yazın kış lastiği kullanmak

yazı kış lastiğiyle geçirdiğiniz oldu mu?

• oldu

• olmadı

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
bu yumuşak hamurlu kış lastiğini yazın sıcak havada kullanmanın zararları nelerdir peki

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Fren mesafesi oldukca uzuyor, sicakta islak yuzeyde kolayca kayar, sicakta iyice yumusayacagi icin virajda cok zorlarsan ( havasi da yeterli degilse) janttan daha kolay siyirilabilir, cukurlarda lastigi yarmak daha kolay hale gelebilir janti yamultmak da oyle.. kisacasi hic bir guvenligi olmayan bir istir ki hem kendinizi hem karsidakini tehlikeye atarsiniz..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@CenkGs 'ye ilaveten yakıt tüketimi de artar.
Aynen aynen bir cok olumsuz yani olabiliyor aklima da gelmedi yakit tuketimi belirttigin iyi oldu. Ayrica suspansiyon ayarini, salincak burclarini eskitme bozma ihtimali de var. Balans ayari cok daha kolay bozulabiliyor yol bozukluklarina karsi toleransi azaldigi icin.. Bir suru yan etkisi olabiliyor isin ozu.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Islakta buzda gider gibi gidersiniz fren yapamazsınız. Kesinlikle ama kesinlikle yapılmaması gerekir tecrübeyle sabittir.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben 2 yaz Petlas snowmaster lastik takılı otomatik Accent Era 1.4 kullandım. Bana dert çıkardığını düşünmüyorum. Ömürleri dolunca Dunlop lastiğe gectik. Sadece vıyk vıyk öterdi dreksiyonu cevirince.

talipagdasann

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
58
36
970
Ankara
Kârdan çok zarar vereceğini düşünüyorum. Yakıt-aşınma-fren mesafesi-hızlanma-yol tutuş.. Hepsini hissedilir seviyede olumsuz etkiler

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Ben kullanmadım ama kullananları gördüm. Gördüğüm araba Transit kamyonetti. Lastik gıcırdama sesi çıkarıyor ve yaz lastiği ile çıkılan yerde patinaj çekiyor ve çıkmıyor.

fthz

Profesör
19 Eyl 2016
111
60
1,035
38
istanbul
Dizel Focus'ta 16 jantta Petlas kış lastiği kullandım, yakıt tüketimim daha iyi oldu. 150 km/s hızlarda da rahattı. Fren mesafemi ölçmedim ama herhangi bir sıkıntı yaşamadım. 17 jantta Goodyear spor yaz lastik vardı onunla daha fazla yakıt sarfiyatı yaptım ve kış lastiği kadar lezzet vermedi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım