Yazılımlı CVT şanzıman yüksek güce dayanır mı?

insanerunner

Murat
Düz Yol Gazcısı
21 Tem 2020
33
42
195
Kocaeli
Marka
Dacia
Merhaba otopark ailesi, 2012 C7 Audi A6 2.0 TDI Multitronic yani CVT şanzumanlı aracımıza yazılım atmak istiyoruz. Stock 177ps ve 380nm olarak fabrikadan çıkan aracımızı beygir olarak 200+ tork olarak da 400-450 yapmak istiyoruz. Ama şanzuman dayanmaz dedi kime sorduysak. Bu işi bilen bu işle uğraşan veya yaptıran arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
f3d4098c8f52cea768b4d3f6e2c4e56a.jpeg

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
İnternette max tork dayanımınını araştırdım. Maalesef danıştığınız kişiler haklıymış. Vikipedia'dan aynen alıntılıyorum.
" At first, the torque limit was 310 newton metres (229 lbf⋅ft), but the transmission is now modified to withstand 400 newton metres (295 lbf⋅ft) torque.[3] In 2014 Audi announced to discontinue Multitronic and replace it with S tronic"
İlk çıktığında max tork dayanımı 310 muş ancak sonradan yapılan iyileştirmelerle 400nm'e yükseltilmiş. Yanı burdan yola çıkınca stock motor verileri için dahi oldukça sınırda. Kaldı ki yazılım ile yüksek hacim dizellerde tork değerleri ciddi manada yükseliyor. Karar sizin ancak ben olsam o topa girmezdim.
Kaynak: https://en.wikipedia.org/wiki/Multitronic

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
İnternette max tork dayanımınını araştırdım. Maalesef danıştığınız kişiler haklıymış. Vikipedia'dan aynen alıntılıyorum.
" At first, the torque limit was 310 newton metres (229 lbf⋅ft), but the transmission is now modified to withstand 400 newton metres (295 lbf⋅ft) torque.[3] In 2014 Audi announced to discontinue Multitronic and replace it with S tronic"
İlk çıktığında max tork dayanımı 310 muş ancak sonradan yapılan iyileştirmelerle 400nm'e yükseltilmiş. Yanı burdan yola çıkınca stock motor verileri için dahi oldukça sınırda. Kaldı ki yazılım ile yüksek hacim dizellerde tork değerleri ciddi manada yükseliyor. Karar sizin ancak ben olsam o topa girmezdim.
Kaynak: https://en.wikipedia.org/wiki/Multitronic
Tereddüte mahal bırakmayacak kitabi bilgi içeren bir cevap olmuş 👍

insanerunner

Murat
Düz Yol Gazcısı
21 Tem 2020
33
42
195
Kocaeli
Marka
Dacia
Evet biz de vazgeçtik sanayideki kimse el atmadı zaten kime sorsak vazgeçin dedi. Aracın şu ana kadar hiç şanzıman arızası olmadı. Bu kadar sorunlu bir şanzıman olduğunu da bu vesileyle öğrenmiş olduk. Teşekkürler yorum yapan yardımcı olan herkese

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım