KAPALI Yeni Eclipse Cross Fikirleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Dün Ankara/Konyo Yolu üzerinde yeni açılmış Mitsubishi Şeref Oto bayisine uğradım başlıktaki arabayı incelemek için, içeri girdiğimde yetkili servisinden yakınen tanıdığım Erdem abi ile karşılaştık ve sağ olsun çok ilgilendi. Arabayı biraz inceledim falan, bizim Lancer'ı düşününce gerçekten kaliteyi iyice arttırdıklarını ve Avrupalı rakiplerinin artık altında kalmadığını gördüm. Bu beni epey mutlu etti. Sonra test sürüşüne çıktık. Çıktığım araba en dolusu instyle paket 4x4 1.5T 162hp CVT versiyonu idi. Gerçekten epey dolu idi, yok yok denecek derecede. Neyse, ilk olarak yalıtıma dikkat ettim. Bizim Lancer'da en büyük sorun yalıtım idi. Gerçekten çok iyi iş başarmışlar, yalıtımın beklediğimin çok üstündeydi. Sonra Sinan abinin testte söylediği çukura gidince bam güm sesini test ettim, evet ne yazık ki bam güm sesi fazla çukurlarda, aslında araba sert değil ama bu ses psikolojik olarak arabayı sertmiş gibi hissettiriyor. Sonra arabanın gücüne bir bakayım dedim, bakalım CVT baltalayacak mı diye, baya baya beğendim CVT yi. CVT reformunun Levorg ile başladığı, Civic ile iyice geliştiği ve Eclipse'de zirveye ulaştığını görünce CVT ye iyice inanmaya başladım. Japonların bu gelenekçi bakış açısı gerçekten CVT de işe yaramış. Arabanın 4x4 olduğunu ve CVT olduğunu da hesaba katınca baya baya yürüdüğünü gördüm. 0-100 ü kötü olabilir ama ara hızlanmalarda verdiği tepki gerçekten çok yerinde, hemen gereken orana sabitleyip güzelce devirini çevirerek yürüyor. Onun dışında multimedya BMW nin yeni idriveına benzemiş ve bence çok başarılı olmuş. Kullanımı çok kolay, touchpad ile desteklenmesi son derece yerinde olmuş. 4x4 ü deneyemedim, eminim çok iyidir. Kısa bir testte sadece yüzeysel olarak görebiliyorsunuz arabayı, Erdem abiyle görüşüp arabaya bir süreliğine el koymayı planlıyorum. Arkadaşıma zorla ÖTV indirimi ile aldırmayı planlıyorum. 1-2 yıl içinde de bizdeki 1 serisini satıp yerini eclipse ile doldurmayı planlıyorum. Fiyatları da piyasaya göre bence gayet uygun, rekabetçi bir fiyatı var, şimdilik.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Güzel bir yazı olmuş yalnız bir cvt kullanıcısı olarak ve japon arabalarını yakından takip eden biri olarak
CVT reformunun Levorg ile başladığı, Civic ile iyice geliştiği ve Eclipse'de zirveye ulaştığını görünce CVT ye iyice inanmaya başladım. Japonların bu gelenekçi bakış açısı gerçekten CVT de işe yaramış.
Burasını düzenlersen iyi olur:) Bayağı bir hatalı bilgi var. Levorgla başlayan bir olay değil cvt civicle de iyileşmedi civicteki 96 yılından kalma bir şanzıman. Mitshubishi eclipse de jatco marka cvt var. Levorg subaru markası altında.Toyota ile birlikte aisinin geliştirdiği tork konvertörlü şanzımanı kullanır. Yeni nesil cvt şanzımanı senin gibi dual clutch ve zf şanzıman tecrübesi olan birinden güzellemesini duymak hissiyat konusunda ileri gitmişler anlamına geliyor.Yazında sadece ufak tefek hata var diye uyardım lütfen yanlış anlama:)

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Güzel bir yazı olmuş yalnız bir cvt kullanıcısı olarak ve japon arabalarını yakından takip eden biri olarak

Burasını düzenlersen iyi olur:) Bayağı bir hatalı bilgi var. Levorgla başlayan bir olay değil cvt civicle de iyileşmedi civicteki 96 yılından kalma bir şanzıman. Mitshubishi eclipse de jatco marka cvt var. Levorg subaru markası altında.Toyota ile birlikte aisinin geliştirdiği tork konvertörlü şanzımanı kullanır. Yeni nesil cvt şanzımanı senin gibi dual clutch ve zf şanzıman tecrübesi olan birinden güzellemesini duymak hissiyat konusunda ileri gitmişler anlamına geliyor.Yazında sadece ufak tefek hata var diye uyardım lütfen yanlış anlama:)

Estağfurullah, ben sadece bizim son zamanlarda gördüğümüz CVT nin büyük değişiklik gösterdiği birkaç markadan örnek vermek istedim :) Mesela şimdi düşününce Multitronicin de iyi bir cvt örneği olduğu aklıma geldi, tek sorunu sorunlu olmasıydı. Civic 1.5T deki CVT den söz ettim yalnız, armosferikteki eski tip cvt zaten.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,518
2,687
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Fiyatı kötü be özgür. 100-120-140-160 olarak konumlandirsalar alt üst ederlerdi piyasayı. 3. Paket cam tavanlı 165k çok fazla bana göre. Full paket ise 200k. Premium fiyatlarına Mitsubishi? Bence daha agresif fiyat politikası izlenmeli idi.
Dün Ankara/Konyo Yolu üzerinde yeni açılmış Mitsubishi Şeref Oto bayisine uğradım başlıktaki arabayı incelemek için, içeri girdiğimde yetkili servisinden yakınen tanıdığım Erdem abi ile karşılaştık ve sağ olsun çok ilgilendi. Arabayı biraz inceledim falan, bizim Lancer'ı düşününce gerçekten kaliteyi iyice arttırdıklarını ve Avrupalı rakiplerinin artık altında kalmadığını gördüm. Bu beni epey mutlu etti. Sonra test sürüşüne çıktık. Çıktığım araba en dolusu instyle paket 4x4 1.5T 162hp CVT versiyonu idi. Gerçekten epey dolu idi, yok yok denecek derecede. Neyse, ilk olarak yalıtıma dikkat ettim. Bizim Lancer'da en büyük sorun yalıtım idi. Gerçekten çok iyi iş başarmışlar, yalıtımın beklediğimin çok üstündeydi. Sonra Sinan abinin testte söylediği çukura gidince bam güm sesini test ettim, evet ne yazık ki bam güm sesi fazla çukurlarda, aslında araba sert değil ama bu ses psikolojik olarak arabayı sertmiş gibi hissettiriyor. Sonra arabanın gücüne bir bakayım dedim, bakalım CVT baltalayacak mı diye, baya baya beğendim CVT yi. CVT reformunun Levorg ile başladığı, Civic ile iyice geliştiği ve Eclipse'de zirveye ulaştığını görünce CVT ye iyice inanmaya başladım. Japonların bu gelenekçi bakış açısı gerçekten CVT de işe yaramış. Arabanın 4x4 olduğunu ve CVT olduğunu da hesaba katınca baya baya yürüdüğünü gördüm. 0-100 ü kötü olabilir ama ara hızlanmalarda verdiği tepki gerçekten çok yerinde, hemen gereken orana sabitleyip güzelce devirini çevirerek yürüyor. Onun dışında multimedya BMW nin yeni idriveına benzemiş ve bence çok başarılı olmuş. Kullanımı çok kolay, touchpad ile desteklenmesi son derece yerinde olmuş. 4x4 ü deneyemedim, eminim çok iyidir. Kısa bir testte sadece yüzeysel olarak görebiliyorsunuz arabayı, Erdem abiyle görüşüp arabaya bir süreliğine el koymayı planlıyorum. Arkadaşıma zorla ÖTV indirimi ile aldırmayı planlıyorum. 1-2 yıl içinde de bizdeki 1 serisini satıp yerini eclipse ile doldurmayı planlıyorum. Fiyatları da piyasaya göre bence gayet uygun, rekabetçi bir fiyatı var, şimdilik.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Fiyatı kötü be özgür. 100-120-140-160 olarak konumlandirsalar alt üst ederlerdi piyasayı. 3. Paket cam tavanlı 165k çok fazla bana göre. Full paket ise 200k. Premium fiyatlarına Mitsubishi? Bence daha agresif fiyat politikası izlenmeli idi.

Abi sen güncel fiyatlara bakmadın herhalde ful c sınıfı arabalar 200k yı buldu

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,518
2,687
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Sonuçta yepyeni bir SUV. Öncesi yok, kronik sorunu var mı yok mu belli değil birde Temsa etkisi var. Bütün bunları yan yana koyup insanlara Mitsubishi satmak istiyorsan biraz daha agresif olunması gerekirdi diye düşünüyorum.

3008 fiyatına çok yakın konumlandırılmış insanlar neden 3008 değilde bunu alsın?

Abi sen güncel fiyatlara bakmadın herhalde ful c sınıfı arabalar 200k yı buldu

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Sonuçta yepyeni bir SUV. Öncesi yok, kronik sorunu var mı yok mu belli değil birde Temsa etkisi var. Bütün bunları yan yana koyup insanlara Mitsubishi satmak istiyorsan biraz daha agresif olunması gerekirdi diye düşünüyorum.

3008 fiyatına çok yakın konumlandırılmış insanlar neden 3008 değilde bunu alsın?

Donanım farkını bilmiyorum ama 2 çeker 165 bg lik 3008 240000 tlcik :)

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,518
2,687
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Donanım farkını bilmiyorum ama 2 çeker 165 bg lik 3008 240000 tlcik :)
2018 Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 163 BG Invite (4x2) 131.900,00 TL (baz)

2018 Peugeot 3008 1.2 PureTech 130 HP Access (4x2) 134.900,00 TL (baz)

2018 Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 163 BG CVT Intense (4x2) 167.500,00 TL otomatik cam tavanlı

2018 Peugeot 3008 1.2 PureTech 130 HP EAT6 Active (4x2) 187.200,00 TL

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

2018 Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 163 BG CVT Intense (4x2) 167.500,00 TL otomatik cam tavanlı

1.2 kendine göre avantajları olsa da daha güçsüz bir motor. Ondan eclipse ciddi avantajı var

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot

E şimdi 1.2 motorlu, donanımı mitsubishinin yanına yaklaşamayan, 4x4 ü bile olmayan bir arabayı karşılaştırmak mantıklı gelmedi, bi eve geçeyim rakip fiyatları atayım, zaten bu segmentte tüm markalar fiyatta pek esnemiyor.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Öncelikle başlangıcı Tucson ile yapmak istiyorum. Tucson 1.6 atmosferik en baz modeli 124500 liste fiyatına sahip. 1.6 atmosferik ve ciddi donanım eksiği olan, segmentinde son derece uygun fiyatlı, satış adedi yüksek bir model. Ben Eclipse'i bu model ile karşılaştırınca son derece uygun fiyatlı buldum. 4X4 DCT ELITE PLUS modeli ile mitsubishi de aynı paraya intense 4x4 cvt modeli alınıyor. E eclipse in yeni çıkmış bir model olduğunu düşününce de fiyatını son derece uygun buluyorum haliyle.

Şimdi geldik Karoq'a, karoq 1.5 tsi önden çeker style paket 171900, mitsubishiye göre artı ve eksileri var, en büyük eksisi 4 çeker seçeneğinin olmaması. Ayrıca 127400 başlangıç fiyat etiketine sahip 1.0 cık fındık motoruyla.

Tiguanı olaya dahil etmiyorum, fiyatları uçuk zaten. 156 dan başlıyor...

Ateca'ya baktığımız zaman style 1.4 tsi 150 dsg paketiyle 154 bin liraya mantıklı bir noktada, 4x4 değil, 10 bin lira gibi fark istiyorlar, vw nin 4x4 ü ile mitsubishininki muakeyese edilmez zaten. Torsen olsa düşünebilirim ama haldexi harbiden mukayese edemem. Mitsubishi nin donanım paketleri epey farklı zaten, rakiplerinde pek eşi benzeri yok, dolu gibi ama bazı noktalarda boş. 4x4 fr paket 175 bin tl, zaten en ucuzu 154 bin tl. Mitsubishi umarım daha boş paket cvt li 150-160 bandında bir modelini getirir.

3008'e gelirsek, 1.2 önden çeker manuel modeli 126 bin tl den başlıyor, zaten mitsubishi bu yüzden 130 bin tl ye bu noktada en mantıklısı oluyor 4x2 güçlü motoruyla ve daha zengin donanımıyla. 4x4 modeli olmadığı için karşılaştırmak bu noktada pek mantıklı olmuyor, hep dizel otomatik satıyor zaten 3008, tek bir tane gt line 3008 var 1.6 thp önden çeker, 236 bin tl, gerçekten aşırı pahalı 199 bin tl full+full denecek mitsubishiden daha ucuzmuş...

Kia var birde ama zaten tucson gibi ucuz kardeşi olduğu için tutmadı

Kadjar var, 1.2 130 hp lik modeli, 128 bin tl den başlıyor, 4x4 modeli sadece 1.6 dci 130 da var ama rakip sayamam ben bunu mitsubishiye, farklı bir noktaya oynuyor bu araba

E birde qashqai var tabi, fiyatları uygun ama şehir suvu bu işte, araziye gelmez, dizel otomatik satışlarıyla ayakta, 1.2 turbo benzin 116 bin tl, gerçekten iyi fiyat, segmentinde epey uygun. Sadece 4x4 dizel manuel boş bir paketi var, 165 bin tl, pek rekabetçi olduğunu söyleyemeceğim.

Genel olarak bakıldığında ben son derece segmentinde iyi buluyorum fiyatını, tabi ikinci eli nasıl olur bilemem ama ben pahalı olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. 200 bin liralık modeli ciddi anlamda epey dolu, o paket zaten şu an gelmiyor. 187 bin liralık paket geliyor en fazla, onun da rakiplerine göre bakınca son derece normal bir fiyatı olduğunu düşünüyorum. Herkesin gidip bayide incelemesini tavsiye ederim.

Mitsubishi duy sesimi, renault kardeşinden 1.5 veya 1.6 dizelini al ve koy şu arabaya, peynir ekmek gibi satarsın kardeşim. Ayrıca daha boş otomatik bir model getir benzinli.

Son düzenleme:

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
1,997
3
4,821
3,770
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Ya şu arabaya şu motora niye CVT arkadaş aklım almıyor.CVT gayet iğrenç bir şanzıman bana kalırsa,gram zevk vermiyor.İncelemeyi birazcık tesimlerle süsleseydiniz daha iyi olabilirdi ama ben yine de beğendim,ellerinize sağlık.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Ya şu arabaya şu motora niye CVT arkadaş aklım almıyor.CVT gayet iğrenç bir şanzıman bana kalırsa,gram zevk vermiyor.İncelemeyi birazcık tesimlerle süsleseydiniz daha iyi olabilirdi ama ben yine de beğendim,ellerinize sağlık.

Test etmenizi öneririm, ön yargının kimseye faydası yok.

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
Bu sınıfta favorim Vitara. Yine de C-SUV'a böyle paralar vermek yerine düşük kilometreli station wagon D segmenti bir araba almayı daha mantıklı buluyorum ben. Her halukarda daha kaliteli, konforlu ve geniş olacaktır. 188 bin'e 0 Insignia Sports Tourer satıyorlar sahibindende.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım