2019 Volkswagen Golf

Volkswagen Golf'ün yeni versiyonunun çıkmasına daha 5 yıl olsa da Volkswagen mühendisleri şimdiden model üzerinde çalışmaya başladı.

1

 

Volkswagen mühendisleri en ünlü ve en çok satan modelleri için Avrupa Birliği’nin 2020 yılında yürürlüğe girmesi beklenen yeni karbondioksit emisyonlarını kısıtlayıcı yasalar nedeniyle harekete geçti. Bu doğrultuda geliştirilmeye başlanan modelin ayrıntıları Volkswagen Grup içerisindeki kaynaklara göre şekil kazanmaya başladı.

Volkswagen’in hybrid aracı XL1’de kullanılan aerodinamik odaklı tasarım yeni Golf’e de ilham kaynağı olurken bu anlayış yere daha yakın bir Golf’ün ortaya çıkmasına neden olabilir. Modelde hali hazırda kullanılan ve çok başarılı bulunan MQB platformunun yer alması beklenirken modelin boş ağırlığının da 1100 kg’nin altına indirilmesi amaçlanıyor.

Bunların yanı sıra kaportanın altında;

  • Volvo tarafından hali hazırda test edilen, kinetik enerji sarfiyatının geri dönüşümünü sağlamayı hedefleyen Flywheel sistemi;
  • Sürüş halindeyken motorun şanzıman ile bağının kesilmesi ve motorun kapatılması gibi prensiplere dayanan Coasting teknolojisi;
  • Düşük kapasiteli motorlarda turboya hava üfleyerek verimini arttırmayı amaçlayan Elektrikli Turboşarj;

gibi teknolojileri de barındırması beklenen Volkswagen Golf bizleri bambaşka bir otomobil dönemine sokmayı hedefliyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz