Yazılım konusunda kararsızım sizlerin düşüncelerini almak isterim

avcun98

ömer faruk
Takipçi
20 Tem 2020
3
0
10
25
eskişehir
Marka
Opel
öncelikle herkese merhaba 2020 model opel corsa 1.2 atmosferik bir aracım var aracımı yaklaşık olarak 4 aydır kullanıyorum ancak motor performansını biraz daha arttırmak adına yazılım yaptırmalı mıyım yazılım ile uğraşan sitelere girdiğimde aracımın motorunun özelliklerine tam hakim olmadıkları için verimsiz olucağıyla ilgili duyumlarda aldım renault cliodaki 1.2 atmosferikle birebir aynı motor özelliklerinide göstermediği için bunu uygulayalım diyenlerdende kaç dendi sizlerin bu konudaki düşüncelerini almak isterim

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
Yazılım turbo araçlarda gözle görülür bir artış sağlar, ancak atmosferik araçta çok bir fark olmayacaktır bence hiç gerek yok yazılıma bu şekilde kullanmaya alışmanız gerekiyor aracınıza

VectraGt28

Halil İbrahim MIDIK
Profesör
25 Ocak 2020
134
276
1,585
Trabzon
Marka
Opel
Hocam maalesef atmosferik araçta herhangi bir modifiye yapılmadığı sürece yazılım ile performans almak çok zor fakat eğer aracın bir tık daha iyi devirlenmesini isterseniz Liqui Moly'nin speed-tec adlı yakıt katkısını deneyebilirsiniz.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hiç gerek yok. Performans artışı istiyorsanız elinizdekini satıp direk turbo 100 hp'lik (bütçenize göre 130hp) versiyonunu alın derim. Kullandığınız araç tamamen ekonomi amaçlı tasarlanmış bir konfigürasyona sahip.
En kestirme çözüm turbo. Turbo uygulanmayacaksa eksantriklere manifoltlara volana filan girmek gerek. Yazılım bunlardan sonra gelir. O yüzden
1595264316605.png

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ya alışılacak ya satılacak, ben zamanla alışırsınız diye düşünüyorum.Devede kulak ama tabii ki ama eğer performanslı olmasını istiyorsanız size tavsiyem sık sık yağ, hava filtresi, yağ filtresi değiştirin bakım km aralığını biraz erkene alın.Kaliteli veya performansı kanıtlanmış, yağları tercih edin.Etkisi olur mu bilmem ama KN firmasının orijinal kutu içi performans filtresini öneririm.Daha fazlasını da yaparsınız tabii ki ama attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değmeyecektir.Aracınızdaki geeksiz ağırlıkları atınız, küçük hacim atmosferik araçlarda bu çok fark ediyor.

avcun98

ömer faruk
Takipçi
20 Tem 2020
3
0
10
25
eskişehir
Marka
Opel
öncelikle herkese merhaba 2020 model opel corsa 1.2 atmosferik bir aracım var aracımı yaklaşık olarak 4 aydır kullanıyorum ancak motor performansını biraz daha arttırmak adına yazılım yaptırmalı mıyım yazılım ile uğraşan sitelere girdiğimde aracımın motorunun özelliklerine tam hakim olmadıkları için verimsiz olucağıyla ilgili duyumlarda aldım renault cliodaki 1.2 atmosferikle birebir aynı motor özelliklerinide göstermediği için bunu uygulayalım diyenlerdende kaç dendi sizlerin bu konudaki düşüncelerini almak isterim
teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için maalesef bütçem şuanda değiştirmeye yetmez o yüzden önerilen diğer çözümleri deneyeceğim sağolun

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Atmosferik motorda güç artışı sağlamak zaten zor. Bir de küçük hacim atmosferikse iyice zor. Yazılımın katacağı pek bişey olmaz ama alt devirdeki gaz tepkileri daha agresif olabilir belki. Bu da sanki daha performanslı bir araç kullanıyormuş hissi verebilir ama yan yana yazılımlı ve yazılımsız 1.2 corsayı koyduğunuzda sonuç olarak pek farkı olacağını sanmıyorum. Satıp birkaç yıl daha yaşlı fakat daha güçlü bir araç alabilirsiniz.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Elinizdekini satıp kafa kafaya 1.4T 150hp Astra alın, 2015-2017 model arası çok az kilometrelileri bulunabiliyor. İkinci el 4-5 yaşında bir araç alacak olsanız bile bir sınıf yukarı çıkmış olacaksınız. Hem de yürüyen bir araba olacak, hiç yoksa arada iki katı güç farkı var.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım