KAPALI Yeni Peugeot 308 Hakkında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Coskun

Elit Apaçi
14 Kas 2016
82
39
970
Tokat
Marka
BMW
Arkadaşlar merhaba 2015 sonrası 1.6 e-hdi allure veya clasic edition plus almayı düşünüyorum.Manuel olacak.Araçla ilgili bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Allure donanımlılar baya doluydu diye hatırlıyorum... iç döşemeleri açık renk... alırken güzel ama bakarken sıkıntılı ...
Motor olarak oldukça sorunsuz.. tüketimi düşük, aracın nispeten hafif yapısıylada çevik denebiliyor..

Bagajı ortalamanın üzerinde, sınıf liderliğine oynuyor lakin arka diz mesafesi oldukça sıkışık.. B segmentine yakın.., ön rahat..

Kullanımı genel olarak başarılı.. izolasyon bakımından en az sınıf ortalamasında deniyor... yol tutuşu iyi lakin arka aksam ndeniyle (torsyon çubuk) tümsek geçişleri arkada oturanlar için biraz sarsıntılı ve gürültülü deniyor...

Bence içi çok başarılı ..malzeme kalitesi de yüksek ama orta ekran için biraz alışaknlık gerekiyor ve özellikle sık kullanılan kumandaların ekranda oması biraz yorucu olabiliyor deniyor...

Bence arka diz mesafesi dışında hiç bir zayıf yanı olmayan iyi bir araç, ortadaki ekran zannetmemki araç sattıracak kadar sıkıntı çıkarsın...

ikinci elde değer kaybı var.. halen aşamadık Fransız araçlarına olan ön yargıları

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Clasic olanlarının boyaları daha ince ve Allure ile benzer dursa da bir kaç güvenlik donanımı daha az diye biliyorum.

Evet, sanırım onlar Cezayir de montaj olmuş .. veya o bölgeler için üretilmiş ama bir kısmınıda buraya gönderip oldukça iyi fiyatlara veriyorlardı. Yanlış olmasın ama zaten onlar e-hdi olup 115hp (sanırım 270nm tork) .. diğer, örneğin Allure donanımlı olanlar ise BlueHDI 120hp (300nm tork) idi...

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Forumda bir 308 kullanıcısı vardı, geçtiğimiz haftaydı sanırım şikayetlerini yazdı koltuğu vs. konuyu bulamadım ve adını hatırlamıyorum yorum yapan kişinin.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Evet, sanırım onlar Cezayir de montaj olmuş .. veya o bölgeler için üretilmiş ama bir kısmınıda buraya gönderip oldukça iyi fiyatlara veriyorlardı. Yanlış olmasın ama zaten onlar e-hdi olup 115hp (sanırım 270nm tork) .. diğer, örneğin Allure donanımlı olanlar ise BlueHDI 120hp (300nm tork) idi...

Allure manueller de 115hp 270 nm tork da Allureler Euro 6 Classic Edition Pluslar Euro 5

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
E-hdi ların hepsi euro 5 değil mi ? Allure ,Classic Edition Plus farketmeksizin.

Allureler euro 6.Classic edition plusların satılamamasının nedeni emisyondan dolayı.Emisyondan yana sorun olmayan ülkelere pasladılar classic edition plusları.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bi yerde e-hdi ların da euro 6 olduğunu okumuştum da demek ki yanlışmış o zaman :)

115'lik 270 torklu motora kadar hepsi euro 5 benim bildiğim. Citroen ve peugeot haricinde tdci motorlar focus ve mondeo'da bunları kullanıyor. 115'liklerden sonra 120'lik psa motorlar bluehdi onlar euro 6 oluyor. 120'lik tdci motorlar ise ford'un kendi motoru. Benim bilgilerim böyle tabii yanlış değilse :D

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
115'lik 270 torklu motora kadar hepsi euro 5 benim bildiğim. Citroen ve peugeot haricinde tdci motorlar focus ve mondeo'da bunları kullanıyor. 115'liklerden sonra 120'lik psa motorlar bluehdi onlar euro 6 oluyor. 120'lik tdci motorlar ise ford'un kendi motoru. Benim bilgilerim böyle tabii yanlış değilse :D

Blue-hdi euro 6 zaten onda herkes tamam :D
1.5 tdci ford motoru o da tamam
Lanet olası e-hdi euro 5 tir o zaman ya ben yanlış biliyorumdur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım