HABER Yeni Toyota RAV4, sert yüzüyle resmi olarak tanıtıldı

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Toyota’nın başarılı arazi aracı RAV4, yeni jenerasyonu ile New York Otomobil Fuarı’nda resmen tanıtıldı. Sert tasarımıyla dikkatleri üzerine toplayan yeni Toyota RAV4 ile ilgili bilgiler haberimizde!

“Arazi canavarı” Toyota RAV4, yeni yüzüyle karşımızda!

Beşinci jenerasyon RAV4, tasarım bakımından yumuşak hatlara sahip olan selefine göre oldukça sert çizgiler barındırıyor. Markanın FT-AC konseptinden esinlenen araç, çift renkli tavan yapısı ile farklı görünmeyi başarmış. Altyapı olarak Toyota’nın TNGA platformu üzerine inşa edilen RAV4; 4.59 metre uzunluk, 1.85 metre genişlik, 1.7 metre yükseklik ve 2.69 metre dingil mesafesine sahip. Aracın 5 mm kısaltmasına karşın dingil mesafesinin yaklaşık 3 cm uzaması da yeni platforma geçişin meyvelerini gösteriyor.

Arazi yeteneklerini daha da geliştiren Toyota, tork vektörleme sistemini ilk defa yeni RAV4’te kullanmış. Dört tekerden çekişin desteklediği sistem; gereken durumlarda motor gücünün yarısını arka, sağ ya da sol tekerleklere aktarabiliyor. Ayrıca şasi direncinin %57 oranında artması ve multi-link arka süspansiyonlar da daha rijit bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

Yeni Toyota RAV4’ün iç mekanına geçtiğimizde ise lüks olmayan, fakat rahat hissettiren bir dizayn ile karşılaşıyoruz. 7 inç boyutundaki dokunmatik multimedya ekranı, bünyesinde Apple CarPlay ve Amazon Alexa akıllı asistan desteği sunuyor. Toyota’nın Entune 3.0 ses sistemi bulunan araç ile beraber JBL’in 800W’lık stereo ses sistemi opsiyon olarak satın alınabiliyor. Ayrıca elektrik destekli koltuklar, kablosuz şarj pedi, elektronik park freni ve yüksek çözünürlüklü park kamerasının da opsiyon listesinde yer aldığını belirtelim.

2019 model RAV4’ün güvenlik tarafında ise bizi pek çok yeni özellik karşılıyor. Bu noktada yaya algılama, adaptif hız sabitleyici, şerit takip asistanı, kör nokta uyarısı ve otomatik uzun farlar gibi teknolojiler bulunuyor. Ayrıca otonom özelliği olmayan sürücü destek asistanı da model ile beraber sunulan güvenlik donanımları arasında yer alıyor. Kaputunun altında 2.5 litrelik benzinli ve hibrit motorlar bulunan otomobil, 8 ileri otomatik ya da CVT şanzıman ile destekleniyor. 2019’un başında satışa çıkacak olan yeni RAV4’ün fiyatları ise daha sonra açıklanacak.

1 arasında 21

Read the whole post here.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,698
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
toyota-rav422.jpg

c03592be667c3c1205016151e1e525bf.jpg

Arka far grubu esinlenmenin ötesine geçmemiş mi?

olea

Asfalt Kurutucu
26 Mar 2018
95
25
670
sınıfının diğer araçlarından kopyala yapıştır gibi olmuş kardeşi chr gibi radikal değil tasarımında kendine özgülük yok.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bütün otomobiller birbirine benzemeye başladı, Chr gibi absürt bi tasarım olmasa da ben beğendim tasarımını. Eskiden çok daha düz gelirdi bana toyota

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Tiguan ve Q7 mi? :eek:

Arka Lexus, önü de Toyota Tacoma-Hilux sentezi değişik bir şey olmuş. :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım