Yakıtı Nerden Alıyorsunuz?

Hangi Yakıt İstasyonu

• Shell

Kullanılan: 76 53.9%
  • Total

Kullanılan: 5 3.5%
  • Opet

Kullanılan: 40 28.4%
  • BP

Kullanılan: 20 14.2%

• Kullanılan toplam oy
    141

Tiffani

Profesör
14 Eki 2016
57
85
1,060
Niğde
Marka
Volkswagen
Merhaba arkadaşlar,

Aracınıza hangi istasyondan yakıt alıyorsunuz ve neden :)

Ben Fiesta-Fiesta-Mondeo araçlarıma Opetten, şuan ki Leon aracıma da BP den alıyorum.
Hiç birinden şuana kadar sorun yaşamadım.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Opet ve Petrol ofisinden Türk kökenli firmalardan almak en iyisi :)

OMV Petrol Ofisi A.Ş., Viyana merkezli OMV grubunun sahip olduğu, petrol ve petrol ürünleri üzerine Türkiye'de ticari faaliyet gösteren anonim şirket.

Türk şirketi olarak sadece Opet ve Türkiye Petrolleri var bildiğim kadarıyla. Bir de Aytemiz.
----
Soruya gelirsek, ben Shell'den alıyorum. En kaliteli yakıt olduğu için, en azından benim aldığım istasyonlar arasında en kaliteli yakıt Shell'de.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
OMV Petrol Ofisi A.Ş., Viyana merkezli OMV grubunun sahip olduğu, petrol ve petrol ürünleri üzerine Türkiye'de ticari faaliyet gösteren anonim şirket.

Türk şirketi olarak sadece Opet ve Türkiye Petrolleri var bildiğim kadarıyla. Bir de Aytemiz.
----
Soruya gelirsek, ben Shell'den alıyorum. En kaliteli yakıt olduğu için, en azından benim aldığım istasyonlar arasında en kaliteli yakıt Shell'de.
Ben PO yu Türk diye biliyordum o zaman Opete ağırlık vermek lazım :)

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Yakıt firmasıda önemli ancak istasyonda çok önemli.Her zaman firmaların kendi açtığı istasyonlara gitmeye çalışın.Firmanin ismini kullanılan işletmeler pek sağlıklı olmuyor.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Kendi aracımıza Opet.
Taşıtmatikli şirket aracına Shell.

İkisi de dizel. Kendi aracımızın istasyonu sabit zaten genelde yatıyor. Şirket aracında ise iki yer var aldığımız, pompadan pompaya bile fark ediyor mazotun kalitesi, ikisi de merkezi yerlerde ve Shell olmasına rağmen; araç bir çekişten düşüyor bir düzeliyor falan bir garip yani.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Bizim Hilux'ta Shell Taşıt Tanıma Sistemi takıldı bir kaç ay önce ama babam memnun değil nedense EuroDiesel alıyoruz.
Opet'in mazotu daha iyiydi diye düşünüyor babam.
Ayda yaklaşık 6000-7000 km yol yapıyor araç.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Biz hep BP alıyoruz ve çok memnunuz. BP dışında bir yerden benzin alınca sanki araç performansdan düşüyor gibi geliyor hatta.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
https://eksisozluk.com/17-ocak-2017-shell-rezaleti--5280669

Shell ile ilgili güncel bir şikayet. Okumanızı tavsiye ediyorum
Hocam şimdi gördüm bunu, bizde Gebze civarında oturuyoruz ve buradan yakıt almış olma ihtimalimiz yüksek.
Taşıt Tanımayı takarken gelen adamlar bütün mazot dolumlarının cart curt palavra sıkıyordu uydudan izleniyormuş da kaçak olma imkanı yokmuşda. Gerçekten istasyonda istasyona fark ediyor ki biz Shell'den memnun değiliz.

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
Hangisinden kampanya varsa daha ucuzza geliyorsa ondan aliyorum bp nin surekli yuzde 5 indirimi var kampanya olmadigi zaman bp den aliyorum

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
2 sene öncesine kadar evimizin yakınında olan Petrol Ofisi'nden yakıt alıyorduk, orası el değiştirdi ve devamında aldığımız yakıtlar problem yarattı. Son 2 senedir hep aynı Shell'den alıyorum yakıtı hiç bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Bp, Türkiye Petrolleri ve Opetten hiç yakıt almadığım için bir fikrim yok.

Gurdal07

Profesör
29 Eyl 2016
354
342
1,295
Antalya
Po uygun fiyattan aydın Doğana satıldı. O da daha sonra iyi paraya omv ye sattı. Ben shellden alıyorum evin yakınında olduğu için. Fuelsave ekonomik diyorlar ama performans çok düşüyor. Nitro iyi ama 2 kuruş daha pahalı. Zubizudan kampanyaya katılıp ay icerisinde 300 liralık yakıt alınca kartiniza 15 liralık yakıt yükleniyor.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Valla arkadaşlar Antalya'da sürekli yakıt aldığım shell istasyonunu değiştirdim 3-4 ay önce. Opet'ten yakıt almaya başladım ve bir gün Opet'te daha önce yakıt aldığım Shell istasyonunda çalışan pompacı abiyi gördüm. O da Shell'den Opet'e geçmiş orada çalışıyodu dedim '' Abi hayırdır ben istasyonu değiştirdim sen de değiştirmişsin, ne oldu anlaşamadın mı işyeri sahibiyle ? '' falan filan muhabbet ederken '' Nasıl abi Shell mi daha iyiydi yoksa şuan çalıştığın Opet mi daha iyi sence ? '' dedim ve '' tabi ki de opet '' cevabını aldıktan sonra Shell e pek uğrayasım da gelmedi açıkçası :)
edit:imla

Son düzenleme:

Aygen

Profesör
8 Eyl 2016
87
78
1,060
26
Ankara
Marka
Audi
Aytemiz den aliyorum. Yakitlari kaliteli hicbir sıkıntısını gormedim. Haftanin belirli gunleri indirim yapiyorlar. ( 18 ila 24 kurus arasinda indirim yapiyorlar ) Size de tavsiye ederim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım