Yeni Hyundai i10 1,0 LPG alınır mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Çok sevdiğim arabamın 2017 yılı modelinin 51400 etiketiyle tekrar LPG versiyonu piyasaya sürüldü. Yeni model jump kasa olup, Style göre pekte bir eksiği yok. Ambians ışıklarının 5 kademe açıp kapama, kapılarda plastik koruma, dreksiyondan kumandalı teyp özelikleri bulun masada, kliması, Anlık LPG tüketimini gösterebilen yol bilgisayarı var.

51400 etiketi, güncel lpg fiyatları ile 18 liraya 100 km giden ekonomisi, 1100 km ye varan menzili ( hareket halinde boşalan depoya göre otomatik geçiş yapar) 5 yıl 100 bin garantisi var.

Bu fiyat çok ise muadil ne alınabilir.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
45000 tl 1.0 75 dacia sandero var hem üst sınıf hemde 6400 tl daha ucuz. Kalan paraya lpg yi takarım,gösterge de olmayı versin ne kadar dacia olsa da üst sınıf arabaya biniyorum sonuçta.
49000 tl 1.2 benzinli nissan micra da olabilir bu da yine bir üst sınıf ve 2400 tl daha ucuz. Sandero ya yazdığım şeylerin birebir aynısını yazacağım :)
47000 tl 1.0 75bg 50000 tl 1.2 tsi 90bg seat ibiza var. Yine üst sınıf ve 1.2 tsi zaten az yakan bir motor ve çok daha performanslı olacağı da belli.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Valla bende, bu gün bana 51400 den satmak isteseler satın almam. Bu araba ilk çıktığında sıfırı 28000 tl idi. Ben 2 yaşında iken 32500 liraya aldım. Şimdi bunu satıp yerine sıfırını almak istesem üstüne 20 bin koymam gerekiyor. Bu arabaya 20 bin daha koyup almak yerine 30 bin koyup benzinli, tüpsüz Corolla 1.33 almak bana daha mantıklı geliyor.

Şimdilik ucuza aldığım bu i10 1.0 arabayı kredisi bitene kadar canım gibi bakmak. Dibine kadar kullanmak.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Abi bırak artık şu i10 u be ya. Bekar olsan ya da iki kişilik bir aile olsan neyse. Bir de sen uzun yol yapmayı seviyosun temizinden bi C segment yapıştır benzinli olsa bile 2 tane daireyi birleştirmiş duvarlarını yıktırıp tek daire yaptırmış gibi hissedersin i10dan sonra.
Mesela benim astra 1.3 dizel 5.3/100 km ortalaması var içi geniş bagajı geniş konforu daha fazla (i10 a göre) lpg derdi yok.

Bu ülkede bütün motor seçenekleri aynı şeye çıkıyor benzinli alsan yakıtı masraflı, lpg taktırsan lpg bakımı taktırma maliyeti, dizel alsan bakımı diğerlerine göre fazla yani her türlü harcadığın para totalde aynı. Bu ülkede böyle

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Abi bırak artık şu i10 u be ya. Bekar olsan ya da iki kişilik bir aile olsan neyse. Bir de sen uzun yol yapmayı seviyosun temizinden bi C segment yapıştır benzinli olsa bile 2 tane daireyi birleştirmiş duvarlarını yıktırıp tek daire yaptırmış gibi hissedersin i10dan sonra.
Mesela benim astra 1.3 dizel 5.3/100 km ortalaması var içi geniş bagajı geniş konforu daha fazla (i10 a göre) lpg derdi yok.

Bu ülkede bütün motor seçenekleri aynı şeye çıkıyor benzinli alsan yakıtı masraflı, lpg taktırsan lpg bakımı taktırma maliyeti, dizel alsan bakımı diğerlerine göre fazla yani her türlü harcadığın para totalde aynı. Bu ülkede böyle

Borçlar bitsinde önümüze bakamıyoruz. Borç bitirmek gerek.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Merhaba
Çok sevdiğim arabamın 2017 yılı modelinin 51400 etiketiyle tekrar LPG versiyonu piyasaya sürüldü. Yeni model jump kasa olup, Style göre pekte bir eksiği yok. Ambians ışıklarının 5 kademe açıp kapama, kapılarda plastik koruma, dreksiyondan kumandalı teyp özelikleri bulun masada, kliması, Anlık LPG tüketimini gösterebilen yol bilgisayarı var.

51400 etiketi, güncel lpg fiyatları ile 18 liraya 100 km giden ekonomisi, 1100 km ye varan menzili ( hareket halinde boşalan depoya göre otomatik geçiş yapar) 5 yıl 100 bin garantisi var.

Bu fiyat çok ise muadil ne alınabilir.

Yani segmentine göre güzel araba ama fiyatı çok yüksek gibi bir yandan da fiyatlar çok uçtu, insanlar bu gidişle 2. el daha eski model arabalara biraz daha yüklenecekler, devlette bunu bildiği için 2. ele garanti gibi absürd bişey çıkardı. Ayrıca aracı almakla da bitmiyor, benim aracın bana aylık maaliyeti (uzun yol hariç, yıllık 12.000 km ) 600 tl. böyle giderse aracı satıp, ulaşımı; şehir içinde taksi, şehir dışında uçakla sağlamak daha mantıklı gibi olacak.

Arkadaş haklı, sanki size biraz daha geniş bir araç lazım gibi.

Borçlar bitsinde önümüze bakamıyoruz. Borç bitirmek gerek.

Sonuç olarak; en mantıklısı dediğiniz gibi borç bitene kadar takılıp borç bitince ona göre bakmak.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
insanlar günümüzde tipine boyuna çok bakıyor. Mesela Honda civic 1998 modeli crash teste 2,5 yıldız almış. Bu diri haliyle aldığı puan üstelik. Oysaki milletin kutu gibi dediği otomobiler, ncap testlerinden 4 5 yıldız alıp çıkıyor. 240 bin kmde 1,6 basılmış, honda civic 28000 tl istemişler. Bu gün bir arkadaşım bu arabaya heves etmiş. Arabada varex marex her türlü apaçilik var. Bende kendisine 1998 ncap testlerini gönderdim. Vazgectiğine inanmaktayım. Hayır anlamadığım herşey ebatlar damı, 1,6 motor olmasımı. Beygirlerin havada uçuşması mı? Kendisine 5 lira daha koyup alabilceği 2010 üzeri 3 b sınıfı kompak araba önerdim. Hayla garantisi devam eden arabalar bile vardı.

Ülke piyasası bu şekilde devam ederse, yürüyen tabutlara daha çok para saçılır.

Aygen

Profesör
8 Eyl 2016
87
78
1,060
26
Ankara
Marka
Audi
1.33 corolla yada auris düşünülebilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
insanlar günümüzde tipine boyuna çok bakıyor. Mesela Honda civic 1998 modeli crash teste 2,5 yıldız almış. Bu diri haliyle aldığı puan üstelik. Oysaki milletin kutu gibi dediği otomobiler, ncap testlerinden 4 5 yıldız alıp çıkıyor. 240 bin kmde 1,6 basılmış, honda civic 28000 tl istemişler. Bu gün bir arkadaşım bu arabaya heves etmiş. Arabada varex marex her türlü apaçilik var. Bende kendisine 1998 ncap testlerini gönderdim. Vazgectiğine inanmaktayım. Hayır anlamadığım herşey ebatlar damı, 1,6 motor olmasımı. Beygirlerin havada uçuşması mı? Kendisine 5 lira daha koyup alabilceği 2010 üzeri 3 b sınıfı kompak araba önerdim. Hayla garantisi devam eden arabalar bile vardı.

Ülke piyasası bu şekilde devam ederse, yürüyen tabutlara daha çok para saçılır.

98 senesinin ncap standartlarıyla şu an ki ncap standartları aynı değil, daha önce de yaptık aynı muhabbeti.Her fırsatta eski arabaları kötüleme artık abi....

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Şuan ki araçlarla 10 yıl önce üretilmiş arabaların güvenliği tartışmak çok saçma bence. 2010-2012 yıllarından sonra araçlarda ciddi oranda güvenlik artırıldı. Bende @istanbull ile aynı fikirdeyim. Hiç kaza yapılmamış olabilir ama Allah korusun bir gün kaza yapıldığında çokta şanslı olunacağını sanmıyorum. Bugün satılan her markanın 10+ yaşındaki arabalarının fiyatları kendi değerinden en az 10bin lira fazla. Bu durumda küçük otomobile yönlenip yeni modele geçmek daha mantıklı olacaktır.
Asıl konuyu açma sebebine gelirsek, bence aracını değiştirmenin çok fazla bir mantığı yok. Kasa değişikliği olmuş olsaydı, belki evet derdim ama sadece makyaj görmüş bir araç için extra 20bin TL vermek bana anlamsız geliyor. Hali hazırda kendi aracını da uzun kilometrelerdir kullanıyorsun. Yeni kasa çıktığında değiştirmek daha mantıklı olacaktır.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
İ10 içersinde kaza yapıp hayatını kaybeden hiç yok mu? Mükemmel araba mı ? Senin bindiğin kullandığın arabadan daha iyi arabalar bulunduğu sürece daha eski arabaları ve sahiplerini alt göremezsin. Gelir volvosu olan biri i10 araba mı der bir şey diyemezsin. Kendi araban haricindeki arabaları eleştirme demiyorum, bir kere yazarsın iki kere yazarsın ama 3 günde bi 20 yasındaki arabanın ncapi böyle dersen o arabalara binenler de gelir sana tepki gösterir.

Son olarak Konu başlığı sıfır i10 alınır mı?

Alınmaz.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
İ10 içersinde kaza yapıp hayatını kaybeden hiç yok mu? Mükemmel araba mı ? Senin bindiğin kullandığın arabadan daha iyi arabalar bulunduğu sürece daha eski arabaları ve sahiplerini alt göremezsin. Gelir volvosu olan biri i10 araba mı der bir şey diyemezsin. Kendi araban haricindeki arabaları eleştirme demiyorum, bir kere yazarsın iki kere yazarsın ama 3 günde bi 20 yasındaki arabanın ncapi böyle dersen o arabalara binenler de gelir sana tepki gösterir.

Son olarak Konu başlığı sıfır i10 alınır mı?

Alınmaz.

İsteyen istediği tepkiyi göstersin, bana göre 20 yaşındaki tüm arabaların geri dönüşüme gitmesi gerek.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Yalnız hocam ben de farklı bir açıdan değerlendirmeye alayım olayı. 2010 model bir araba aldığımızı düşünelim, bu araba da euro ncap ten 5 yıldız almış olsun, 7 yıl boyunca hiç kaza yapmamış ve airbag açmamış olsun. Çoğumuz hatta ben de birkaç ay öncesine kadar airbag bakımını bilmiyoruz. Airbag kaza anında açılmazsa eğer bu arabalardan bir farkı kalmaz ki, veya açıldı ama içinde taş varsa çok daha büyük hasar verir.
Geçen gün videosunu gördüm, fifth gear yapmıştı, şasesi onarılmış bir focus ile kazasız focus kafa kafaya vuruldu ve şasede düzeltme olan focus sürücüsünü koruyamadı, ön göğüs adamın dizine girdi.
Bu örnekler ile anlatmaya çalıştığım olay, euro ncap tamam önemli ama diğer taraftan arabanın temizliği düzgünlüğü daha da önemli diye düşünüyorum.
Eski düzgün araba ile yeni ve kazası olan araba kafa kafaya çarpışsa belki de yeni arabanın sürücüsü ağır hasar görecek bu duruma bakarsak.
Ayrıca benzer yıllarda e36 kasa 3 serisi 1.5 veya 2 yıldız aldı ama corolla 3 yıldız aldı, honda civic 2.5 yıldız aldı. Demek ki aslında güvenliksiz arabalar değiller. Yıllarına göre hatta iyiler. Şu an yapılacak birçok kazada da sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım