Yeni Başlayana Detailing Malzemeleri Önerisi

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Merhaba arkadaşlar. Ailecek arabaya bineriz gezeriz ama pek de temizlemeyiz. Birkaç haftada bir su tutarım. Yıkayınca biraz da bezle kurularım o kadar. :D

Aslında temizliği severim ama aracı pek temizlemiyoruz. Bu konuda siz değerli forumdaşlarımdan yardım istiyorum. :)

Kurulama havlusu , araç şampuanı, lastik parlatıcı vb. önerilerde bulunursanız güzel olur.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Tam olarak bütçe belirlemedim. Ama çok yüksek fiyatlar ayırmak istemem. :)
F/P ürünü şeyler isterim daha çok.

Lastik parlatici konusunda pek bir fikrim yok, kullanmayi tercih etmiyorum.
Icerigi ph notr olan bir sampuan kullanabilirsiniz. Valetpro kullaniyorum, konsantre oldugu icin uzun sureli kullanabilen bir urun. 70 tl’ye almistim yaklasik bir yil once, simdi fiyati nedir bilemiyorum.
Superclean microfaser’den de kurulama havlusu alabilirsiniz, fiyat performans urunu satarlar genellikle. Orada da havlusuna gore degismekle birlikte ortalama 70-80 tl civarina guzel bir kac havlu alabilirsiniz. Daha kaliteli havlular illa ki vardir, ancak bunlar benim isimi fazlasiyla goruyor.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Tam olarak bütçe belirlemedim. Ama çok yüksek fiyatlar ayırmak istemem. :)
F/P ürünü şeyler isterim daha çok.
Çok yüksek derken en az 300 lazım bence temel malzemeler için. Dolar bu haldeyken çeyiz düzmek pek kolay olmuyor maalesef.Zaten iyi bir havlu başlı başına ortalama 100 ₺ lik bir kalem. Tavsiyem detay forumlarında araştırın. En uygununu kendiniz seçin , karar verin. Bütçenizi, neye ne kadar vermek isteyeceğinizi kendiniz belirleyin

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Çok yüksek derken en az 300 lazım bence temel malzemeler için. Dolar bu haldeyken çeyiz düzmek pek kolay olmuyor maalesef.Zaten iyi bir havlu başlı başına ortalama 100 ₺ lik bir kalem. Tavsiyem detay forumlarında araştırın. En uygununu kendiniz seçin , karar verin. Bütçenizi, neye ne kadar vermek isteyeceğinizi kendiniz belirleyin
Evet ufak bir araştırma sonucu bütçemin en az sizin söylediğiniz kadar olması gerektiği sonucuna vardım.
Araştırıyorum bakalım. :)

Tenekedentayyare

Senkromeççi
11 Tem 2019
15
14
70
30
Manisa
Marka
Honda
Newmix ürünleri başlangıç için gayet güzel. Benim için fiyat performans ürünü. Sadece lastik parlatıcı spreyinin kısa süren etkisini ve kumaş temizleme spreyini sevmedim.

Aracın dışı için Newmix Fırçalı Şampuan + hızlı cila, Aracın içi için; Newmix Genel Detay Temizleme Spreyini, deri bölümler için Turtle Wax Deri Temizleme ve Bakım ürününü tavsiye ederim. Araç kurulama havlusu için başlangıç olarak evdeki eski sertleşmemiş bir havlu yada yeter miktarda mikro fiber bez işinizi fazlasıyla görecektir, yeter ki bastıra bastıra dairesel şekilde kurulama yapmayın.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım