KAPALI Yeni Araç Seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Evet beyler evde bulunan Honda Civic aracımızı değiştireceğiz.

Kriterlerimiz şunlar

Taş çatlasın 120.000₺
Otomatik
Tercihen sedan
Daha çok annem kullanacağından ona uygun bir araç
Az yakması, sorun çıkarmaması ve 2.elinin iyi olöası lazım.

Kafamızdakiler civic sedan tüplü
A3 1.0
Ama şöyle bir şey var a3 10.000₺ daha pahallı ama çok daha boş, civic ise çok hantal kalacak ne önerirsiniz.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Zaten civic'i tarif etmişiniz. Ağırlıklı şehir içi ve anneniz kullancaksa bence hantal kalmaz ama 1.6 lpg civic ağır kalır diyorsanız Hb yada Sedan Rs civic bakılabilir.

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Honda hantal kalmaz,hatta 2. el Corolla Advance donanım bir araç da düşünebilirsiniz 90 bin TL tertemiz bir araç bulabilirsiniz.Eğer acele değilse yeni focus geldiğinde eskilerine indirim yaparlar o zaman 0 km focus da düşünebilirsiniz.Yeni megane da güzel ama fiyatı pahalı ama para varsa alınabilir neden olmasın.Eski kasa İnignia bakılabilir 2. elde 110'a deli donanımlı arabalar var.Hepsi de iyi tercih olur.Bence netleştirmek için annenizle bir gezin bakının hangisi hoşuna giderse onu alın araba konusunda kadınlar daha kolay tercih ediyorlar.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Zaten civic'i tarif etmişiniz. Ağırlıklı şehir içi ve anneniz kullancaksa bence hantal kalmaz ama 1.6 lpg civic ağır kalır diyorsanız Hb yada Sedan Rs civic bakılabilir.
Ağırlıklı araba annemde ama km ben yapıyorum genelde. Aynı motora tekrar para vermek kafama yatmıyor.
Honda hantal kalmaz,hatta 2. el Corolla Advance donanım bir araç da düşünebilirsiniz 90 bin TL tertemiz bir araç bulabilirsiniz.Eğer acele değilse yeni focus geldiğinde eskilerine indirim yaparlar o zaman 0 km focus da düşünebilirsiniz.Yeni megane da güzel ama fiyatı pahalı ama para varsa alınabilir neden olmasın.Eski kasa İnignia bakılabilir 2. elde 110'a deli donanımlı arabalar var.Hepsi de iyi tercih olur.Bence netleştirmek için annenizle bir gezin bakının hangisi hoşuna giderse onu alın araba konusunda kadınlar daha kolay tercih ediyorlar.
eski araç kaza geçirdi önünü götürdüler büyük ihtimalle daha binmeyiz ona meganeı beğenmedim corollanın da içi vasat

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Yeni astra da güzel tercih olabilir otomatik düşünürseniz,otomatik park pilotu kör nokta uyarı sistemi gibi bir sürü güvenlik önlemi ve konfor opsiyonları da var.Diyarbakır'daki ilan güzel ama biraz çok yazmış 110 teklif edin ölücülük kimsenin tekelinde değil bir kere de biz yapalım eğer 110 verirse hemen alınır.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ordan-sifir-ayarinda-tertemiz-549419691/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...nden-1,6-dizel-otm-excellence-540310411/detay

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,062
6,940
5,020
github.com
Marka
BMW
O paralarda insignia fiyat/performans olarak bence en iyi tercih. Donanımlı olmalarına rağmen fiyatları gayet uygun şu piyasada. Üstelik D sınıfına biniyorsunuz.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Ben dün bu ilandan sonra bayağı inceledim Civic'i alınır güzel araba diye karar verdim ama bu araca LPG takılmıyormuş,az km yapıyorsanız iyi bir tercih olabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...vic-rs-sifir-ayarinda-orjinal-542777240/detay
Bu turbolu olan gönül bunu ister de benzin 6küsür lira artık
Elentra bakabilirsiniz benzin, lpg, dizel
hyundaaiye bi gıcığım nedense
Yeni astra da güzel tercih olabilir otomatik düşünürseniz,otomatik park pilotu kör nokta uyarı sistemi gibi bir sürü güvenlik önlemi ve konfor opsiyonları da var.Diyarbakır'daki ilan güzel ama biraz çok yazmış 110 teklif edin ölücülük kimsenin tekelinde değil bir kere de biz yapalım eğer 110 verirse hemen alınır.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ordan-sifir-ayarinda-tertemiz-549419691/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2017-6-aylik-sahibinden-1,6-dizel-otm-excellence-540310411/detay
çok km yapmadığımızdan dizelin bakımları üzebilir

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Civic alacaksanız bari ingiltere üretimi hb kasayı alın derim. Kaportası kendi kendine göçen ve sahip çıkılmayan bir araca o kadar para vermek yazık olur.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Normalde A3 sedana kılım, üçüncü dünya sedanı gözüyle görüyorum yalnız civic sedan ile kıyaslandığında altın değerinde diyebilirim.Civic sedan'a o kadar para verilip bir de LPG ve göçük işleriyle uğraşacağımı, zannetmiyorum.o_OBana sorarsanız iki seçeneği de eleyin derim bağladığınız para ciddi, o paraya da ciddi bir araç almak yaraşır.Temiz BMW 1'ler peynir ekmek gibi gidiyor, bagaj probleminiz yoksa bence o parayı hak edecek nadir araçlardan biri.o_O

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ya şu an civic hatcbacke çok yakın hissediyorum. 9lt yakıyo diyorlar süren var mı?
Valla dedikleri gibi yakıyor ama keyifli araç. Performanslı sürüşlerde vites dususlerinde CVT adamı çıldırtıyor onun dışında ben prk bir problem görmedim bide ekranın dokunmadığı vasat. Benim tavsiyem bulabilirseniz Octavia Sport olur. 1.4 150'lik makina hem az yakıyor hem sağlam hemde performanslı birde bunlara ek tek parça rs koltuğu standart olarak sunulunca benim aklım ona kayıyor. Eğer hacim pek önemli değil dersen A3 sedan bakabilirsin ama ben pek o aracı sevmiyorum Çin'den fırlamış gibi duruyor.
Edit: octavia ilanı
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...e-octavia-1.4-tsi-150ps-sport-540292228/detay

Son düzenleme:

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Valla dedikleri gibi yakıyor ama keyifli araç. Performanslı sürüşlerde vites dususlerinde CVT adamı çıldırtıyor onun dışında ben prk bir problem görmedim bide ekranın dokunmadığı vasat. Benim tavsiyem bulabilirseniz Octavia Sport olur. 1.4 150'lik makina hem az yakıyor hem sağlam hemde performanslı birde bunlara ek tek parça rs koltuğu standart olarak sunulunca benim aklım ona kayıyor. Eğer hacim pek önemli değil dersen A3 sedan bakabilirsin ama ben pek o aracı sevmiyorum Çin'den fırlamış gibi duruyor.
Edit: octavia ilanı
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...e-octavia-1.4-tsi-150ps-sport-540292228/detay
Çok tipsiz bir adaba görünce ağlayabilirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım