HABER Yeni Toyota Corolla Amerika'da yakalandı!

Fatih_MehmetK

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
13
13
595
Sakarya'da prototip üretimleri yapılıyor, Proje ekibi üstünde çalışıyor. Motor ile alakalı kesin olanlar; Dizel olmayacak, 1.8 Hybrid motor seçeneği olacak ve 1.33 motor olmayacak. Kuvvetle muhtemel 1.2 turbo benzinli motor seçenekler arasında olacak.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Haberde 1.33 litrelik benzinli motorun yerini koruması bekleniyor dedikleri için böyle bir yorumda bulunmuştum. İnşallah bu kasanın ağırlığı altında ezilen o zayıf motor yeni kasada tekrar aramıza dönmez.
O haberi kim yazdı, kimin beklentisi 1.33'ün yerini koruması bilmiyorum ama Yaris'te bitti, Corolla'nın bu kasasında bitti, Auris'in yeni kasasında da yer almayacak bir motor o. Şuan ki kasanın fiyat listesinden 1.33 life çıkartılmıştı ay başında, tekrar eklenmiş ama 1.33'ün kaldırıldığı bilgisini yetkili bir yerden aldım -ki beklenen bir durumdu-.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Corolla yı eskiden beri severim. 1.33 motoru eleştirmek bence yersiz. Aynı sınıftaki rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılıyor. Lpg takıp tertemiz biniliyor. Işıklarda roket gibi kalkmak, milletle yarışmak, sürat yapmak herkesin meraklı olduğu bişey değil. 1.0 atmosferık b sınıfı araclarla neredeyse aynı fıyata c sedan araç alıyorsunuz o kadarda eksisi olsun.gerçi şimdi 1.6 life paket avantajlı 75 bin liste fiyatı.0km Ucuz ve alınası nadir araclardan

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Titanium paket fiesta'nın 100 bin lira olduğu yerde en dolu versiyonun bir altı advance paket 1.6 corolla 94 bin lira. B segmentten daha uygun, üstelik tatmin edici şekilde dolu, geniş ve aile kullanımına uygun c segment aracı bu pahalılıkta alabiliyorsun. Zaten taban fiyatları da 1.1 litrelik atmosferik motorlu bomboş paket fiesta'dan 3 bin lira daha uygun. Böyle fiyatlara satılabilen c segment bir arabada kusur pek aranmaz.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Corolla yı eskiden beri severim. 1.33 motoru eleştirmek bence yersiz. Aynı sınıftaki rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılıyor. Lpg takıp tertemiz biniliyor. Işıklarda roket gibi kalkmak, milletle yarışmak, sürat yapmak herkesin meraklı olduğu bişey değil. 1.0 atmosferık b sınıfı araclarla neredeyse aynı fıyata c sedan araç alıyorsunuz o kadarda eksisi olsun.gerçi şimdi 1.6 life paket avantajlı 75 bin liste fiyatı.0km Ucuz ve alınası nadir araclardan
Yorumuna katılıyorum abi, araba bana göre gitmiyor ama babam çok memnun zaten uzun yolda max 140-150 yapıyorum bana yeter diyor. Zaten Toyota'nın kitlesi belli alan da bile bile alıyor.

Son düzenleme:

Mamlamoz

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
15
12
595
Günde 3-4 adet fabrikadan kamufule olmus sekilde geciyor ama yilin ikinci yarısı temmuz-ağustos gibi üretim bantları tamamen kurulup seri üretime baslanicak 2019 da yollarda görülür.Şasenin biraz daha uzadigini söyleyebilirim(ama net bir veri vermek dogru olmaz)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım