HABER Yeni Ford Focus, baz donanım ile nasıl görünüyor?

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Ford Focus‘un merakla beklenen dördüncü jenerasyonu, bu hafta yapılan özel lansman ile resmi olarak duyuruldu. Modern aracın belki de en merak edilen donanım paketi olan Trend, konfigürasyon listesinde görüntülendi.

Baz donanım Ford Focus, görünümüyle hayal kırıklığı yaratmıyor

Active, Titanium, Vignale ve ST-Line gibi seçenekleri ile dikkat çeken yeni Focus, Almanya’da 18.700 Euro’luk başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak. Başlangıç fiyatına sahip olan Trend donanım, yayınlanan görsellerde korkulduğu kadar kötü görünmüyor. Plastik jant kapakları ve sis farlarının olmayışı “şirket-spec” görünümü oluştursa da gövde rengi kapı kolları durumu kurtarmayı başarıyor.

İç mekanda ise beklentilerin ötesinde özellikler standart olarak sunuluyor. Renkli bilgi-eğlence ekranı, şerit takip asistanı, otomatik klima, elektrikli arka camlar, Bluetooth bağlantısı ve LED gündüz farları standart olarak konulmuş. Baz donanım ile satın alınabilen opsiyonlar arasında ısıtmalı ve elektrikli koltuğun dikkat çektiğini belirtelim.

Kaputunun altında 85 beygirlik 1.0 litre EcoBoost motor bulunan Ford Focus Trend, 6 ileri manuel şanzıman ile eşleniyor. Son olarak hatchback modelin yılın son aylarında satışa sunulacağını belirtelim.

1 arasında 9

Read the whole post here.

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Bu haberdeki görsellere çok fazla bakmayın, zaten 1-2 seneye bakmaktan bıkacaksınız.

Koç grubu filo-şirket sedan trendline spec.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Baz donanımda ve üst donanımlarda hangi özellikler olur bunu kestirmek zor. Çünkü bizde vergiler donanıma göre de alındığı için bize özel standart donanım ekleme - kaldırma - değiştirme durumları olacaktır.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Görsellere bakılırsa hız sabitleyici baz donanımda bile standart oluyor. Alınır.

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Şimdi bu görseller de bilgiler de Ford'un yurt dışı (muhtemelen Almanya) web sitesinden alınmış ama Türkiye'ye çok başka donanımlarla daha doğrusu boşlukla satılacaktır. Bir kere 1.0 85 bg Ecoboost bizim ülkemize gelmez çünkü o motorla kendi sınıfında rekabet etmesi imkansız. Baz modelde bırakın şerit takip asistanını arka camların elektrikli olması bile bana sürpriz olur. Otosan ısıtmalı ve elektrikli koltuğu da opsiyon listesine sokmaz diye düşünüyorum ama bazı rakiplerinde standart olarak bile sunulan (örn. Megane Icon) bir donanımı bence getirmeliler. Velhasıl Ford zaten rakiplerinden pahalı bi markayken bu vergi sistemiyle aracı mantıklı bir fiyattan pazara sürmek için baz donanımdan epey kısacaktır. Fakirliğin gözü kör olsun.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Türkiye pazarına giriş olarak 1.0 eb 85 bg geleceğini pek sanmıyorum. Resimler de çelik jant ve kol dayama yok ama Otosan bizim ülkemize büyük ihtimal getirebilir.

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,024
1,994
2,770
Marka
Subaru
Ford logosunun üstüne kia amblemini yapıştır sırıtmaz.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Bence kötü duruyor ama zamanla insanın gözü alışıyor. Alüminyum jant takıldığında çok daha iyi görünür.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
kapak jantla geleceğini sanmıyorum. Focus 3,5'da Trend dahi alaşım jant var. Daha doğrusu TrendX olarak gelmişti. Bunda öyle bir şey yapacaklarını sanmıyorum.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
arkadan astra yandan leon konsol pejo 301 önden far hariç biraz focus. Bu araçların birbirlerine benzemesi işi artık iyiden iyiye göz zevki kaçırıyor.

TMRT

Profesör
8 Eyl 2016
78
129
1,060
Eskişehir
Bariz kötü bence. Bir de göğüsteki o multimedya ekranı nedir yol bilgisayarı daha büyük kalmış yanında. TFT ekranlı 512 MB kapasiteli birinci nesil iPod ekranı gibi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım