Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) Türkiye ayağı Rally Turkey’i, Fransız Pilot Sebastien Ogier kazandı.
Türkiye’nin 2019 yılındaki en büyük spor organizasyonu tamamlandı. FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 11’inci ayağı Türkiye Rallisi sona erdi.
Muhteşem Marmaris manzaraları eşliğinde dünyanın dört bir yanında 155 ülkede canlı olarak yayınlanan ve sezonun en zorlu yarışlarından biri olarak gösterilen Türkiye Rallisi’nde, dünya sıralamasının en tepesinde bulunan pilotlar kıyasıya mücadele etti. Toplam 22 ülkeden 54 otomobil ile 108 sporcunun katıldığı organizasyonda ekipler 17 özel etapta mücadele etti.
Fransız pilot Sebastien Ogier, takım arkadaşının 34 saniye önünde zafere ulaştı. Ogier böylece bu sene 3. zaferini kazanmış oldu. Esapekka Lappi’nin ralliyi ikinci sırada tamamlamasıyla Citroen Ralli Takımı, Türkiye’den ilk iki sırayı alarak ayrılmış oldu. Hyundai takımından Andreas Mikkelsen ise...

Okumaya devam et...

O

Oğuz Aydın

Ziyaretçi
Şöyle yarıştların Türkiye'de düzenlenmesi beni çok sevindiriyor

D

Deniz Elmacı

Ziyaretçi
İnşallah ülkemiz sonraki etkinliklere de ev sahipliği yapar

B

Berkay Ezine

Ziyaretçi
Güzel bir etkinlikti devamı gelir inşallah ülkemiz için

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım