Yeni i30 testleri gelmeye başlamış..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,910
7
51,115
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben tasarımını eskisine göre çok daha iyi buldum. Eskisinin özellikle içi hakikaten çok beterdi benim gözümde. Yol tutuş biraz daha toparlamış diyorlar. Eğer sürüşü güzelleştirildiyse bence iç tasarımın da gideri var. İç mekan genişliği olarak yine hangar gibi, eskisine benziyor. Ama o arka reflektörleri stoklarda bolca bulundurmaları gerekecek. Her dokunuşta kırılacaklar :)

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Evet kötü birşey demiyor. Tüm özellikleri sınıfın gereğini karşılıyor ama arabanın "beni al" diye bağırdığı hiç bir şeyi yok. Bütün rakiplerinden sonra çıkıyorsan ortaya farklı bir şey koyman gerkmez mi. Golf 8 çıkınca bu ne yapacak? Hadi sil baştan.

Son düzenleme:

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Kibar olmaya gerek yok, dış tasarımı bildiğin olmamış. İç tasarımda da heyecanlandıran bir unsur ve yenilik yok.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Mesela i20 çıktığında harbiden heyecanlanmıştım. Tasarım olarak b sınıfında ciddi güzeldi. Hatta tasarım ödülü aldı diye hatırlıyorum. Ama bu ne yav.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,584
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yanlışım yoksa içi, bildiğin yeni fiesta ile aynı olmuş. Eski kasanın dışı güzeldi, buna kötü-berbat gibi şeyler diyemem ama fena değil. Bakınca yüzümü çeviresim gelmiyor en azından. Sürüşünde de değişikliğe gidildiyse, direksiyonu biraz daha keskinleştirildiyse, fiyatı da uygun olursa bence satar.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bana Hyundai, yeni İ30 ile Volkswagen olmaya çalışmış gibi geldi. Yani bir monotonluk var her ne kadar segmentinin herşeyini harfiyen iyi bir sekılde karşılasada.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,584
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bana Hyundai yeni İ30 ile Volkswagen olmaya çalışmış gibi geldi. Yani bir monotonluk var her ne kadar segmentinin herşeyini harfiyen iyi bir sekılde karşılasada.
Aslına bakarsan eski kasadan beri öyle bir profil çizme isteği var hyundai'nin. İç tasarım ve malzeme kalitesinde geri kalmışlardı fakat onu geliştirmişler gibi gözüküyor. Ağırlık konusu büyük sıkıntıydı, onu da aşmışlardır sanırım. Eski kasaların da sürüşe dair iddiası bana golf'ü hatırlatıyordu. Bu kasayla beraber sanırım biraz daha yaklaşmışlar. Tam testler ve kullanıcı geri bildirimleri gelmeye başladığında anlayacağız golf ile aynı ölçüde olup olamadığını.

Not : Arkadaşlarım lütfen rica ediyorum. Golf nere i30 nere gibi bir tartışmaya gitmesin bu başlık lütfen ( yorumunu alıntılasam da seni ayrı tutuyorum hocam. Genel bir yorum bu son cümlem )

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Arabanın en büyük değişimi alt yapı da olmuş yeni bir direksiyon kullanılmış eskisine göre 15 milisaniye daha hızlı tepki veriyormuş,bide frenlerin boyutunu 288 mm çıkarılmış ve boyut olarak ta şuanki arabadan sabit kalan dingil mesafesine karşın uzunluk +40 mm artış ile 4340 mm, genişlik +15 mm artış ile 1795 mm ve yükseklik ise 15 mm azalarak 1455 mm‘ye ulaşmış ve bagajda 378 den 395 litre olmuş bunları yaparken de 50 kilo zayıflamış. Benim fikrim araba güzel duruyor ama bu hyundai-kia grubunun iç mekanlarını daha özgün yapmaları gerektiğini düşünüyorum bunun dışında arabanın sürüşü konforu yalıtımı nasıl bilmiyorum ama onlarda belirli bir seviye de ise bence hyundai nin fiyatlandırma politikası ile iyi satar.

Aygen

Profesör
8 Eyl 2016
87
78
1,060
26
Ankara
Marka
Audi
Ben tasarımını eskisine göre çok daha iyi buldum. Eskisinin özellikle içi hakikaten çok beterdi benim gözümde. Yol tutuş biraz daha toparlamış diyorlar. Eğer sürüşü güzelleştirildiyse bence iç tasarımın da gideri var. İç mekan genişliği olarak yine hangar gibi, eskisine benziyor. Ama o arka reflektörleri stoklarda bolca bulundurmaları gerekecek. Her dokunuşta kırılacaklar :)
Peugeot 308 i andirmiyor değil :)

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Aslına bakarsan eski kasadan beri öyle bir profil çizme isteği var hyundai'nin. İç tasarım ve malzeme kalitesinde geri kalmışlardı fakat onu geliştirmişler gibi gözüküyor. Ağırlık konusu büyük sıkıntıydı, onu da aşmışlardır sanırım. Eski kasaların da sürüşe dair iddiası bana golf'ü hatırlatıyordu. Bu kasayla beraber sanırım biraz daha yaklaşmışlar. Tam testler ve kullanıcı geri bildirimleri gelmeye başladığında anlayacağız golf ile aynı ölçüde olup olamadığını.

Not : Arkadaşlarım lütfen rica ediyorum. Golf nere i30 nere gibi bir tartışmaya gitmesin bu başlık lütfen ( yorumunu alıntılasam da seni ayrı tutuyorum hocam. Genel bir yorum bu son cümlem )

Hocam bence doğru olan da bu aslında. Golf bu kadar çok satmasının da sebebi arabanın genel olarak herkese kesime uygun olması. Bukalemuna benzetiyorum ben golf ü. emekli albayın arabası da olabilir 18 yaşında üniversiteye yeni başlamış öğrencinin de. Eğer bir marka da çok satmak istiyorsa genele uygun araba yapmak zorunda tabii bu da bazı konulardan fedakarlık demek.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Senin hirsizlik olayini biraz once show tv verdi erenkoyde bir gecede 5 arabaya girilmis
Banada az önce videosu geldi. Ablamın aracı zaten Kozyatağı ve Erenköy arasında kalıyor. Haberde Mercedes'lerin Airbag' leri, Bmw'lerin orta konsolları çalınıyor ve sipariş üzerine yapıldığı söyleniyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım