Yağ değişimi öncesi motor temizliği nasıl yapılmalı ?

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Hocam durulama yağında kurum gözle görülüyor yazmışlar ya bana sanki normal yağla devam edilirse kirli kirli gezmiş oluruz gibi geldi
30bin km'ye kadar düzenli bakımları yapılmış bir araç neden kurum bağlasın? Ne kadar bağlayabilir ki zaten? Sizin okuduklarınız sizin araçta olmaz hocam... Madem öyle düşünüyorsunuz araçtaki değişecek yağa engine flush döküp boşaltırsınız. yeni yağı doldurup devam edersiniz bir sonra ki bakımı erken yaparsınız 7bin 8bin civarında. sonra bir daha engine flush uygulaması yaparsınız. hem yağ ziyan olmamış olur hem uzun vadeli bir durulama gibi düşünürsünüz. sonra bakım rutinine döner 2 bakımda bir uygulamaya devam edersiniz.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
30bin km'ye kadar düzenli bakımları yapılmış bir araç neden kurum bağlasın? Ne kadar bağlayabilir ki zaten? Sizin okuduklarınız sizin araçta olmaz hocam... Madem öyle düşünüyorsunuz araçtaki değişecek yağa engine flush döküp boşaltırsınız. yeni yağı doldurup devam edersiniz bir sonra ki bakımı erken yaparsınız 7bin 8bin civarında. sonra bir daha engine flush uygulaması yaparsınız. hem yağ ziyan olmamış olur hem uzun vadeli bir durulama gibi düşünürsünüz. sonra bakım rutinine döner 2 bakımda bir uygulamaya devam edersiniz.
Anladım bir dahaki bakımda aklımda olacak

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım