videosu çekmiştim. Onu wetransferden attım. Sonra siliyorum diyip sildim. Allah affetsin valla yapacak birşey yok. Mert sende berker abinin dedigi gibi yapmaya calis bakam olmuyorsa da gider bir daha cekerim.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul

Sağolasın hocam telefonda(android) denedim ama olmadı. Win7 li pcde denedim olmadı. Win10 dan deneyeceğim şimdide. Olmazsa okulda deneyeceğim birde. Yalnız daha önce wetransferden böyle bir dosyayı indirmiştim hepsi yüklenmişti ama dosya açılmıyordu. Dönüştürmeye filan çok uğraştım ama düzelmedi. Yine böyle olursa yakarım bu wetransferi.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,533
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Problem wetransfer'den kaynaklı değil, modem veya ağ kartınızla alakalı bir durum, başka tarayıcılardan da deneyebilirsiniz, modeminizde veya şebekenizde sıkıntı varsa o da ağda kopmalara sebep oluyor olabilir. Berker beyi de dinle farklı bilgisayar ağ işletim sistemi

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Videoyu 2 ayrı şekilde tamamen indirdim. Fakat gelin görün ki videoların codec bileşeninde hata var. Wetransfer bunu daha öncede yapmıştı. 1 kereye mahsustur, bizde sıkıntı filan vardır dedik. Yine yaptı. Var mı ne yapılabileceğiyle ilgili fikri olan? Yardımcı olursanız sevinirim panpalar.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,533
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
hatanın wetransfer kaynaklı olduğuna emin misiniz ? ben defalarca video indirdim aynı şekilde bi kere bile rastlamadım :confused:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Videoyu 2 ayrı şekilde tamamen indirdim. Fakat gelin görün ki videoların codec bileşeninde hata var. Wetransfer bunu daha öncede yapmıştı. 1 kereye mahsustur, bizde sıkıntı filan vardır dedik. Yine yaptı. Var mı ne yapılabileceğiyle ilgili fikri olan? Yardımcı olursanız sevinirim panpalar.
K-Lite Mega Codec Pack güncel versiyon?? :)
Bunun dışında video kayıt cihazında veya yapıldıysa video editing programında fark edilmeden bir ayar değişikliği yapılmış olabilir.
İndirdiğiniz dosyayı upload eden arkadaş kendi bilgirayarında çalıştırabilmiş mi? Çalıştırabildiyse indirilen dosyayı tekrar o bilgisayarda açmayı denediniz mi?

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
K-Lite Mega Codec Pack güncel versiyon?? :)
Bunun dışında video kayıt cihazında veya yapıldıysa video editing programında fark edilmeden bir ayar değişikliği yapılmış olabilir.
İndirdiğiniz dosyayı upload eden arkadaş kendi bilgirayarında çalıştırabilmiş mi? Çalıştırabildiyse indirilen dosyayı tekrar o bilgisayarda açmayı denediniz mi?
Yok hocam direk olarak telefonun galerisinden yükleyip transfer ettim.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
hatanın wetransfer kaynaklı olduğuna emin misiniz ? ben defalarca video indirdim aynı şekilde bi kere bile rastlamadım :confused:
Daha önceden wetransfer kullanmıyorduk. Hiç böyle sorunlar yaşamamıştık kullanmadığımız zamanlar. Videoyu tamamen indirdiğim halde ne pc den ne de telefondan açılıyor. Farklı internetler ve işletim sistemleride denedim dosyayı indirirken.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım