muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,857
4,020
İstanbul
Marka
Yok
arkadaşlar 19 yaşındayım ehliyet 1 aylık imkansızdır diye düşünüyorum ama sorayım dedim ehliyet tecrübesini takmadan test sürüşü yaptıran otomobil markaları var mı?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yok mu ülen bir tane gibi tavırlarla konuşursan test aracımız yok veya şuan teste çıkacak arkadaş yok diye kesin çevirirler. Biraz tip-giyim de çok önemli sonuçta adamlar satamayacağı biriyle boşa vakit kaybetmezler. Mesela mercedes e gidip E serisi kullanmak istiyorum dersen çok ciddiye alınmazsın ama vw gibi öğrenciyim ilk araba olarak polo düşünüyorum test aracı var mıydı gibi yaklaşırsan baya yardımcı olurlar.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,857
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Yok mu ülen bir tane gibi tavırlarla konuşursan test aracımız yok veya şuan teste çıkacak arkadaş yok diye kesin çevirirler. Biraz tip-giyim de çok önemli sonuçta adamlar satamayacağı biriyle boşa vakit kaybetmezler. Mesela mercedes e gidip E serisi kullanmak istiyorum dersen çok ciddiye alınmazsın ama vw gibi öğrenciyim ilk araba olarak polo düşünüyorum test aracı var mıydı gibi yaklaşırsan baya yardımcı olurlar.
yok reis öyle yaklaşmamda :D şimdi öğrenciye test arabası verirler mi gidipde rezil olmak istemiyorum kullanmak istediğim tek araba 3008 ama farketmez yeterki araba olsun takım elbise falan kurtarır mı :D

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
@muhammed37 , merhaba Muhammed, test sürüşü konusunda hemen hemen hemen hiç bir tecrübem yok, o sebepten dolayı, konuya girip öylesine bir şeyler yazıp çıkmak istemedim.Ama ön görü olarak bakacak olursam, @BerkayT gibi düşünüyorum, öğrenci aracı olabilecek, Clio, İ10 gibi araçlara talep yollarsan büyük bir ihtimalle geri çevrilmezsin.1 yıllık ehliyetin dahi olmuş olsa.o_O

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Hemen her marka veriyor test aracı randevu alıp giderseniz. Ehliyetinin ne zaman alındığı veya yaş önemli değil. Tavsiyem şu ara gitmeyin insanlar satış yapsınlar piyasa hafif hareketli yılbaşından sonra gitmek daha iyi olur.

Savetron

Düz Yol Gazcısı
14 Kas 2018
29
14
145
istanbul
Marka
Fiat
ben pevgeotdan randevu alıp gittim, test sürüşü yaptık ehliyetimin kaç yıllık olduğunu veya kaç yasında olduğumu sormadılar ilgililerdi

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Borusan 5 serisi için 1 yıllık ehliyet istiyor. Gayet medeni şekilde gerçekten alacakmış gibi gittiğim can peugeotta vermemişti.(3008)
Borusandakiler gene ilgilendi ama o can bayisindeki kadının çocukmuşum gibi takındığı tavrını hala unutmam. 2 ay sonra taksimde yürürken arayıp aldığım arabanın dıdısının dıdısına kadar sorup sonra “sizi kaçırdık yani” sözleriyle ağladılar. Can pejoyu tavsiye etmem. Aynı gün çekmeköy taraflarındaki bayide bir arkadaşım test etti ehliyet falanda sormadılar demişti. Bayiye göre değişiyor.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,857
4,020
İstanbul
Marka
Yok
@muhammed37 , merhaba Muhammed, test sürüşü konusunda hemen hemen hemen hiç bir tecrübem yok, o sebepten dolayı, konuya girip öylesine bir şeyler yazıp çıkmak istemedim.Ama ön görü olarak bakacak olursam, @BerkayT gibi düşünüyorum, öğrenci aracı olabilecek, Clio, İ10 gibi araçlara talep yollarsan büyük bir ihtimalle geri çevrilmezsin.1 yıllık ehliyetin dahi olmuş olsa.o_O
oo reis geldi :D 1 yıllık olsa neysede 1 aylık oluncao_O

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Bayiilerde tanıdık varsa, Ferrari bile test edebilirsiniz. Tanıdık yoksa, Polo bile zor test edersiniz. Bayiiye girmeden önce, bayii önüne göz atın. Test aracı var mı, yok mu diye.

cansensoy

Düz Yol Gazcısı
7 Eki 2018
33
76
185
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ben 2 ay önce Borusan İstinye'de Cooper d test etmiştim hiçbir soru sormamışlardı. Tabi ilk önce alıcı gibi oturup fiyat teklifi falan almıştım onunda etkisi olabilir.

Son düzenleme:

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,857
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Konuyu hortlatmis gibi oldum ama aklıma geldi test araçlarını ne kadar süre veriyorlar 1 gün mü 6 saat mi 1 saat mi yoksa satış temsilcisi yanında bir kaç turluguna mı?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Konuyu hortlatmis gibi oldum ama aklıma geldi test araçlarını ne kadar süre veriyorlar 1 gün mü 6 saat mi 1 saat mi yoksa satış temsilcisi yanında bir kaç turluguna mı?

Bir kaç turluğunu geçtim tek rota tek turluğuna alırsanız öpüp başınıza koymanız lazım :D tabi bir tanıdık yoksa :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
İ20 polo clio gibi araçlarada öyle mi yaparlar

Tüm araçlarda geçerlidir bu , belirli bir test parkuru vardır ve dışına çıkmanız biraz zor , ya yanınıza gelen temsilci kafa olacak , yada tanıdığınız olacak :D

Mesela ben ilk mondeo çıktığında teste gittiğimde otokoçtan volvadan bir temsilci gelmişti , parkur dışına çıktık bayağı dolaştık mondeo ile , anılarını falan anlattı bayağı kendileri de kullanmışlar , öyleyse dedim bir fren ve hız testi yapalım , bas bakalım dedi 180 km/h civarı elimi direksiyondan çekip frene tekmeyi bastım ve sapma yaşamadı araç :D böyle temsilciler gelirse yanınıza bir çok imkan oluyor :D mesela xtrail ile kaçış manevrası denemek gibi çılgınca şeyler yapabilirsiniz :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım