Yeni Honda Civic Sedan

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
IMG-20210414-WA0026.jpg

Arkadaşlar merhabalar.

Yeni Honda Civic Sedan hakkında ne düşünüyorsunuz?

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Güzel olmuş. Abartılı tasarımları sevmiyorum, o nedenle FC5'i pek beğenmiyorum.

Honda'ya uzak olanlar için yazdığım anlamsız gelebilir ama üstteki fotoğrafa bakınca ön tasarımda 4.jenerasyon Accord'un günümüze yorumlanmış hâlini görüyorum.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Farlar fena değil ama panjur ve o birleşiminde ki plastik olmamış. Bence bundan önce ki sanki yeniymiş bu eskiymiş gibi duruyor. Eskisi daha iyidi.

damrapestek

Damra Peştek
Düz Yol Gazcısı
18 Kas 2019
34
6
145
22
Adana
Marka
Ford
Eskisi kadar heyecan verici bulmadım.Eski tasarım risk edilmeden yenilenmiş.Eski kasası kadar başarılı olacağını hiç sanmıyorum.Zaten C sınıfı düşecek bence

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Eskisi sportif bir tasarıma sahipti. Bu da oturaklı bir sedan tasarımına sahip olmuş. İki kasa arasında beyazla siyah kadar tasarım anlayışı farkı var. Canlı görmeden son kararımı veremem. Çirkin diyemem ama pek hoşlandığım da söylenemez.

YaMaN

Göksel Yaman
Profesör
15 Eki 2016
208
819
2,085
40
İstanbul
Marka
Ford
Honda, Avrupa Pazarındaki Üretim Fabrikalarından çekilince, Kendi Japon çizgisine dönmüş gibi :) Kendi özüne döndüğü için, iyi olmuş olabilir. Lakin ben beğenmedim. Japon Sedan tasarımları bana nedense günümüz çizgisinden uzak geliyor.

Emre Aktas

Emre Aktaş
Elit Apaçi
20 Tem 2019
88
135
760
23
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hemen aftermarket parçaları üretmeye başlasınlar ülkemizde 10 civicten 6 sı modifiye ediliyor direkt.😁 Yakışıyor da şimdi yalan yok.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Risksiz bir tasarım olmuş bence. Ancak araç bence de eski görünüyor. 2010’ların tasarımı gibi. İç tasarımı da aynı şekilde 2014-15 Mazda’lara çok benziyor. Fena olmasa da sıkıcı bu anlamda. En sevmediğim tarafı ise arka camın bagaja doğru uzantısı. Garip bir şekilde bir anda yükselip arkaya doğru uzuyor, o çok gözümü tırmaladı.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Çizgileri son on yıla göre epey sadeleşmiş bence. Civic her yeni neslinde olduğu gibi başta göze garip geliyor ama zaman geçtikçe alışılıyor ve garip bi şekilde seviliyor :D Canlı halini görmek isterim güzele benziyor

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,188
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Mevcut jenerasyonu, meşhur fahiş kusurları olmasa çok beğeneceğim bir araba olurdu. Eğer bunlardan arınmışsa, altyapı kalitesi olarak daha kötüye götürmeyeceklerini varsayarak güzel derim. Tasarımına da ok diyorum.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ülkemize geldiğinde yine en çok satılan otomobil modellerinden olacaktır. Eski versiyonları kadar sportif ve modifikli durmuyor. Otomobilini özelleştirmeyi seven Honda kullanıcıları beğenmeyebilir. Accord gibi daha şık duruyor. Ben beğendim

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
514
923
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Normalde civic hiç sevmem, araba kötü olduğu için değil de hem kitleden hem de yalıtımın zayıf olması, geriden gelen teknolojisi vs vs gibi durumlardan ötürü. Fakat FC5'in HB sport Plus 182'lik manueli çok hoş bir araçtı. Bu kasada nasıl olur bilmiyorum ama biiraz Accord'umsu geldi, yalıtımı, kronikleri falan çözüldüyse gayet hoş duruyor. Muhtemelen bu düşüncem de ülkemizdeki "BEDEL" tayfanın eline düşünce değişecek ama bakalım...

Ali Kaan

Ali Kaan Bek
Taklacı Güvercin
21 Nis 2021
14
9
345
Tokat
Marka
Peugeot
Ekli dosyayı görüntüle 34789

Arkadaşlar merhabalar.

Yeni Honda Civic Sedan hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni model araçları beğenmeyen birtek ben miyim? Eski model araçlar daha güzel bence sadece Honda olarak değilde genel olarak söylüyorum Honda Civic'e bakar isekte tepki toplayacak ama beğenilecek bir model gibi duruyor. Son teknoloji olmasın demiyorum yine yapsınlar fakat bence bu kadar farklı böyle tasarımlar yerine biraz daha normal yapsalar yani demek istediğim 2012 veya 2006 civicler daha hoşuma gidiyor ,makyajlı 2015 veya 2017 yapsalar beğenilir diye düşünüyorum bence şimdiye kadar yapılmış en iyi Civic 2016dır onun haricinde 2005-2006 en iyi kasa Civictir. Şahsi fikrim böyle.
Hayırlı Forumlar

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım