atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba,

Bir süredir, malumunuz olduğu üzere, görece taze, 2nci eli hızlı dizel bir araç arıyordum.
Her ne kadar çok gömülse de :), daha önce kullanmış olmam, ne olduğunu ve ne amaçla aldığımı bilmem ve benim için Fiyat/Perf olarak makul bir araç olmasından dolayı 20dk önce bir Seat Leon arttırmasını kazandım :)

Araç 2017 model, makyajlı kasa, 31k km de. TDI-DSG (valla neyapalım ... yine buna kaldık :), en azından alışkınız).. garantisi devam ediyor, boyası yok ve ekstra olarak geniş multimedia ekranı var. Fiyat olarak ta 95.2K ya kaldı bana ihale.

Şimdi sanırım bir prosedür var izlenmesi gereken... onu inceliyorum lakin bu konuda dikkat etmem gereken bir şeyler var mı, sizlere de sormak istedim.

Dikkat etmem gereken ekstra bir işlem oluyor mu ?

hi-men

Profesör
8 Eyl 2016
180
290
1,335
Aydın
Marka
Fiat
Hayırlı olsun. Benim bildiğim 1500 ekstra hizmet bedeli+350 noter masrafı istiyorlar. 2haftadır falan ceratoları takip ediyoruz bizde. Alırken falan bilgilendirirseniz prosedür hakkında çok seviniriz. Otopark.com'un bir videosu vardı ama kalkmış görünüyor yayından. Bir de ekspertizleri en ince detayına kadar gösteriyor o muhteşem.

İçinize kuşku düşürmek istemem ama son 1 haftadır sistemlerinde bir hata var sanırım 6-7 araçta denk gelmiştim. Eğer baktığım sizin yeni aracınız ise sıfır boya yazıyor ama tıklayıp ekspertiz raporuna bakınca boyalı görünüyor ve resimde tamamı işaretlenmemiş oluyor. Garip bir hata veya müşteri kandırmacası tam bilemiyorum, o konu hakkında net bir şey söylemeyeyim.
https://file.ikinciyeni.com/TuvCertificate/VSSZZZ5FZJR056121-64c1dd.pdf
Eğer aracınız bu ise mobil uygulamasında sağ-sol marşpiyel+Ön-arka tampon boyalı yazıyor ama uygulamadaki resimde sadece marşpiyeller işaretli. Bilgisayar üstünden bakınca bu eksper raporuna göre sadece ön-arka tampon işaretli, marşpiyeller resimde görünmüyor aşağı noktalarda yazıyor.

Telefon ile bu durumu görüşün isterseniz müşteri hizmetleri ile. Boya sıkıntı değilse hayırlı olsun, kazasız belasız, iyi sürüşler dilerim.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Hayırlı olsun hocam. Ekspertiz raporunda yazmayan herhangi bir şeyle karşılaşmayacaksınız emin olun. Araç alımı için yönergeleri takip edin sorunsuz bir şekilde hallolacaktır işiniz. İhaleyi kazandığınız gün itibariyle paranın geri kalanını ödemeniz için süre veriyorlar. O süre içinde Garenta'ya ait banka hesaplarından birine aracı almaya hak kazandığınız meblağın geri kalanı + 1500 TL hizmet bedeli + 330 TL noter ücreti yatırıyorsunuz. gün içinde hesaplar kontrol ediliyor ve bu arada siz de notere gidip şablon vekaletname düzenletiyorsunuz. Fotoğrafını çekip veya tarayıp sisteme yüklediğinizde muhtemelen aynı gün içerisinde noter işlemleriniz de tamamlanmış oluyor. Bu yazdıklarımın hepsini kolayca web sayfasından ya da mobil uygulamadan takip edebiliyorsunuz. İşlemler bitince de gidip arabanızı alıyorsunuz. Eğer araba bulunduğunuz ilde değilse çok cüzi miktarlar karşılığında isterseniz kapınıza, isterseniz de onlara ait bir lokasyona getiriyorlar. Gaziantep'ten Şekerpınar'a 180 TL ödemiştim yanlış hatırlamıyorsam.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
@hi-men evet araç bu. Maşbiyeller zaten temizlik için boyanan yerler olduğundan ben pek saymam onları. Biliyordum yani...

Sitede bir yerlerde plastik aksam içinde kayda girmez falan yazıyordu.. belki ondan 0 boya demiş olabilirler lakin benim nazarımda tamponda boya değil.. ben çok takılmam. , özellikle kaput ve tavan olmadıkça ...

Araç Adana da...520tl ye İstanbula geliyor.. ben mi gitsem, getirtsem mi emin değilim, onu düşünüyorum şu sıra

Teşekkürler iyi dilekleriniz için

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,599
18,377
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
@hi-men evet araç bu. Maşbiyeller zaten temizlik için boyanan yerler olduğundan ben pek saymam onları. Biliyordum yani...

Sitede bir yerlerde plastik aksam içinde kayda girmez falan yazıyordu.. belki ondan 0 boya demiş olabilirler lakin benim nazarımda tamponda boya değil.. ben çok takılmam. , özellikle kaput ve tavan olmadıkça ...

Araç Adana da...520tl ye İstanbula geliyor.. ben mi gitsem, getirtsem mi emin değilim, onu düşünüyorum şu sıra

Gidiş-geliş, yorgunluk, zaman kaybı gibi şeyleri düşünmeniz lazım. Ben olsam giderdim yeni arabayla uzun yol keyifli olacaktır :)

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda

520 TL Şekerpınar mı hocam?

Bi de boya olayı biraz değişik bunlarda. Ben kapısı boyalı diye aldım arabayı, Otorapor'da ekspertize soktum orjinal dediler :D

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Gidiş-geliş, yorgunluk, zaman kaybı gibi şeyleri düşünmeniz lazım. Ben olsam giderdim yeni arabayla uzun yol keyifli olacaktır :)

Ya içimden geçmiyor desem yalan olur.. ama işi falan ayarlamak sıkıntı. Birde aracın bakımı var, o galiyle 800-900km yapmak istemedim. Aslında fantazi arabayı cuma günü almak, cmts sabahı bakıma sokup, öğlen Adana dan çıkmak :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Hayırlı olsun kazasız belasız:) Takipte kalınacak başlık biz de öğrenmiş olalım

MiaKaiser

Profesör
8 Eyl 2016
73
149
1,060
Marka
BMW
Hayırlı olsun, hem iş hem hobi amaçlı olarak her gün takip ediyorum ikinciyeni ve diğer siteleri. Size tavsiyem tramer kaydını ve aracın garantisinin devam edip etmediğini sorgulatmanız. İlk bakıma 14952 km'de girmiş, araç şu an 31820 kmde yani 17.000 kmdir bakıma girmemiş neredeyse. Doğuş grubunda garanti için bakımı geciktirme aralığı +1000 km / 1 ay oluyor. Bunların yanı sıra aracı teslim aldıktan sonra yakın bir ekspertize gidip araca ekspertiz yaptırın, bazen ekspertiz raporundan farklı çıkabiliyor. 7 gün 500 km içinde iade hakkınızı kullanmak açısından önemli. Son önerim ise büyük ihtimalle bir sorun yaşamazsınız ama şikayetvar sitesinden ikinciyeni hakkındaki şikayetleri okursanız nelerle karşılaşabileceğiniz hakkında fikriniz olur.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
@gokberks tasiyeleriniz için teşekkürler... net söyliyim, ekspertizlere de çok güvenim yok. Örneğin sattığım aracımdaki bir kaç küçük kusuru bile atlamışlardı... kaldıki burada yazan boyayı bulamayan eksper de varmış... terside olabilir elbette. Trameri temiz.. işin ironisi aracı aldıktan sonra tramerine baktım ...

Üretici garantili gözüküyor araç.. km konusunda ben randevu almadığım için 1000 den baya fazla km farkıyla götürmüştüm, bir sorun olmadı.. zaten aynı servise 4ncü yeni aracımı götüreceğim.. bir arıza yapmazlar :)

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Ucuza uçak bileti bulursanız gidin bence. Hiç bir şey yapmasanız bile mis gibi bir Adana gömer gelirsiniz. Hayırlı olsun. :)
En son bir yakınıma araç bakmaya gittik adanaya aynı bu dediğiniz şekilde. Araç beklenen gibi çıkmayınca dönmeden kelle paça kebap şalgam vs tatlılardan yine aynı şekilde ne bulduysak yedik mideyi bozduk döndük. Mideyi bozacağımı bilsem bidaha yer miydim ? kesinlikle yerdim çünkü doğu mutfağı bize verilmiş bir nimet. :) Bu arada hayırlı uğurlu olsun aracınız.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Öncelikle hayırlı olsun. 520tl gayet makul bence adanadan istanbula getirme için. Siz gidip gelseniz gidiş bileti geliş yakıtı da baya tutar ki yorgunluk cabası, bir de 900km den fazla görünüyor mesafe tek başınıza sürmeniz sıkıntı olabilir biri gitse daha pahalıya gelir falan mantıklı değil bence. Geldikten sonra zaten araba sizin istediğiniz yolu yaparsınız :D

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
@Toprak38 Teşekkürler.
Evet, o rakam, veya yanlış hatırlamıyorsam 620tl ye, Avrupa yakasındaki merkeze getirtmek bana da mantıklı geliyor. Aslında bakıma sokmak durumun da olmasam, çok gidesim vardı.

Çok garip, A dan Z ye bildiğim arabayı aldım, ama heyecan yaptım biraz ....

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,280
1
9,427
4,970
kocaeli
En son bir yakınıma araç bakmaya gittik adanaya aynı bu dediğiniz şekilde. Araç beklenen gibi çıkmayınca dönmeden kelle paça kebap şalgam vs tatlılardan yine aynı şekilde ne bulduysak yedik mideyi bozduk döndük. Mideyi bozacağımı bilsem bidaha yer miydim ? kesinlikle yerdim çünkü doğu mutfağı bize verilmiş bir nimet. :) Bu arada hayırlı uğurlu olsun aracınız.
Konu sapacakta , kelle paça alışkın olunmayan yerde yenmemeli bence. Bende Edirne'de geçenlerde içtim , biraz farklı sosları falan vardı içinde sonunda sizinle aynı kaderi paylaştık :D

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Konu sapacakta , kelle paça alışkın olunmayan yerde yenmemeli bence. Bende Edirne'de geçenlerde içtim , biraz farklı sosları falan vardı içinde sonunda sizinle aynı kaderi paylaştık :D

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eğer merkezde yediysen böyle bi ihtimal olan yeri biliyorum :D

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar süreç ile ilgili bir güncel bilgi vereyim.

1- Araç için cuma günü verdiğim teklif le birlikte, satış işlemlerinin başlaması için bir Onay bekleniyor. Bu Onay bana sanırım Cuma akşam üstü ve Cumartesi geldi.
2- Bu gün öğlen vekaletname aldım, ve sistem üzerinden yüklemeyi, ödeme işlemi ile birlikte yaptım. Ödeme işlemini yaparken (ben EFT yaptım) bir açıklama bilgisi giriliyor. Bu bilgiyi doğru gürmek önemli lakin ben referans kodu ile birlikte sığdıramadığım için sadece isim soyad ve araç plakası ile EFT yi yaptım.
3- Takiben iş muhasebe onayına gidiyor. Bu aşama oldukça hızlı ilerliyor. Saat 3 gibi muhasebe onayı alındı.
4- Muhasebe onayını takiben firma vekaletname ile satış işlemini gerçekleştiriyor. Benim işlem bu gün bitti. Evrakları kargo ile yolluyorlar. Yani aracın satışı oldu.
5- Satış işleminden sonra teslimat/Lojistik opsiyonları var. Ben Aracı istanbul Avrupa yakasına talep ettim. Adres olarak ta evimi verdim. Fiyatları da yanlış yorumlamışım. Adanadan -> Şekepınar a 380 (520 sanmıştım) .... geliyormuş... ben 450TL ye benim evime (Avrupa Yakası) göndertiyorum aracı .... bu ödemeyi kredi kartıyla, komisyonsuz olarak yapabiliyorsunuz.

Lojistik aşamasından sonra işlem bitmiş oluyor. Artık aracı bekliyoruz.
Dilerseniz plaka değiştirme gibi hizmetleride bedel karşılığında sağlıyorlar.

Eğer araç ta bu denli kolay ve beklenen zaman diliminde (benim için 7 iş günü.. biraz erken veya geçte olabilir dedi telefon da ki yetkili), sıkıntısız şekilde ulaşı ve başına da birşey gelmez se.. hayatımdaki en kolay araç alım işlemini yapmış olacağım ...

Şu ana kadar gayet hızlı ve sorunsuz ilerledi....

Neyse, ... bekliyoruz artık :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım