Yeni A6 hakkında düşünceleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
neden bir şeye ulaşmak daha zor olmalı? noluyo bir şey kıymetlenince, mal bu, sadece insanın ihtiyaçlarını gidermeli, bu kadar anlam yüklemek mantıksız.

Kıtlık zihniyetinde düşünürsen veya bir şeye sadece fayda olarak bakarsan bu konuşmanın sonu gelmez :D
Otomobil sadece insanın ihtiyaçlarını giderecek bir meta olsaydı tek tip üretilirdi. Neticede amacı seni A noktasından B noktasına götürmek
Ona bakarsan amaç karnını doyurmaksa bir kuru ekmek ile bir bifteğin mide için verdiği haz aynıdır
Neyse tartışmak için yazmadım. Ben böyle düşünüyorum, sen farklı düşünüyorsun

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Kıtlık zihniyetinde düşünürsen veya bir şeye sadece fayda olarak bakarsan bu konuşmanın sonu gelmez :D
Otomobil sadece insanın ihtiyaçlarını giderecek bir meta olsaydı tek tip üretilirdi. Neticede amacı seni A noktasından B noktasına götürmek
Ona bakarsan amaç karnını doyurmaksa bir kuru ekmek ile bir bifteğin mide için verdiği haz aynıdır
Neyse tartışmak için yazmadım. Ben böyle düşünüyorum, sen farklı düşünüyorsun

neyse, markalar kararını vermiş zaten, bize laf düşmez :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,764
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yeni a6'da opsiyon olarak sunulacak mı bilmiyor ama a8'de tanıtılan pre sense side teknolojisi çok ilginçti ama bir o kadar da soru işareti bıraktı bende. Normalde şu video'ya bakıldığında yandan yapılacak olası nispeten düşük hızlı bir kazada kapılara alınacak darbe, a8'in kendini yükseltmesiyle muhtemelen marşpiyel ve dolayısıyla şase yan bölgesine darbeyi alacak. Yandan gelen araç da muhtemelen frenleyip burnunu iyice yere yapıştıracağı için darbenin şaseye gelmesi daha olası. Bu tarz opsiyonlarda önemli olan kabin içini korumak farkındayım ama böyle ufak kazalarda da aracın şasesini korumak lazım. Keşke bunun da ncap gibi kaza simulasyonunu yapsalar da şase hasar alıyor mu almıyor mu anlasak. Tahminimce yeni a6'ya da koyarlar bu güvenlik opsiyonunu.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Yeni a6'da opsiyon olarak sunulacak mı bilmiyor ama a8'de tanıtılan pre sense side teknolojisi çok ilginçti ama bir o kadar da soru işareti bıraktı bende. Normalde şu video'ya bakıldığında yandan yapılacak olası nispeten düşük hızlı bir kazada kapılara alınacak darbe, a8'in kendini yükseltmesiyle muhtemelen marşpiyel ve dolayısıyla şase yan bölgesine darbeyi alacak. Yandan gelen araç da muhtemelen frenleyip burnunu iyice yere yapıştıracağı için darbenin şaseye gelmesi daha olası. Bu tarz opsiyonlarda önemli olan kabin içini korumak farkındayım ama böyle ufak kazalarda da aracın şasesini korumak lazım. Keşke bunun da ncap gibi kaza simulasyonunu yapsalar da şase hasar alıyor mu almıyor mu anlasak. Tahminimce yeni a6'ya da koyarlar bu güvenlik opsiyonunu.

Bu opsiyon olur muhtemelen

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Tabii standart olması çok zor. Ama donanım bana çok ilginç geldi. İlk izlediğimde verdiğim ilk tepki ' aha aracın şasesi yamuldu ' :D

Bir sey dusunmuslerdir illa, gerci dusunmeseler de olur. Boyle bir otomobili alacak adam bu darbeden sonra zaten onarimi falan dusunmez :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,764
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir sey dusunmuslerdir illa, gerci dusunmeseler de olur. Boyle bir otomobili alacak adam bu darbeden sonra zaten onarimi falan dusunmez :D
Garanti düşünmez, beni korudu ya yenisini alırım der :D Ama bizim zihniyet öyle mi ? Araba beni korusun tamam da kendini de korusun diyoruz :D

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Öncekine çok benziyor, arka iç mekanı beğenmedim, 3.0 TDI 280 beygir güzel. Klima kontrolleri vs. çok fazla teknolojik geldi bana. Ben manuel kullanımı (tuşları vs) daha çok seviyorum sanırım.

Otomobiller ruhlarını gittikçe kaybediyor maalesef, A6'da bunu en istekli yapan adaylardan biri olarak gözüküyor gözümde.
Kağıt üzerinde her şey mükemmel gözüküyor, yine de Chris Harris'in o güzel sözünü unutmayın: You don't drive cars on paper.

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
3.0 Dizel bir tek LL Range Rover 2016 model 10 dk kullanarak tadına varmış biri olarak ondan daha hafif ve sedan bir arabaya muhteşem yakışacağını düşünüyorum. Bi ara alsak mı diye düşünürken 2017 model 3.0'larının hali hazırda 700 bin tl olduğunu görünce vazgeçtim. Emisyon konusunu bizim devlet önemsemese de ben artık dizel araç alırken kontrol edeceğim, olan bize oluyor en nihayetinde.

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
A6, bilhassa avantları her zaman beğendiğim bir araçtı, bu kasa da şahane olmuş, çizgileri eski kasayı anımsatsa da ben çok beğendim. 2030'da falan alırım inşallah :D

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,024
1,994
2,770
Marka
Subaru
Aynı duruyor rimellerini tazeleyip ısıtıp önümüze koymuşlar. Hoş, alıcı olmadığından mütevellit beni etkilemiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım