Haberler

Adam S yollara hazır
Opel Adam S’in üretime hazır hali Paris Motor Show’dan önce tamamen gün yüzüne çıktı.

Üretim modeli geçtiğimiz mart ayında Cenevre’de görücüye çıkan ön tanıtım modeli ile aynı aerodinamik body kite, alçaltılmış süspansiyon sistemine ve 10 farklı renk seçeneğine sahip.

Adam S’in kalbinde ise 1.4 litrelik turbo 150 PS gücünde 220 Nm tork üreten ünite atıyor. 6 ileri manuel vites kutusu ile gücünü ön tekerleklere aktaran modelin 0-100 km/h hızlanması ise 8.5 saniye. Maksimum hızı 220 km/h olan Adam’ın fren sistemi OPC birimi tarafından yenilenmiş. OPC ayrıca Adam S’e büyük abisi Astra GTC’de bulunan jantın 17″ ve 18″ çapında 225/35 ebatlarındaki versiyonlarını yerleştirmiş.

Kasım aynında satışa çıkacak olan mini sporun fiyatı hala belirsizliğini korurken fiyat bilgilerinin Paris Motor Show’daki resmi tanıtımda açıklanacağı Opel tarafından duyruldu.

Utku Ulaş Tekin

Dört yaşımdayken babamın aldığı benden bir kaç ay büyük olan 92 model Renault Spring ile başladı tüm bu macera. İnsanların kullandığı hareket eden nesnelerin keşfine başlıyordum. Yaşım ilerledikçe daha da artan bir heyecan oldu bu nesneler içimde. Sonradan bu nesnelerin aslında nesne olmadığını, sadece otomobil tutkunu olan insanlar tarafından görülebilen ruhları olduğunu keşfettim. Fakat sıkıntı bu ruhları görebilen diğer insanları bulmaktı. Arayışın son bulduğu durak ise Otopark.com oldu.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Renault yeni Twingo’yu getirse müthiş olacakta. Arkadan itişli, arkadan motorlu of of of pek eğlencelidir eminim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu