HABER Yeni Ford Focus, lansman öncesi çekimlerde görüntülendi

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Ford’un yakın zamanda duyuracağı yeni Focus, ilk kez kamuflajsız olarak görüntülendi. Lansman öncesi çekimlerde yakalanan yeni Ford Focus ile ilgili detaylar haberimizde!

Brandanın altından yeni Ford Focus çıktı!

Daha önce Cenevre Otomobil Fuarı’na katılmayacağını açıklayan Ford, yeni Focus’u Nisan ayında tanıtmaya hazırlanıyor. Daha önce pek çok kez kendine has kamuflajı ile görüntülenen otomobil, bu sefer en net haliyle objektiflere yansıdı. Portekiz Cascais’de gerçekleşen tanıtım fotoğrafı çekiminde yakalanan araç, genel hatlarıyla baştan aşağı yenilenmiş gibi görünüyor.

Sızdırılan görüntülerde yan profilini görebildiğimiz yeni Ford Focus ST-Line, genel hatlarıyla sıfırdan tasarlanmış. Volvo’nun kullandığına benzer bir LED far dizaynını gördüğümüz otomobil, stop grubuna uzayan parçalı omuz çizgisiyle oldukça sportif gözüküyor. 18 inç jantlar, panoramik cam tavan ve arka spoylerin tasarımı da bu sportifliği perçinliyor.

Görsellerde ST-Line donanımın yanı sıra üzeri brandayla kapatılmış bir Vignale donanımlı Focus’un da hazır bulunduğu görülüyor. Bunun yanı sıra Active model ekini taşıyan bir kompakt crossover da geniş model gamında yer alabilir. Yeni Ford Focus, Nisan ayında tanıtılmasının ardından Avrupa’da yılın ikinci yarısında satışa sunulacak.

1 arasında 2

Read the whole post here.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,585
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kuvvetle muhtemel motor seçenekleri de şu şekilde;

1.0 Eb 85-100-125
1.5 Eb 150 - 175 ( zamanla 200 hp'de eklenebilir )

1.5 Ecoblue 95 - 120 ( 1.5 140 hp'lik dizel ünite de eklenebilir )
1.5 Ecoboost ve Ecoblue motorlar ile yeni 8 ileri tam otomatik şanzıman veya 6 ileri manuel şanzıman seçilebilecek.

TMRT

Profesör
8 Eyl 2016
78
129
1,060
Eskişehir
17868.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,585
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hepsi birbirinin aynı oldu. Şu focusun bomboş donanım kapak jant opak beyaz renk 90 lik dizeli yok mu kendimize gelelim :D
Muhtemelen bu :D Kamuflajlı ama dikiz aynalarının renginden de anlaşılıyor ki beyaz renkte. Fakat son üretimde kapak jant olmaz büyük ihtimal. Malum mk3,5 ile beraber en boş paket de çelik jantlı geliyor.
5a5ba363ded51_FocusMk4Trend.jpg.66fbd82ba4691bb2f58f54b646e0397a.jpg

Son düzenleme:

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885
Güzel bir araç. Fakat Ford, opel gibi markaların da artık karakteristik bir tasarım dili oluşturmalarından yanayım kendi adıma. Vwler çoğu modelinde zaten ikon olmuş bir tasarıma sahip. Mazdalar ve Alfa Romeolar her modeliyle spor tasarımı kendisine karakter edinmiş durumda. Lakin Ford, Opel, Hyundai gibi markalar eskimeye mahkum tasarımlar çiziyor. Bir karakter oturtmaları gerek diye düşünüyorum.

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Umarım kullanışlılığı güzel olur. 5 Kapı HB'te minimum 385 litre bagaj hacmi ve biraz geniş iç hacim gelmesi lazım. İzolasyonu da iyi olur ve sürüş dinamiklerini korursa çok güzel araba olur.

Kutay Altunordu

Profesör
8 Eyl 2016
78
72
1,060
İstanbul
Marka
Volkswagen
Toplama gibi olmuş. Kia ceed,mazda 3,hyundai i30,fiat egea.. Her telden var arabada. Büyük bir hacim eksiği vardı bana göre sınıfında Vw ile kapışıyor ve ona kıyasla hacimde ve konforda geride kalıyordu bu duruma el attılarsa satarmı satar fordlar her zaman tutulmuştur güzel araçtır ama tasarımı kimsenin gözünden ve dilinden kurtulamaz eleştirilir. Focus gibi bir modelin daha farklı olması gerekiyordu hepsi birbirine benzedi.Sürekli eleştiri alan Vw o haliyle diğerlerinden ayrılmış duran tek yaygın markalardan anlaşılan. :D

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
Fizik kuralları içinde bütün firmalar en aerodinamik olan tasarıma yaklaştıkça birbirlerine benzemeye başlıyor. Hükümetler firmalardan emisyonlarını düşürmelerini istedikçe bu devam edecek. Buna alışmamız gerekiyor. Ben de arka tamponunun çıkıntısını 147 GTA'ya benzettim. Yine de Focus candır. Kullanıcı dostudur.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım