205 55 16 Yaz lastiği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

doganozeren3458

Elit Apaçi
7 Eyl 2016
64
35
970
İstanbul
205-55-16 yaz lastiği tavsiyelerinizi bekliyorum fiyat önemli değil ama 300-400de olmasın. Lastik ten beklendiğim yüksek suretlerde güven versin ve sessiz olsun

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Continental premium contact 5 kullanıcılar tarafından baya övülen bir lastik hocam. Ben yazlık olarak Goodyear Efficientgrip Performance kullanıyorum, memnunum. Şehir dışı uzun yollarda, virajlarda, frenleme konusunda çok extrem durumlarda bile güvenimi sarsmadı. Fiyatları 3 aşağı 5 yukarı aynı.

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
Daha once michelin energy saver kullandim memnundum genelde forumlarda sevilmeyen lastiktir.Sikintisi bnde erken asinmayla beraber disleri azaldi. Simdi ise Goodyear Efficientgrip Performance kullaniyorum islak fren ve viraj perforamansi iyi yalniz kuru zemin frenleme kotu degil ama normal 25 bin yaptim dislerde ne asinma nede lastikte bozulma var bence binek araclar icin iyi bir lastik.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Premium contact 6'yı bekle derim, bekleyemezsen hemen alman gerekirse de goodyear efficientgrip performance tavsiye ederim. Goodyear kullanmış ve seven biri olarak, premium contact 6'nın şuana kadar üretilmiş en iyi continental lastikleri sıralamasında birinciliğe kadar çıkabileceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Goodyear egp kullanıyorum sınıfının en sessizi,ıslak zeminlerde çok başarılı tek sıkıntısı sıcak havalarda fren mesafesi ıslaktakinden daha uzun

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,015
7
51,341
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben de Continental markasını öneririm ama genel olarak dişleri çabuk aşınıp biten lastiklerdir. Çok fazla yol yapıyorsanız alternatif markaları düşünün derim.
Bir de Michelin'i defalarca uzun süreli kullanmak zorunda kalmış biri olarak kesinlikle tavsiye etmem. Sanki test koşulları için hazırlanmış bir lastik gibi geliyor. Test sonuçlarındaki başarının karşılığını CrossClimate modeli haricinde görmedim. Ülkemiz yol koşullarında çok kolay aşınıyor. Bu aşınmayı diş derinliği olarak düşünmeyin, lastiğin geometrisi bozuluyor ve dişleri yerinde durmasına rağmen bir süre sonra aracı kuru zeminde bile yoğun yağmur ve fırtına varmış gibi gezdirmeye başlıyor. Ayrıca sert darbelere karşı da dayanıksız, kolay baloncuk çıkarıyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,787
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Primacy 3 ile otobanda 150-160 giderken direksiyonu düz tutmama rağmen araç bütün halde, 4 lastikle birden yüzüp duruyor kuru zeminde. 4. sezonunu yaşayan kışlıklarım petlas w651 lastikleri bile bu hızdayken böyle yüzmüyor. Gerçekten nefret ediyorum bazı michelin lastiklerinden. Uzak durulması gerektiğini her yerde belirtirim ki insanların parası boşa gitmesin.

Son düzenleme:

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
Ben de Continental markasını öneririm ama genel olarak dişleri çabuk aşınıp biten lastiklerdir. Çok fazla yol yapıyorsanız alternatif markaları düşünün derim.
Bir de Michelin'i defalarca uzun süreli kullanmak zorunda kalmış biri olarak kesinlikle tavsiye etmem. Sanki test koşulları için hazırlanmış bir lastik gibi geliyor. Test sonuçlarındaki başarının karşılığını CrossClimate modeli haricinde görmedim. Ülkemiz yol koşullarında çok kolay aşınıyor. Bu aşınmayı diş derinliği olarak düşünmeyin, lastiğin geometrisi bozuluyor ve dişleri yerinde durmasına rağmen bir süre sonra aracı kuru zeminde bile yoğun yağmur ve fırtına varmış gibi gezdirmeye başlıyor. Ayrıca sert darbelere karşı da dayanıksız, kolay baloncuk çıkarıyor.
Banada teste gore lastik uretiyorlar gibi gelio eneegy saverinn lastik omru testlerde cok uzun gozukuyor mesela bnde 40 binde bitti 4 mm kalmisti :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım