HABER Yeni A180d | İlk Sürüş

Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Herkese Merhaba!

Yeni Mercedes A180 d ve S 200 modellerini Salda gölü etrafında deneyimleme fırsatı bulduk. Eski sert yapısına veda eden A serisi, güçsüz ve AMG olmayan modellerde torsiyon çubuğu kullanmasına rağmen konforda kayda değer geliştirme sağlamış. Daha fazla detaylar için videomuzun tamamını izleyin iyi seyirler

Lütfen, videoyu izledikten sonra BEĞEN tuşuna basarak kitlemizi büyütmemize destek olun! Videolarımıza YORUM yaptığınız her öneriyi, eleştiriyi ve bilgilendirmeyi dikkate alıyoruz!

Diğer Testlerimiz için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Read the whole post here.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
eskisini çok sürdüm beğeniyorum bu daha güzel olmuş en büyük eksisi arka alan dar ve kasvetli bu fiyatlara almak ne kadar mantıklı 230a bir üst sınıf premium da alınır

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Teknoloji iyi ama tasarım benim çok hoşuma gitmedi genel olarak. A alacak olsam bi tane A250 bulmaya kasardım açıkçası 2016 model falan.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Cumartesi test edecegim bu araci kismetse, icine mest olmustum bakalim surusu nasil

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bugun bu arabayi test ettim. A180d AMG paket. Arabaya showroom’da hic binip kurcalamadim, icine bindigimde sanki araba kullanmayi yeni ogrenmis birisi gibiydim. En son w204 kullanmistim ama eski Mercedes’lerle uzaktan yakindan alakasi kalmamis diyebilirim. Eskiden elimi attigimda istedigim seyi bulurdum bu yeni ic mekanda alismadan bir sey bulmak zor. Teknolojik zimbirti cok fazla. Bir aractan cok telefon gibi meret. Alacak insan oyuncak icin alir bunu net soyluyorum.
Neyse yandaki arkadasla yola koyulduk, once hepsinde torsiyon olup olmadigini sordum. Dizeller torsiyon, benzinli versiyonlar bagimsiz geliyormus. Amg paket ise benzinli dizel farketmeksizin bagimsiz. Sanzimani begendim. Cift kavrama ve 7 ileri. Gecislerinde bir yavaslik ve sarsinti yok gayet guzel calisiyor. Cok fazla hizlanma sansi olmayan bir yoldu dolayisiyla performans ve yol tutus icin bir sey soylemem mumkun degil. Cok fazla devir ceviremedim ama dusuk devirlerde motor istekli geldi bana.
Sesli komut sistemi bambaska bir boyut olmus. Adamlar iphone’daki Siri’yi tutup araca entegre etmisler. Kullanim aliskanliklarinizi log’luyor ve araca bindiginizde onlari size sunuyor. Mesela araca bindiginizde aliskanlik olarak esinizi ariyorsunuz diyelim. Bunu araca bindikten sonra arac size soruyor arayayim mi diye. Veya usudum deyince havalandirmayi aciyor. Yani adamlar resmen oyuncak yapmis. Bir kadin icin guzel ancak beni surusten o kadar uzaklastirdi ki aracla alakali aklimda sadece sesli komut sistemi ve yeni dokunmatik ekrani kaldi.
Neyse test surusunu yaptik iceri geldim dedim bu aracin fiyati ne 220 kusurlerde bir sey soyledi. Acikcasi C sinifi bir arac icin neredeyse ceyrek milyon kadar bir tutari duyunca ufak capli bir sok yasadim.
Bu arada yeni benzinli motor gayet guzel. Kullanmadim ancak degerleri hosuma gitti. 163 hp ve 1330 kusurlu bir motor hacmi var ve hizlanmasi 8 saniye ki o motora gore bence iyi rakamlar.
Araba guzel mi ? Bence guzel. Ama sirf icindeki teknolojik zamazingolar icin C segment bir arabaya bu paralar verilmez.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Araba guzel mi ? Bence guzel. Ama sirf icindeki teknolojik zamazingolar icin C segment bir arabaya bu paralar verilmez.
Seven çok. Hatta sırf bunları arayan, otomobili sadece buna göre değerlendiren ve buna göre tercih yapan bir sürü tanıdığım var. Açıkçası baş döndürmüyor değil. A serisinde ki kadar olmasa da passat'ta bir zamanlar opsiyon sunulan gelişmiş dijital gösterge + geniş ekran dokunmatik multimedya'yı deneyimlediğimde aynı şeyleri hissettim. Otomobili kullanmayı unuttum bir tek o zamaningolara odaklandım ki A'ya binsem o ekranlarla daha fazla olurdu eminim. Hiç sevmeyen, otomobili buna göre tercih etmeyen birinin bile dikkatini çekip aklını karıştırıyor.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Seven çok. Hatta sırf bunları arayan, otomobili sadece buna göre değerlendiren ve buna göre tercih yapan bir sürü tanıdığım var. Açıkçası baş döndürmüyor değil. A serisinde ki kadar olmasa da passat'ta bir zamanlar opsiyon sunulan gelişmiş dijital gösterge + geniş ekran dokunmatik multimedya'yı deneyimlediğimde aynı şeyleri hissettim. Otomobili kullanmayı unuttum bir tek o zamaningolara odaklandım ki A'ya binsem o ekranlarla daha fazla olurdu eminim. Hiç sevmeyen, otomobili buna göre tercih etmeyen birinin bile dikkatini çekip aklını karıştırıyor.

Ustad surusten cok uzaklastiriyor. Yani gittigim yolu bile hatirlamiyorum arabanin ekranlarina bakmaktan. İnsana arabasini sattirir yani oyle vay bee diyorsun. Ama sonra dedim kendi kendime noluyoruz ya ? İnince fark ettim multimedyanin buyusune oyle kapilmisim ki aracla alakali neredeyse ihtiyac olan hicbirseyi sormamisim. Kendi kendine park etme ozelligini test ettik o da hosuma gitti, gayet guzel calisiyor. Bir de dikkatimi ceken bir nokta oldu. Start stop kismini direk Bmw’den carpmislar, klima kontrolleri de Audi. Yani koreli yapsa bunu tamam da sen Mercedes’sin be
Dip not : Kadinlar asik olur bu araca net. Sunroof perdesi bile sesli komutla aciliyor

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ustad surusten cok uzaklastiriyor. Yani gittigim yolu bile hatirlamiyorum arabanin ekranlarina bakmaktan. İnsana arabasini sattirir yani oyle vay bee diyorsun. Ama sonra dedim kendi kendime noluyoruz ya ? İnince fark ettim multimedyanin buyusune oyle kapilmisim ki aracla alakali neredeyse ihtiyac olan hicbirseyi sormamisim. Kendi kendine park etme ozelligini test ettik o da hosuma gitti, gayet guzel calisiyor. Bir de dikkatimi ceken bir nokta oldu. Start stop kismini direk Bmw’den carpmislar, klima kontrolleri de Audi. Yani koreli yapsa bunu tamam da sen Mercedes’sin be
Dip not : Kadinlar asik olur bu araca net. Sunroof perdesi bile sesli komutla aciliyor
Sesli komut olayı efsane.. Bunun kadar gelişmiş olmasa da sync sistemini focus'da ben de kullanıyorum. Özellikle yüksek hızlarla otobanda seyir ederken, virajlı yollarda pür dikkat giderken sesli komuta iş yaptırmak büyük kolaylık.

Ekran gibi oyuncaklar cidden ilgi çekici. Hele benim gibi teknolojik aletleri oldukça sevenlerin direkt başını döndürüyor. Muhtemelen o dediğin büyüden kurtulmak için önce araca iyice alışmak, kanıksamak gerekiyor. Ama ilk izlenimde aldırır mı ? Hele otomobilin yürüyeni de az buçuk iyiyse direkt göz boyar aldırır. Kadınlara kendini sevdireceği gibi bir çok erkeğe de sevdirir eminim.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
:D
Sesli komut olayı efsane.. Bunun kadar gelişmiş olmasa da sync sistemini focus'da ben de kullanıyorum. Özellikle yüksek hızlarla otobanda seyir ederken, virajlı yollarda pür dikkat giderken sesli komuta iş yaptırmak büyük kolaylık.

Ekran gibi oyuncaklar cidden ilgi çekici. Hele benim gibi teknolojik aletleri oldukça sevenlerin direkt başını döndürüyor. Muhtemelen o dediğin büyüden kurtulmak için önce araca iyice alışmak, kanıksamak gerekiyor. Ama ilk izlenimde aldırır mı ? Hele otomobilin yürüyeni de az buçuk iyiyse direkt göz boyar aldırır. Kadınlara kendini sevdireceği gibi bir çok erkeğe de sevdirir eminim.

Bundaki sesli komut cok gelismis, yani adamlar hakikaten yapmis. Mercedes demen yeterli herhangi bir tusa basmaya gerek yok, hemen hemen aractaki herseye komut veriyor, sunroof perdesini acip kapadi yok artik dedim. Yani oyle sunu ara, radyoda sunu ac demekten ibaret degil :). Bir de senin sesini surekli algilayinca seninle cok daha rahat iletisim kuruyor
Araba herseyini logluyor, mesela sabah ise 08:00’de gidiyorsun xx frekansli radyoyu dinliyorsun diyelim. Arabaya bindiginde sana soruyor radyo bilmem ne acilsin mi diye..Bildigin yaninda bir yardimci var herseyi senin yerine yapiyor
Tav oldum da 220k’ya ona verecegime 3 tane araba alir bir de parayla yardimci tutarim tum bunlari yapsin diye :D

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
:D

Bundaki sesli komut cok gelismis, yani adamlar hakikaten yapmis. Mercedes demen yeterli herhangi bir tusa basmaya gerek yok, hemen hemen aractaki herseye komut veriyor, sunroof perdesini acip kapadi yok artik dedim. Yani oyle sunu ara, radyoda sunu ac demekten ibaret degil :). Bir de senin sesini surekli algilayinca seninle cok daha rahat iletisim kuruyor
Araba herseyini logluyor, mesela sabah ise 08:00’de gidiyorsun xx frekansli radyoyu dinliyorsun diyelim. Arabaya bindiginde sana soruyor radyo bilmem ne acilsin mi diye..Bildigin yaninda bir yardimci var herseyi senin yerine yapiyor
Tav oldum da 220k’ya ona verecegime 3 tane araba alir bir de parayla yardimci tutarim tum bunlari yapsin diye :D
Güzel sistemmiş. Opsiyon olsa alırdım yani seviyorum ben sesli komut olayını. Ama dediğin gibi 200 küsür bin lira vermem :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım