Yeni Paşaköy - Mecidiye bağlantı yolu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba
İznimin son gününde baba evime beni biraz daha yaklaştıran Paşaköy-Mecidiye otoyol bağlantı yolunda aracımı kullandım. Sizler için Bu yolu ve devamındaki kurtköy bağlantı yolunun yeni halini kameraya aldım.
İzlerken canınız sıkılması diye bir kaç araç bilgisinide ekrana yansıttım.
Devir
Hız
Saatlik tüketim
Anlık tüketim
Anlık tüketimin averajı
100 km tüketim averajı
dakika dakika tüketim
Vs...
Ortalarda bir kaç kelam etmeye çalıştım.
İyi seyirler.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Videoyu izleyemeyenler için Transcripti

Motor soğuk, yola çıktık, Şehir içi ana yolardan ve kavşaklardan gecerek Şile otoyoluna ulaştık. İlk 5 dakika soğuk motor ve şehir içi 30-50 km hızla ilerlemenin ortalaması 8 litre benzindir.

Şile otoyoluna cıktık. Motor sıcaklığı 90 derece , İntake 57 derece yükseldi. Şile otoyolunda, hafif rampa tırmanıp Paşaköy otoban gişesine kadar yakıt tüketimi 6,4 litre benzindir.

Otobanda Maksimum Tork devrinde saate 3500 - 4000 devirde 105- 120 km hızla ilerliyoruz.
13 km yolda iki gişe arasındaki, otoban seyrimizde yakıt tüketim ortalaması 6,6 litre benzin tüketimidir.

Gişede trafik boyunca, gişeden çıkana kadar geçen sürede, 40,7 litre benzin tüketimidir.

Temden çıktım, yavaş akan trafik ile kurtköy, tersane köprüsü bağlantı yoluna kadar olan ikinci gişe yoluna kadar olan kesimi ortalama 60 km hızla tamamladım. 2000 devir bandında ve yokuş aşağı olduğu için tüketim 3,7 litre çıktı.

Tersane köprüsüne kadar sürekli bir rampa aşaği inişte yol çalışmasına kadar 5,8 litre benzin yaktı.

Hypermiling yaparak tesane köprüsüne kadar indim. Saate 90 - 80 km hızda burdaki kesimde tüketim 5,0 litrelere kadar düştü.

Eve vardığımda ortalama 6,6 litredir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım