Haberler

Tırmanma’da Yepyeni Bir Parkur Burdur’da
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın altıncı ayağı olan Kemer Akpınar Tırmanma Yarışı, 6-7 Eylül tarihlerinde Burdur’un Kemer ilçesinde organize ediliyor.

Kısa adı AMK olan Antalya Motorsporları Kulübü tarafından Banio Yapı Market, Burdur Ticaret Borsası, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği sponsorluğunda düzenlenecek olan organizasyon, Burdur’un Kemer ilçesi ile Akpınar yaylası arasında kalan 4.8 km parkurda koşulacak. İzmir, Bursa, Antalya, İstanbul, Ankara illerinden yüksek katılım beklenen yarış, 4,8 km lik parkurun 3 kez geçilmesinden oluşuyor.

6 Eylül Cumartesi günü 14:30-17:30 saatleri arasında Kemer Belediyesi Kapalı Pazar yerinde yapılacak olan teknik kontrolle başlayacak olan organizasyon saat 18:30 da yine aynı yerden verilecek olan seremonik startla resmen başlayacak.

7 Eylül Pazar günü sabah saat 9:00 dan itibaren 2 çıkış antreman 3 çıkış yarış olmak üzere toplamda 5 kez parkuru geçecek otomobiller akşam saat 18:30 da finiş podyumuna ulaşacaklar.

Organizasyonu değerlendiren yarışma direktörü Hakan İpkin;” Burdur Kemer’de böyle bir organizasyon yaptığımız için çok mutluyum, doğasıyla yeşiliyle mükemmel olan bir ilçe, insanlar Kemer’i duyunca Antalya Kemer sanıyorlar ancak artık herkes Burdur’da da bir doğa harikası Kemer olduğunu öğrenecek, şampiyonayı takip eden etmeyen herkesi bu yarışa davet ediyorum ve seyirci ilgisinin de Türkiye ortalamalarının üzerinde olacağından hiç şüphem yok.”  dedi.

Bu yarış öncesinde Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda Kategori 1 de Fiat Palio ile yarışan Alican Topak, kategori 2 de Citroen Saxo ile yarışan Egemen Çivicioğlu, kategori 3 de Ford Fiesta ile yarışan Taner Canbolat, kategori 4 de Opel Corsa S1600 ile Taner Şengezener, kategori 5 de Mitsubishi Evo9 ile Kadir Murat Altıntaş, Kategori 6 da Skoda Fabia ile Ümit Ülkü lider bulunuyorlar.

Volkan Hasköy

1995 İstanbul doğumluyum. Çocukken yan koltukta yaşadığım heyecanımı şimdilerde hem direksiyonda hem de Otopark.com ailesinde yaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu