Haberler

Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid

Mercedes-Benz, S500 Plug-In Hybrid modelini Birleşik Krallık’da satışa çıkardığını duyurdu.

“Dünyanın en gelişmiş salon arabalarından biri” olarak tariflenen S500, U.K.’de uzun dingil mesafesine sahip versiyonu yani “long” ile yollara çıkmaya hazırlanıyor.  S500L AMG Line’nin baz alındığı modelde AMG body kit, 19 inç ebatlarında jantlar, akıllı LED aydınlatma sistemi, deri döşemeler, ses yalıtımlı camlar ve hafızalı ön koltuklar bulunuyor.

65 g/km CO2 emisyon değerine sahip olan dev sedanın en dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi de 100 km’de 2.8 litre yakıtı iade edebilmesi. Durgun vaziyetten 100 km/s sürate ulaşması için 5.2 saniyeye ihtiyaç duyan otomobil uygulanan kısıtlama yüzünden 250 km/s’lik değerin ötesine geçemiyor.

S500 Plug-In Hybrid bütün bunlara sahip olabilmesini bi-turbo beslemeli 3.0 litre hacmindeki V6 motoruna borçlu. Kaputunun altında yatan makine ona, istediği zaman 333 PS ve ilaveten elektrikli motorun sunmuş olduğu 116 PS’yi kırbaçlama imkanı veriyor. Bu haşmetli rakamlarla birlikte üretilen torkun değeri ise 650 Nm.

Alman üreticinin dediğine göre, S500 sadece 8.7 kWh’lik lithium-ion bataryasını (tamamıyla şarj edilebilmesi için gerekli olan süre 2 saat) kullanarak 32 km mesafe katedebiliyor.

Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid’in teslimatına Kasım ayının sonlarına doğru başlanması düşünülüyor.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. S serisini bir tek ben mi C nin şişirilmişi veya C yi S nin söndürülmüş hali gibi görüyorum?

  2. Son yıllarda firmalar modellerini birbiriyle örtüştürmeye başladı, modellerin kendine özgü bir tarzı yok, bkz bmw, audi, hyundai, ford vb. üretim maliyetlerini mi düşürüyorlar, markanın imajını bütünsel mi ele alıyorlar orası muamma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı