Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Yeni Ford Tourneo Connect, Volkswagen ile olan birlikteliğin ilk meyvesi olarak tanıtıldı. Detaylar haberimizde.
Yeni Tourneo Connect, Ford ve VW arasındaki işbirliğinin ilk sonucu olarak karşımıza çıkıyor. İleride bu birlikteliği Ford Ranger / VW Amarok gibi modellerde de göreceğiz. Neredeyse her açıdan bir “Caddy” olan model, Ford’u büyük bir maliyetten kurtarıyor. Bu tip birliktelikleri özellikle son zamanlarda daha çok görmeye başladık. Hatırlarsanız geçmişte de VW Crafter / Mercedes Sprinter, veya Renault Kangoo / Mercedes Citan gibi bir çok ortalık olmuştu.

ford-tourneo-connect-active-l1-2022-1-1024x576.jpg

ford-tourneo-connect-active-l1-2022-1024x576.jpg

Yeni Ford Tourneo Connect iki gövde uzunluğuna sahip. Kısa dingil mesafesi “Tourneo” ve uzun dingil mesafesi  “Grand Tourneo” adı ile piyasada olacak. Her iki model de yedi...

Okumaya devam et...

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Ticarilerde iyice birbirine benzemeye başladı. Hani derlerya eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı diye; galiba yağacak. Her geçen gün özgünlüğü kayboluyor arabaların. Güzel ama çok sıradan diyorum ben görsele.

İlave: Haberi okuyunca Caddy çakisi olduğunu gördüm 😂

Son düzenleme:

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,365
7,204
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Connect'in hiç bir anlamı kalmadı. Yollarda gördüğümüz son kasa çok medenileşmişti ama bu VW ortaklığıyla beraber bence bir özgünlüğü kalmadı. Son kasanın fiyatı çok pahalı olduğundan insanlar Courier'a yönünü çeviriyordu (tabii Courier'da pahalı). Bu ortaklıktan satsa satsa Caddy satacak o da zaten VW imajından götürüyor.

blogger

Profesör
21 Ağu 2018
399
692
1,645
Marka
Renault
Connect ile Caddy'nin ortak araç olacağı 2 senedir söyleniyor eyvallah ama bunu görünce hayal kırıklığına uğradım. Ben açıkçası altyapısı Caddy olmasına rağmen Ford özelliklerini ve Ford tasarım kimliğini daha çok yansıtan bir Connect beklerdim. Geçenlerde çıkan yeni Mercedes Citan'da bile adamlar en azından önü ve içinde Mercedes kimliğini yansıtabilmişler. Bunda onu göremedim. Birde bazı açıdan geri gitmişler sanki mesela şuan ki Connect'te olan elektrikli arka camlar bund yok, elinde 1.5 TDCİ 120 HP motor varken direk VAG'dan 2.0 TDI 122 HP motor koymuşsun. Bu segmentte maliyetleri düşürmek için markalar ne yapacağını şaşırmış artık.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,033
3
4,925
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Markalar artık iyice keyifsiz ve tekdüze tasarımlar üretmeye başladılar ticaride,örneğin şu Pug Rifter kasasını 5 model taklit ediyor insanın içine fenalık geliyor.Bu yeni Tourneo Connect,VW - Ford Ticari birliğinin ilk meyvesi olmuş,fena durmuyor ama hiç heyecanlandırmıyor insanı,ben pek beğenmiyorum bu yeni tasarımları.İç mekanda zaten hiçbir Ford dokunuşu yok.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
VW Connect h.o. Asıl en merak edilen şey Caddy'e sallayan Dünyanın en en en iyi yol tutan arabası Connecti kullanan kitlenin tepkisi bence. Tamam iyi tutuyordu da adamlar Mercedesle falan kıyaslıyor yahu bir sakin tamam en iyisi sizin arabanız...

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Caddy'i ve DSG şanzımanı beğenmeyip Connect almıştım. İyiki de almışım. Caddy'i alıp far ve stopta ufak değişimler yapıp logoyu değiştirmişler. İçte ortaya da Ford'un yeni televizyonunu koymuşlar olmuş bitmiş.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım