Youtube kanalı açmak hakkında.

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Yeni aracımı aldıktan sonra POV sürüşü tarzında videolar yapıp, yüklemek istiyorum. Bazen de ufak tefek kronik sorunların çözümü hakkında. Bu kanalı daha çok iş değil de hem hatıra (POV sürüşü gibi.) hem de Volvo hakkındaki tecrübelerimle insanlara yardımcı ve faydalı olmak istiyorum. Bana önereceğiniz neler var ? Mesela Kamera olarak F&P canavarı hangi modeli önerebilirsiniz ?

ozanckl

Profesör
28 Nis 2019
201
1
305
1,385
31
Marka
Ford
Kameralar pahalı. Go pro aşağısı kurtarmaz gibi. Balık gözü lens ile telefon kamerası kullanılabilir belki.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
514
923
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Kamera olarak maalesef GoPro ve Sony harici bulaşma derim... Diğerlerinde ya ses kötü, ya görüntü kalitesi düşük, ya sanal olarak 60fps yaptığı için dalgalı, droplu görüntü veriyor, ya da gece çekimleri çöp. Sırf o yüzden kamera almayıp genelde geniş açı moduna alıp telefon kamerası ile devam ediyorum.Redmi Note 9 Pro bu konuda tatmin ediyor şimdilik sadece POV yapamıyorum tek sıkıntı o 😬 Eğer kamera olarak uygun fiyatlı bir şey aranıyorsa temiz ikinci el hero 5 falan bakılabilir.

Onun haricinde edit, kapak fotoğrafı, videolardaki tutukluk durumu vs zamanla yaptıkça aşılıp daha seyir zevki yüksek olan videolar çıkıyor. Ben ilk başlarda (6 ay oldu) videoda ne anlatacağımı unutup takılıp kalıyordum o yüzden editi de zor oluyordu, YouTube dışarıdan göründüğü gibi değil asla, içerik bulması, premiere prodan editlemesi photoshoptan kapak fotoğrafı yapması, videoda yanlış bir şey söylememek için düşünerek konuşma olayı falan uğraştırıcı ama yapması keyifli bence, severek yapınca zorluklar göze gelmiyor bile. Tabi bu kadar edit, photoshop falan önemli mi konusuna gelirsek eğer buradan bir beklentin yoksa; insanların izlemesi, abone olması, kanalın büyümesi önemli değil, videolar kalsın döner döner bakarım diyorsan çok da önemli değil tabi. Asıl amaç amatör ruhla bilgi paylaşımı, içerik doyurucu olunca izlettiriyor kendini zaten ama bu demek olmuyor ki videoya uğraşmadan, yalap şap gelişigüzel video çekelim. Bizi izleyenlere değer verdiğimizi video düzenlemesiyle göstermeliyiz diye düşünüyorum ben.

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Kamera olarak maalesef GoPro ve Sony harici bulaşma derim... Diğerlerinde ya ses kötü, ya görüntü kalitesi düşük, ya sanal olarak 60fps yaptığı için dalgalı, droplu görüntü veriyor, ya da gece çekimleri çöp. Sırf o yüzden kamera almayıp genelde geniş açı moduna alıp telefon kamerası ile devam ediyorum.Redmi Note 9 Pro bu konuda tatmin ediyor şimdilik sadece POV yapamıyorum tek sıkıntı o 😬 Eğer kamera olarak uygun fiyatlı bir şey aranıyorsa temiz ikinci el hero 5 falan bakılabilir.

Onun haricinde edit, kapak fotoğrafı, videolardaki tutukluk durumu vs zamanla yaptıkça aşılıp daha seyir zevki yüksek olan videolar çıkıyor. Ben ilk başlarda (6 ay oldu) videoda ne anlatacağımı unutup takılıp kalıyordum o yüzden editi de zor oluyordu, YouTube dışarıdan göründüğü gibi değil asla, içerik bulması, premiere prodan editlemesi photoshoptan kapak fotoğrafı yapması, videoda yanlış bir şey söylememek için düşünerek konuşma olayı falan uğraştırıcı ama yapması keyifli bence, severek yapınca zorluklar göze gelmiyor bile. Tabi bu kadar edit, photoshop falan önemli mi konusuna gelirsek eğer buradan bir beklentin yoksa; insanların izlemesi, abone olması, kanalın büyümesi önemli değil, videolar kalsın döner döner bakarım diyorsan çok da önemli değil tabi. Asıl amaç amatör ruhla bilgi paylaşımı, içerik doyurucu olunca izlettiriyor kendini zaten ama bu demek olmuyor ki videoya uğraşmadan, yalap şap gelişigüzel video çekelim. Bizi izleyenlere değer verdiğimizi video düzenlemesiyle göstermeliyiz diye düşünüyorum ben.
2.el temiz bir şey alacağım, tercihim muhtemelen Go Pro olacak gibi. Sonyler nasıl acaba ?

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
2.el temiz bir şey alacağım, tercihim muhtemelen Go Pro olacak gibi. Sonyler nasıl acaba ?

Sony de hiç fena değil ama GoPro’nun hem aksesuarı hem yedek parçası vs. Sony’den kat kat fazla. Bu arada bence kesinlikle bir Rode mikrofon da bakmanız lazım. Action Cam mikrofonuyla çok tatsız olur ses kalitesi.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
514
923
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Sony'nin önereceğim tek modeli FDRX3000 olur, diğer modeller muadili GoPro'lara göre bir tık gerideler karşılaştırmalarından gördüğüm kadarıyla. Sony aksesuar olarak biraz eksik, GoPro'da daha fazla imkan var. Ayrıca aklıma şimdi geldi, DJI Osmo Action'da düşünebilirsiniz, hem Jak girişi olduğu için harici mikrofon takmak ve bulmak kolay, hem de aksesuar olarak Sony'den fazla, GoPro'dan az bir seviyede, çekim kalitesi vs. de gayet iyi görünüyor.

CVfilms

Profesör
11 Eyl 2016
426
814
1,845
Marka
BMW
Henüz almamışsanız hero 3black+ bakabilirsiniz 2.el f/p cihaz olcaksa. Hala kullanıyorum ve memnunum hero 8 e kadar tüm goprolar mevcut. Gündüz güzel protune ayarı ile on numara sonuç alabilirsiniz.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım