KAPALI Yeni kasa astra vs volvo v40 d2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
Arkadaşlar daha önce opel kullanmadım, hepde biraz ön yargılıydım. Ama yeni kasası ve motoruyla (özellikle 136hp 320tork yanlış hatırlamıyorsam) beni cezbetti. Ama aklımda v40da vardı d2 motoru ile, 2side dizel otomatik opel yeni kasa v40 max 14-15 kasa olacak. Ne düşünüyorsunuz.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,910
7
51,115
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Eski Opel'lere önyargınız varsa yenilerine hiç yaklaşmayın derim :) İkisi arasında zaten tereddütsüz Volvo V40 tercih edilmeli diye düşünüyorum. Yürütme masrafları belki biraz daha yüksek olur ama kesinlikle değer.

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
ben v40 tercih ederdim. yeni kasa astra motoru dışında çok iddialı değil bana göre. v40 birçok yönden daha fazla mutlu eder sizi.
Motoru iddialı zaten yoksa kalite olarak volvoyla bir tutmam ama , 90k ya kadar hem doluluk hem yaşı yeni hem güçlü motor mu yoksa, yaşı biraz daha eski o kadar dolu olmayan biraz daha yavaş kalan volvomu sorunu işte

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yaş kavramı dediğin 2 yaş vardır maximum onu çok takma. Donanımda beklenti meselesi kullanamayacağınız donanıma para vereceğinize volvo ya para verin daha mantıklı :)
Motoru iddialı zaten yoksa kalite olarak volvoyla bir tutmam ama , 90k ya kadar hem doluluk hem yaşı yeni hem güçlü motor mu yoksa, yaşı biraz daha eski o kadar dolu olmayan biraz daha yavaş kalan volvomu sorunu işte

Tunc

Profesör
8 Eyl 2016
105
212
1,435
34
İzmir
Yeni kasa Astra öncekinden daha iyi gibi ama bazı ciddi kötü yanları (ya da eksikleri diyelim) olan bir araç. Performans, yol tutuş, frenleme, görünüş (zevke bağlı biraz), iç mekan gibi güzel yanlarının yanında konfor, dar görüş açıları, eğlencesiz sürüş, güçsüz kısa farlar gibi kötü tarafları da var. Açıkçası 6 aylık kullanım sonucunda tekrar bu aracı aldığım güne dönecek olsam farklı alternatiflere bakardım. Alacaksanız da 18" jant opsiyonunu almayın, arabaya binenler saçı başı dağıtmış olarak iniyor desem abartmış olmam.

Not: 1.4 150 PS - 245 N.m benzinli.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yeni kasa Astra öncekinden daha iyi gibi ama bazı ciddi kötü yanları (ya da eksikleri diyelim) olan bir araç. Performans, yol tutuş, frenleme, görünüş (zevke bağlı biraz), iç mekan gibi güzel yanlarının yanında konfor, dar görüş açıları, eğlencesiz sürüş, güçsüz kısa farlar gibi kötü tarafları da var. Açıkçası 6 aylık kullanım sonucunda tekrar bu aracı aldığım güne dönecek olsam farklı alternatiflere bakardım. Alacaksanız da 18" jant opsiyonunu almayın, arabaya binenler saçı başı dağıtmış olarak iniyor desem abartmış olmam.

Not: 1.4 150 PS - 245 N.m benzinli.
aracınız ortalama kaç yakıyor?

Tunc

Profesör
8 Eyl 2016
105
212
1,435
34
İzmir
Kullanışa göre şehir içi 7.5 - 8.4 arası, 8.4 kış ortalaması. Otobanda cruise ile 90 km sabit hızda İzmir - Çeşme arası 4.5 civarı. İzmir şehir içi trafiği + Aydın otoyolu ortalaması normal kullanımda (ortalama 105.8 km/s) 5.8 litre. Eski konulardan birinde fotoğrafları yüklemiştim yanlış hatırlamıyorsam.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Kullanışa göre şehir içi 7.5 - 8.4 arası, 8.4 kış ortalaması. Otobanda cruise ile 90 km sabit hızda İzmir - Çeşme arası 4.5 civarı. İzmir şehir içi trafiği + Aydın otoyolu ortalaması normal kullanımda (ortalama 105.8 km/s) 5.8 litre. Eski konulardan birinde fotoğrafları yüklemiştim yanlış hatırlamıyorsam.
Gayet az yakıyormuş :) teşekkür ederim :)

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
klasik Türk sorusunu sorayım hemen kaç yakıyor :)
Şehir içi kışın ortalama 50 km hızla 4.9 - 5.2 litre arası yaktı bu sene.Yazın detaylı bir şekilde dikkat etmedim ama 4.3-4.7 civarı yaktığını tahmin ediyorum. Genellikle sakin bir kullanımım var. Ancak evden iş yerine varana kadar araba zor ısınıyor, bu güzergah 3 şeritli ve bol ışıklı olduğu için de oldukça fazla dur kalk yapıp sonrasında minimum 70 km yi bulmak gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım