Yüklü Aracın Lastik Basıncı Hakkında

Ömer.

Profesör
23 Ağu 2020
57
32
1,020
Malatya
Marka
Fiat
Herkese merhabalar,

Diyelim ki yola çıkacağız, lastik basınçlarını kontrol etmek istiyoruz. Araç yolda iken yüklü olacak, bundan dolayı araç lastiklerini ona göre ayarlanması gerekiyor. Ama basınçları ayarladıktan sonra araç yüklenirse artan ağırlıktan dolayı basınçlar artacaktır diye düşünüyorum. Acaba otomobil üreticileri kılavuzu hazırlarken neye göre düşündü, ben bununla alakalı bir bilgiye rastlamadım. Sözün özü, kullanım kılavuzlarında yazan yüklü araç lastik basınçları araç yüklü iken mi basılmalı, yoksa araç yüklenmeden önce mi o basınca getirilmeli?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Herkese merhabalar,

Diyelim ki yola çıkacağız, lastik basınçlarını kontrol etmek istiyoruz. Araç yolda iken yüklü olacak, bundan dolayı araç lastiklerini ona göre ayarlanması gerekiyor. Ama basınçları ayarladıktan sonra araç yüklenirse artan ağırlıktan dolayı basınçlar artacaktır diye düşünüyorum. Acaba otomobil üreticileri kılavuzu hazırlarken neye göre düşündü, ben bununla alakalı bir bilgiye rastlamadım. Sözün özü, kullanım kılavuzlarında yazan yüklü araç lastik basınçları araç yüklü iken mi basılmalı, yoksa araç yüklenmeden önce mi o basınca getirilmeli?
Yüklüyken veya yüksüzken farketmez, lastikler soğukken basılmalı. Bahsettiğiniz basınç değişimi, seyir halindeyken ısınan lastiklerden ötürü değişecak basınç kadar olmayacaktır merak etmeyin.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım