Yeni Temsa Maraton: Türkiye'nin Otobüsü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
382
909
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Öncelikle yeni Temsa Maraton'u duymayanlarınız varsa benim aklıma şu reklam ile kazınmış, bir otobüs sever olarak yeterince meraklandırmıştı:

Daha sonra yine internette denk geldiğim bir ilan ile işlerin pek de öyle olmadığını anladım. Ne derece yerli, hatta yerli mi bile hiç araştırmadım ama bu beni biraz hayal kırıklığına uğrattı.. İşte Türkiye'nin Otobüsü :(

2016 MODEL 94 000 km de 50 kişilik MARATON 200 000 euro satıyorum.

nerden başlayacagımı bilmiyorum arkadaşlar.

260 000 euro ya aldıgım araçla ilgili memnuniyetlerimi sizlerle paylaşmak istedim

araç ilk alındıgı ve belgeleri tamamlanıp terminalde perona girmek için hazırlandıgı sırada ön cam silgileri kendiliginden çalışmaya başladı

yetkili servis geldi civatasının gevşek kaldıgıyla ilgili bi arıza oluşmuş dediler resimlerdede görüldügü gibi onarım yapıldı

araç terminale vardıgında peronda yine silgiler kendiliğinden çalışmaya başladı ve kendi istedigi yerde duruyor çalışıyor yani yolculara hoş geldiniz diye el sallıyor.

hayırlısıyla çalışmaya başladık araç yolda seyir halindeyken stop ediyor içindeki yolcunun ve şöför arkadaşın ruh halini otobüs kullanan arkadaşlar daha iyi anlarlar. yetkili servise bilgi verildiginde ana şarteli kapat bekle aç devam et deyip sorunu giderdiler yine yaparsa aynı yöntemi yap biz sizi arıcaz yazılım atılacak dediler yazılım atıldı sorun devam ediyor deyince bekleyin biz sizi çarıcaz gerekirse yattı parasını ödeyip bütün sorunları gidericez dediler hala bekliyoruz.

araç roterdar dan sıkıntılı kullanıldıgı zaman harareti cok yükseltiyor ikinci üçüncü kademede yıgılma yapıyor deyince cok kullanmayın denildi 94 000 km de balatalar bitti.

okuma lambalarının arasındaki cıtalar düşüyor yolcuların üstüne,

yagmur yağdıgı zaman yolcular semsiye açıyor araç içinde.

yan saçlardan boyalar dökülüyor.

orta kapı basamagı arızalı açılmıyor bu sebepten kapıda açılmıyor araçta citti bir arıza olsa yangın gibi kapıların açılmadıgını düşündügünüzde neler olabilir araç stop ediyor şöför arkadaşlar araçta çalışmak istemiyor dogal olarak bizde çalıştırmıyoruz üç aydır takip cihazından ispat edebiliriz

daha sayamadıgım arızalar mevcut

araçla ilgili sorunları aldığımız bayiye temsa satış personeline bildirdiğimizde getirin araçı onaralım diyorlar araçı kullanıcak şöför yok kimse sorumluluk almıyor bu aracı muadilleriyle değiştirin dedigimizde böyle bir uygulamamız yok diyorlar.

ispatını yapamayacagımız hiç bir mazeretimiz yoktur.

İlan linki: http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...on-lutfen-aciklamayi-okuyunuz-368750907/detay

Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü de merak ettim..

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
Yani diyecek bir şey yok. İnanılmaz pahalı araçlar bunlar ve ticari araçlarda böyle bir sıkıntı olduğu zaman alırken anlaşmalar vs yapılır satan şirketin belirli süre boyunca arızaları giderme sorumluluğu var.
Bir Türkiye olarak gene ayıplı mal ve Servis rezaleti olarak adlandırabiliriz.
Allah kolaylık versin sahiplerine çok ciddi bir yatırım olarak da düşünülebilir.

Benim genel görüşüm insanların yerli malı kullanmamasının yegane nedeni bu ve bunun gibi sebeplerdir.
Sonuçta belli ki milliyetçi duygu ile Türk malı olsun diyerek alınmış yoksa neden Travego gibi yıllardır en çok tercih edilen kaliteli bir otobüs almasın değil mi :/

Son düzenleme:

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
382
909
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Yani diyecek bir şey yok. İnanılmaz pahalı araçlar bunlar ve ticari araçlarda böyle bir sıkıntı olduğu zaman alırken anlaşmalar vs yapılır satan şirketin belirli süre boyunca arızaları giderme sorumluluğu var.
Bir Türkiye olarak gene ayıplı mal ve Servis rezaleti olarak adlandırabiliriz.
Allah kolaylık versin sahiplerine çok ciddi bir yatırım olarak da düşünülebilir.

Benim genel görüşüm insanların yerli malı kullanmamasının yegane nedeni bu ve bunun gibi sebeplerdir.
Sonuçta belli ki milliyetçi duygu ile Türk malı olsun diyerek alınmış yoksa neden Travego gibi yıllardır en çok tercih edilen kaliteli bir otobüs almasın değil mi :/
Yolda giderken stop etmek... 50 kişi taşıyan ve 260.000eur verilmiş bir araç... Cidden sahibine geçmiş olsun umarım mağdur olmazlar diyorum ama mağdur olmasalar neden sıfır arabayı 60k euro zararla satsın ki..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yerli otomobil ve ticari araç üretmek kadar önemli bir şey de belli kalite standartlarını tutturabilmektir. Biz vatandaş olarak yerli malını destekleyelim ama ortalama bir Türk vatandaşının parayı hangi şartlarda ne kadar zor kazandığı da ortada. 200 bin euro gibi çok büyük bir meblağ içeren bir ürün bu tarz hayati arızalar veremez. Verirse araç geri alınır ve yenisi verilir.
Devlet, yerli üretimin satın alınmasını istiyorsa ' biz bunu ürettik hadi satın alın ' demekten çok daha ileri düzeyde hareket etmeli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım