Yeni Transporter Böyle mi Görünecek?

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Son düzenleme:

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Yanlis hatirlamiyorsam vito'nun buna benzer kisa boylu vip kullanimi icin versiyonu vardi. Belki yeni transporter'da kasa tiplerinden biri de boyle kisa boylu vip versiyondur.
Viano'yu mu diyorsunuz bilmiyorum fakat tam olarak ona benziyor ki o da kötüydü zaten
VİP olarak bunu kimse almaz. Hele Türkiyede Transporterın bile Uzun şasesi VİP yapılıyor bunu asla almazlar. Vitonun o versiyonunu da hiç görmedim zaten. VİP alanlar dışarıda prestij Heybet istiyor İç mekanda Salon konforu genişliği istiyor. Bu hem dışarıdan Kedi gibi durmuş hem de bariz küçük
Belki Caddy den büyük bir şey arayan Sharan kitlesi alır diyeceğim de Sharan zaten vardı bu baya baya MPV olmuş. Ticari olduğundan vergi avantajı ile MPV isteyenlere alternatif olur başka bir şeye yaramaz

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Viano'yu mu diyorsunuz bilmiyorum fakat tam olarak ona benziyor ki o da kötüydü zaten
VİP olarak bunu kimse almaz. Hele Türkiyede Transporterın bile Uzun şasesi VİP yapılıyor bunu asla almazlar. Vitonun o versiyonunu da hiç görmedim zaten. VİP alanlar dışarıda prestij Heybet istiyor İç mekanda Salon konforu genişliği istiyor. Bu hem dışarıdan Kedi gibi durmuş hem de bariz küçük
Belki Caddy den büyük bir şey arayan Sharan kitlesi alır diyeceğim de Sharan zaten vardı bu baya baya MPV olmuş. Ticari olduğundan vergi avantajı ile MPV isteyenlere alternatif olur başka bir şeye yaramaz
Viano'ydu galiba evet. Bu kasa tipi muhtemelen hafif ticari caddy'den sonra ki kasa tipi olarak dusunuldu. Belki daha uzun kasaya ihtiyaci olmayan aile kitlesine ya da vip kullanacak da olsa hacmi yeterli gorenlere hitap etsin diye dusunulmus olabilir. Neticede bu boyutta birakmazlar ticariyi. Tabi ic hacim verileri de onemli. İc mekanin hacmini iyi ayarlayabildilerse, rakiplerinden geride degilse kasa uzunluguna takilmaz ticari kullanicilari. İci ideal alani sunsa yeter.

Son düzenleme:

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Viano'ydu galiba evet. Bu kasa tipi muhtemelen hafif ticari caddy'den sonra ki kasa tipi olarak dusunuldu. Belki daha uzun kasaya ihtiyaci olmayan aile kitlesine ya da vip kullanacak da olsa hacmi yeterli gorenlere hitap etsin diye dusunulmus olabilir. Neticede bu boyutta birakmazlar ticariyi.
Öyle hocam yani bu boyutta ticari demek piyasadan çekiliyorum falan demektir fakat Alman siteleri de T7 olarak lanse ediyor o beni düşündürüyor. Gerçi T serisinin kamp versiyonları bile var bunun karavan yapılması da imkansız
İnşAllah büyük versiyonların önünü Heybetli yaparlar eğer buna benzerse yine sıkıntı olur

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Öyle hocam yani bu boyutta ticari demek piyasadan çekiliyorum falan demektir fakat Alman siteleri de T7 olarak lanse ediyor o beni düşündürüyor. Gerçi T serisinin kamp versiyonları bile var bunun karavan yapılması da imkansız
İnşAllah büyük versiyonların önünü Heybetli yaparlar eğer buna benzerse yine sıkıntı olur
Bir ust mesaji guncellemistim. İc mekanin hacmi bir ortaya ciksin durum daha iyi anlasilir. Eger ic mekanda rakipleriyle benzer bir hacim sunabiliyorsa, ideal sevideyse dis boyuta pek takilmazlar. Aksine kendisinden daha uzun bir rakibiyle benzer ic hacmi sunabiliyorsa ticari kullanicilari icin bile buyuk avantaj sehir icinde surus kolayligi acisindan. Yarin obur gun belli olur tam degerleri.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Bir ust mesaji guncellemistim. İc mekanin hacmi bir ortaya ciksin durum daha iyi anlasilir. Eger ic mekanda rakipleriyle benzer bir hacim sunabiliyorsa, ideal sevideyse dis boyuta pek takilmazlar. Aksine kendisinden daha uzun bir rakibiyle benzer ic hacmi sunabiliyorsa ticari kullanicilari icin bile buyuk avantaj sehir icinde surus kolayligi acisindan. Yarin obur gun belli olur tam degerleri.
Ben öyle yapabileceklerini sanmıyorum zira güncel kasa dış hacme göre içeride çok iyi değerler sunuyor neredeyse dışarısı kadar içerisi var. Rakipleri Master Transit vb ne göre zaten daha kompakt tercih edilme sebeblerinden biri de bu.
Hatta kıyaslama yaparsak Superb den sadece 4cm daha geniş, En küçük Transitden 15cm dar.
Dediğiniz gibi salt ticaret yapan hacim aynıysa dert etmez fakat Öyle otomobillerdeki gibi alan büyütecek bir yer yok yani Scala dışına göre içeride büyük bu da olabilir olayı Ticaride pek mümkün değil Hocam. Dediğiniz gibi bekleyip görelim

Ankarada VİP çevrim yapanlar bardaklık, çelik kasa vs koydukları o kenar kaplamalarını bile dar yapmaya çalışıyor çünkü müşteriler şuanki halinden daha geniş istiyor diyorlar. %90 ı da Transporter da Uzun şase Vito da Extra Uzun şaseden çevrim yapıyor bu kesinlikle olmaz.
Heybetinin olmaması bile başlı başına bir sorun ben bu tasarımı asla almazdım prestijden de çok uzak

Eğer bu gerçekse 2015-2020 T6 kasanın 2.el değeri çok artar. Ki 2020 makyajlı T6 Türkiyeye kalitesi kısılarak geldi onu bile bilenler anlayanlar almadı şimdi Highline paket getirdiler düzelttik diyorlar. Yani kitlesi hassas bir kitle

Son düzenleme:

YasinG34

Asfalt Kurutucu
12 Şub 2017
36
37
595
Çin malı gibi duruyor Vw tasarımı iyice bozdu golf zaten elden gitti inşallah poloya dokunmazlar.:(

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Çin malı gibi duruyor Vw tasarımı iyice bozdu golf zaten elden gitti inşallah poloya dokunmazlar.:(
Nispeten katılmakla beraber bu konuda temkinliyim. Tasarımı hiç beğenmedim fakat ben Yeni Caddy e Çakma Çinli gibi duruyor demiştim 1 yılda gözüm alıştı güzel gelmeye başladı bazen alışmak gerekebiliyor

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bu kadar küçük Transporter mı olur? Bu bildiğin Sharan. Caddy maxi gibi bir şey de olabilir. Arkasında gelen Transporter'a bakarak söyleyebiliriz ki, eğer sağlam bir göz yanılması yoksa, bu araç Transporter olmak için çok küçük. Transporter ismiyle çıkabilir ama bir tek bu boyutta Transporter çıkmaz. Japonya'daki şekilsiz ama kullanışlı MPV'lere benziyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım