Haberler

Toyota’nın en verimli modeli
2015 Toyota Prius C genç görünümü ile şehir gezileri için ideal hale gelmiş ve modelin 100 kilometrede ortalama tüketim değerleri şehir içerisinde 5.3 litre, otoyolda 6.1 litre ve karma kullanımda 5.6 litre. Otomobilde yeni ince farlar, geniş alçak ızgara, yeninden tasarlanan tamponlar, yeni jantlar kullanılarak tamamen yenilemeye gidilmiş. Özgünlüğünü kireç metalik, mandalina suyu ve parlak deniz metaliği renkleri ile ortaya koyuyor.

Otomobilin standart özelliklerinde LED projektörlü farlar, köpekbalığı yüzgeci şeklinde anten, otomatik klima kontrolü, renkli TFT ekran, Bluetooth hands-free ve 6.1 inç dokunmatik ekran ile Entune Multimedia sistemi mevcut. 1.5 litre 4 silindir Atkinson geri dönüşüm motoru ile 73 Hp güç ve 111 Nm tork üretirken elektirik motoru ile beraber çıkışı 99 Hp gücü buluyor. Otomobilin tamamının 36 ay ve 58.000 kilometre garantisi bulunmakta. Hibrit parçalar ise 8 yıl yani 100.000 kilometre korunuyor. Otomobilin fiyatını önümüzdeki günlerde bizlerden öğrenebilirsiniz.

Aracın tanıtım videosu

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=4DCUPf8koZM]

Volkan Hasköy

1995 İstanbul doğumluyum. Çocukken yan koltukta yaşadığım heyecanımı şimdilerde hem direksiyonda hem de Otopark.com ailesinde yaşıyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu