KAPALI Wv passat mı mercedes E180 mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yasineryigit

Elit Apaçi
13 Kas 2016
65
27
970
Passat a verdiğimiz parayla E180 alabiliyorken passatı almak ne kadar mantıklı E sınıfı gibi bir premiuma binmek varken ne kadar mantıklı?

ModaleTurk

Profesör
9 Eyl 2016
207
131
1,085
Dolu ve 2.0 TDİ Passatı boş bir Mercedes E180'e tercih ederim.

Passat artık kalitesiyle premium sayılır zaten. Ve Mercedesler eski kalite çıtasına ulaşmıyor.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Mercedes almak isteyen Mercedes alır ama onumu alayim bunumu hesabina giren Passat alacaktir. Cünkü Mercedes'in 2. eli zayif ve benzinli olacaktır. Bu da Mercedes daha fazla para kaybettirecek anlamına geliyor.

atahanerer

Profesör
Destekçi
7 Kas 2016
61
76
1,010
25
Bence bunu düşünmeye bile gerek yok. İlk olarak kalite farkı bir E'deki malzeme işçilik kalitesini passat'ta göremezsin. İkinci olarak passat ne kadar dolu olursa olsun aynı güvenliği sağlayamaz, aynı konforu sağlayamaz, gişindeki yumuşaklığı sağlayamaz, motorundaki sorunsuzluğu sağlayamaz. Mercedes E serisi alıpta ikinci eli düşünmem ben çünkü seni istediğin kadar götürür o araba. Hadi hepsini geçtim Mercedes yani Volkswagen'in değil Audi, BMW, Jaguar, Lexus gibi markaların rakibi diye düşünüyorum. İlla bu ikisi karşılaşıcaksa bence cevap çoktan belli...
Tüm düşüncelere saygım var bunlarda benim düşüncelerim :)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bence bunu düşünmeye bile gerek yok. İlk olarak kalite farkı bir E'deki malzeme işçilik kalitesini passat'ta göremezsin. İkinci olarak passat ne kadar dolu olursa olsun aynı güvenliği sağlayamaz, aynı konforu sağlayamaz, gişindeki yumuşaklığı sağlayamaz, motorundaki sorunsuzluğu sağlayamaz. Mercedes E serisi alıpta ikinci eli düşünmem ben çünkü seni istediğin kadar götürür o araba. Hadi hepsini geçtim Mercedes yani Volkswagen'in değil Audi, BMW, Jaguar, Lexus gibi markaların rakibi diye düşünüyorum. İlla bu ikisi karşılaşıcaksa bence cevap çoktan belli...
Mercedesin bazi modellerine vw rakip olabilir. Söylediklerinizden birde sorunsuzluğa hem fikir degilim o kadar.

atahanerer

Profesör
Destekçi
7 Kas 2016
61
76
1,010
25
Mercedesin bazi modellerine vw rakip olabilir. Söylediklerinizden birde sorunsuzluğa hem fikir degilim o kadar.
Tabi ki A serisi Golf'e rakiptir mesela fakat bunlar Mercedes'in alt segment arabaları kendi motorlarını bile kullanmıyorlar bu segmentlerde, daha orta gelirli kesimi kendine çekmek için üretilmiş araçlar. Sorunsuzluk konusunda ise hiper bir bilgim yok ama Mercedes'i bildiğim kadarıyla söyledim bende kullanan tabi ki daha iyi bilir.

ModaleTurk

Profesör
9 Eyl 2016
207
131
1,085
Hocam, geçenlerde S klasın koltuklarının dikişlerine baktım. Yani E klası geçtim. İçler acısı. Artık ezberler bozuldu. Mercedes eski Mercedes değil. Maksimum kazanç için kalitenin çıtası düştü.

Son düzenleme:

atahanerer

Profesör
Destekçi
7 Kas 2016
61
76
1,010
25
Yani tam olarak bilmiyorum ama bunların el yapımı olduğunu düşünüyorum yanlış ise bilen varsa lütfen düzeltsin, ama düşündüğüm kadarıyla izlediğim videolarda böyle hatalı ufak tefek hatalı dikişleri tam tersine severler el yapımı olduğunu gösterdiği için. S serisinde dandik bi yapım olucağını hiç düşünmedim açıkçası, ama gördüm diyorsunuz tabi ki doğrudur ama en azından S serisini boş, kalitesiz bırakıcaklarını düşünmüyorum :)
aa95c412526f91333568876918407440.jpg

atahanerer

Profesör
Destekçi
7 Kas 2016
61
76
1,010
25
Hocam, geçenlerde S klasın koltuklarının dikişlerine baktım. Yani E klası geçtim. İçler acısı. Artık ezberler bozuldu. Mercedes eski Mercedes değil. Maksimum kazanç için kalitenin çıtası düştü.
Yani tam olarak bilmiyorum ama bunların el yapımı olduğunu düşünüyorum yanlış ise bilen varsa lütfen düzeltsin, ama düşündüğüm kadarıyla izlediğim videolarda böyle hatalı ufak tefek hatalı dikişleri tam tersine severler el yapımı olduğunu gösterdiği için. S serisinde dandik bi yapım olucağını hiç düşünmedim açıkçası, ama gördüm diyorsunuz tabi ki doğrudur ama en azından S serisini boş, kalitesiz bırakıcaklarını düşünmüyorum :)
aa95c412526f91333568876918407440.jpg

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Ne olursa olsun "kaputta yıldızı göreceksin" aga.
He mantıklı bir karşılaştırma yapılmak istenirse Passat' ın birçok noktada üstün yanları çıkacaktır. Bunun sebebi ise kıyasa aldığımız modelin E180 olması. Benzerliği fiyata göre değil araçların benzerliklerine göre yapmalıyız. 2.0 dizel bir araçla, kasayı kaldırmakta güçlük çeken 1.6 benzinli bir aracı karşılaştırmak başta yanlış zaten.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Mevzu zaten Mercedes'in Passat'tan daha konforlu olup, aynı fiyata satılmasından kaynaklanıyor. Bence hangisi daha konforlu tartismasina girmek yanlis olmus.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Abi yapmayın passat e180e tercih edilir mi. @ModaleTurk e180in içine binip kullandığınızı düşünmüyorum bu sebeple zaten yorumunuza inanamadım. Bir aracı deneyimlemeden tavsiye vermeyelim lütfen. Mersonun her türlü temiz ikinci eli passata tercih edilir. Yakıt tüketimi konuyla alakasız zaten d segmentinden bahsediyorız. Ben en son mercedesin cla200 amg modelini kullandım. E180i geçtim o araçta bile tasarım ve kalite çok apayrı yerlerde.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Arkadaşın attığı resimdeki aracın fiyatı ?
2.0 TDİ 190HP DSG Passat tercih edilir bence çünkü o kasaya 1.6 benzinlimi 2.0 190hp benzinlimi Özellikle 240PS 4Motion olacaksa kesinlikle passat derim iç mekan kalitesinde passat mercedes ile kapışır düzeyde ama işte izolasyon konfor konusunda geri kalır ama özellikle otomobil SÜRÜCÜ isen passat almalısın.Farklı hissetmek istiyosan E180 Al derim ama motoru zayıf kalıyor ki yolda dolu özellikle 190hp ve 240hp passat görmek çok zor ve bilen adam o 240lık passata defalarca bakar :D Düşünsene;
YANLAYAN PASSAT :D 200Milyar civarı param olsa ben onu alırım çünkğ premium lara baktığımızda Audi a4 1.4 benzinli 200milyarı geçiyor gerçekten yazık...Herzaman alt segmentleri doldurduğunuzda üst segmentlerin boşuna yaklaşırsınız.O Hayalet göstergeyi felanda olursa iyi olur.Boş Merso almayın bence.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Abi yapmayın passat e180e tercih edilir mi. @ModaleTurk e180in içine binip kullandığınızı düşünmüyorum bu sebeple zaten yorumunuza inanamadım. Bir aracı deneyimlemeden tavsiye vermeyelim lütfen. Mersonun her türlü temiz ikinci eli passata tercih edilir. Yakıt tüketimi konuyla alakasız zaten d segmentinden bahsediyorız. Ben en son mercedesin cla200 amg modelini kullandım. E180i geçtim o araçta bile tasarım ve kalite çok apayrı yerlerde.
Sende haklısın Merso kalitesi bambaşka o rafinelik :p

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Ya milletin bindiği E Serileri ile benim bindiğim E Serileri aynı değil (Kullanmadım ama ilk çıktığında Almanya'da, sonrasında Türkiye'de bindim), ya insanlar E Serisi'ne binmiş gibi yapıp moda olmuş bir şekilde Mercedes'e sallıyor, ya da ne zaman Mercedes'e binsem benim gözüme perde iniyor. Cidden ilginç bir durum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım