KAPALI Yeni elantrayı nasıl bilirsiniz? 65-70 K Civarı Araç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mertcetin

Asfalt Kurutucu
22 Kas 2016
2
0
535
2010 model dizel 23 000 km de eramı satıp yeni hyundai elantra benzinli manuel almayı düşünüyorum araba elantra hakkındaki görüşleriniz nasıl veya 65 70 civarına sıfır olarak ne tavsiye edersiniz.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Yeni elentra cok tutulmadi maalesef.diger hyundailer gibi atmosferik motoru gdi teknolojisine sahip degil.eski tip mpi yani tek noktadan enjeksiyonlu motoru var .lpg ye uyum saglar ama ben olsam tercih etmezdim.69500 tl baslangic fiyatida bence yuksek.nedeni bagaji sadece iceriden acilan,kararan aynasi olmayan arac olmasi.

Benim tercihim hem cok yeni kasa olmasi, cok tutulmasi ayrica fiyatininda makul sayilabilecek seviyede olmasi sebebiyle megane 4 sedan olur.65 bin tl fiyati.

bsonmez

Profesör
8 Eyl 2016
64
84
1,010
Konya
Bizde de era vardı ve geçen yıl değiştirmek istedik. Hyundai bayisindeki adamla anlaşamayınca önceki kasa elantradan vazgeçip daha ucuz diye egea aldık. Keşke elantrayı alsaydık diyoruz şimdi. Hyundainin kendine has rahatlığına alıştıktan sonra daha kaliteli bir araca geçmezseniz seçiminizden pişmanlık duyabilirsiniz. Bu arada yazın egeayi satıp temiz volvo s60 alma planı yapıyoruz.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,265
1
9,389
4,970
kocaeli
Bizde de era vardı ve geçen yıl değiştirmek istedik. Hyundai bayisindeki adamla anlaşamayınca önceki kasa elantradan vazgeçip daha ucuz diye egea aldık. Keşke elantrayı alsaydık diyoruz şimdi. Hyundainin kendine has rahatlığına alıştıktan sonra daha kaliteli bir araca geçmezseniz seçiminizden pişmanlık duyabilirsiniz. Bu arada yazın egeayi satıp temiz volvo s60 alma planı yapıyoruz.
Hocam Hyundai nim kendine has rahatlığıni era da mı hissettiniz ? Birde bir sorum var elantra C segmenti diye geçiyor ama D değil mi ?

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Benzinli Elantra yerine ben olsam dizel Accent tercih ederdim veya Elantra ile aynı sınıfta düşük kilometre dizel bir ikinci el.

Ayrıca Era için ne istiyorsunuz ilana vermeden bilgi almak isterim. Hatta temizse talip bile olunabilir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,910
7
51,115
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
2010 model dizel 23 000 km de eramı satıp yeni hyundai elantra benzinli manuel almayı düşünüyorum araba elantra hakkındaki görüşleriniz nasıl veya 65 70 civarına sıfır olarak ne tavsiye edersiniz.
Dizel Accent Era'dan sonra Elantra size "çok yakıyor" yorumu dışında olumsuz bir şey söyletmez. Bence düşüneceğiniz tek nokta bu olmalı. Hyundai biraz değişik bir marka, markaya alışanlar yeni modellerinden her zaman memnun kalır. Çünkü yıllardır yeniledikleri modellerde geriye gittikleri bir nokta olmuyor.

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
44
İstanbul
Bu C ve D sınıfı kategorisi bir yana bunu markaların ne kadar kullanabildiği de önemli. Ben Elentra 2014 kullanıcısıyım enişte Opel Astra kullanıcısı diğer VW Jetta kullanıcısı ben sizin araçlar dar onun için tercih etmedim dediğimde gülümsemiş haaa bunlar Alman o Kore hesabına yani. Sonra Elentra ile 5 kişilik bir yolculuk yapınca hepsi dönüşte arabasına koşup bir önüne bir de arkasına oturup denemeler yapmışlar ve nasıl olur hem önde hem arkada ayaklarımızı senin araçta uzatırken bunda uzatamıyoruz diye serzenişte bulundular. Bunu tespit etmede benim en güzel yöntemim şudur. Cebinden düşen bozuk parayı koltuk ile iç şase kısmı arasına elini sokup alabiliyorsan bu araç geniştir. Yaslanın ön kapıyı sonuna kadar açıp kapatın bakalım derim koltuğa yaslı iken ön kapıya diğerlerinde ulaşabilirken Elentra da ileri eğilmeden yetişemezsin ayrıva özellikle arka tarafta şaft yüksekliğinin olmaması çocuklu aileler için çok önemli. Arkaya çocuk koltuğu koyuyorsun yanına iki kişi binemiyor diğerlerinde. Sardalya konservesi gibi dizili halde gidiyorsun. Yağmurlu havalarda ortaya oturan adam arkadakilerin paçalarını mahvediyor haksız mıyım?
Era dan sonra alışamadım diyen arkadaşa takılan arkadaşım 2010 Era aracımda olan özellikler daha birçok markanın üst segmentinde sunulmuyor bindikleri tek Era taksi için olan Team model olduğu için hepsini öyle sanıyor birçok insan
7.JPG
9.JPG
13.JPG
14.JPG
8.JPG
2.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG

mertcetin

Asfalt Kurutucu
22 Kas 2016
2
0
535
Benzinli Elantra yerine ben olsam dizel Accent tercih ederdim veya Elantra ile aynı sınıfta düşük kilometre dizel bir ikinci el.

Ayrıca Era için ne istiyorsunuz ilana vermeden bilgi almak isterim. Hatta temizse talip bile olunabilir.

bir firmada tanker şoförlüğü yapıyorum işimi bırakıp daha sakin bir işe geçeceğim. İşi bırakacağım firmadan alacağım tazminatla da model yükseltmeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Hocam yeni kasanın boşunu alacaksınız anladığım kadarıyla. Açıkçası ben yeni kasanın boş versiyonunu hiç beğenmedim. Malzeme kalitesi ve donanımları çok kötü. Konforu ve yalıtımıda beni çok etkilememişti hatta pek beğenmediğimi bile söyleyebilirim. O fiyatlara Toyota Corolla öneriririm. Maalesef VAG grubu öneremiyorum çünkü o paralara VAG kalmadı :(. Başka sorularınız varsa seve seve yardımcı olurum.

bsonmez

Profesör
8 Eyl 2016
64
84
1,010
Konya
Hocam Hyundai nim kendine has rahatlığıni era da mı hissettiniz ? Birde bir sorum var elantra C segmenti diye geçiyor ama D değil mi ?

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Size şöyle bir örnek vereyim o zaman. 10 yıllık eradan tek bir trim sesi gelmez iken 6 aylık egeanin sol ön kapısından tıkırtılar geliyor diye servisin yolunu tuttum. Ayrıca eranın yumuşak süspansiyonu ve direksiyonu şehir içinde çoook rahat bir araç kullanımı sunuyor.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım